چند روش مبتکرانه برای سازمان‌دهی زیورآلات با وسایل موجود در خانه

علاوه بر خرید و انتخاب طلا و جواهر، باید نحوه مراقبت صحیح از آنها را بدانید تا برای زمان طولانی‌تر و به بهترین روش از این مصنوعات ارزشمند نگهداری کنید..

بشقاب زیورآلات

یکی از وسایلی که برای نگهداری زیورآلات می‌توانید مورد استفاده قرار دهید، سینی کوچک یا بشقاب ‌های گرد هستند. این وسایل در همه خانه‌ها یافت می‌شوند. شما می‌توانید با کمک پایه و کمی چسب مخصوص، دو بشقاب کوچک و بزرگ را به هم بچسبانید. در طبقه‌های مختلف آن انواع گوشواره، سنجاق سر، سنجاق سینه، دستبند یا گردنبند را سازمان‌دهی کنید. حتی خوب است کمی ابتکار به خرج دهید و گوشواره‌ها را از لبه‌های بشقاب‌ها آویزان کنید.

یا می‌توانید با وسایل موجود در خانه سینی جواهرات بسازید؛ مثلا قالب یخ که شکلی زیبا و رونگی روشن دارد، پیش‌دستی یا نعلبکی سفالی، چینی یا حتی شیشه‌ای را به همراه چندین پیاله کوچک و بزرگ در کشو یا سینی مستطیلی بگذارید و طلا و جواهرات خود را درون این ظرف‌ها بریزید.

.

جعبه دستبندها

اگر اهل دستبند هستید و انواع و اقسام مدل‌های این وسایل زینتی را دارید، می‌توانید از آنها برای تزئین اتاق یا میز آرایش خود هم استفاده کنید. برای این منظور، دو عدد بطری شیشه‌ای یک اندازه و یک جعبه چوبی تمیز و تزئینی نیاز دارید. جعبه را به صورت عمودی با یک نخ ضخیم کتان به دیوار  نصب کنید. بطری‌ها را درون آن قرار دهید. دستبندها را نیز داخل بطری‌ها بچینید.

.

رخت‌آویز گردنبندها

گردنبندهای رنگی، سنگی، پلاستیکی، مروارید و … بسیار زیبا هستند و حیف است آنها را درون کشو مخفی کنید. می‌توانید یک فضای جالب و کوچک برای در دسترس بودن آنها بسازید و از زیبایی‌شان برای تزئین اتاق نیز بهره بگیرید. به طور مثال، یک تاقچه  مخصوص آویزان کردن گردنبندها در گوشه‌ای از دیوار نصب کنید و انواع گردنبند را از آنها آویزان کنید.
.

کشویی برای گوشواره‌ها

برای سامان‌دهی گوشواره ها می توان از کاسه یا پیاله های هنری و زیبا استفاده کرد. چند پیاله را در کشو قرار دهید و گوشواره‌ها را مجزا از هم و درون آنها قرار دهید.

همچنین می‌توانید بطری‌های شیشه‌ای کوچکی با درهای چوب‌پنبه‌ای انتخاب کنید. در چوب پنبه قلاب نصب کنید و گوشواره‌ها را از آنجا آویخته و درون شیشه بگذارید. به این ترتیب هم گوشواره‌ها جدا از هم هستند و هم تمیز و مرتب می‌مانند و انتخاب و استفاده آنا آسان‌تر خواهد شد.

.

منبع: پرسته | https://parasteh.com

- مطالب مرتبط -

«جواهرات و زیورآلات»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!