راهنمای چسب‌ پاک کننده بینی

برای از بین بردن نقاط سیاه روی بینی، راه های مختلفی وجود دارد. بعضی از مردم از مواد شیمیایی برای رفع این مشکل استفاده می کنند و بعضی دیگر به راه های پزشکی روی می آورند. یکی از بهترین روش های رفع این نقاط سیاه، استفاده از چسب های پاک کننده بینی می باشد.

با استفاده از چسب های پاک کننده بینی، در مدت زمانی بسیار کوتاه، به وضوح تغییرات زیادی را روی صورت خود حس می کنید.

.

موارد استفاده چسب پاک کننده بینی

چسب پاک کننده بینی برای تمیز کردن آلودگی های سطحی و گاها برخی از جوش های سر سیاه روی بینی استفاده می شود. جوش ها یا به صورت غدد چربی کوچک ظاهر می شوند و یا در خارج منافذ دارند و سیاه به نظر می رسند که به آنها جوش های سرسیاه گفته می شود.

در صورت استفاده صحیح از چسب بینی خواهید توانست جوش های سرسیاه را به راحتی از بین برده و منافذ پوست را پاک کنید. بیشتر نوار های پاک کننده منافذ پوست برای استفاده روی بینی در نظر گرفته شده اند، بنابراین اگر می خواهید از آنها در قسمت دیگری از صورت خود استفاده کنید، باید یک بسته ترکیبی خریداری کنید که شامل نوارهای دیگری از جمله چسب پیشانی و چانه باشد.

.

طرز استفاده از چسب پاک کننده عمیق بینی

1- بینی خود را با پاک کننده صورت و آب گرم بشویید. بهتر است استفاده از یک پاک کننده لایه بردار را در نظر بگیرید. این کار هرگونه آلودگی سطحی و قسمت عمده جوش های سرسیاه را از بین می برد.

2 – بینی خود را با آب یا حوله مرطوب خیس کنید. این کار منافذ شما را باز می کند و باعث می شود جوش های سر سیاه راحت تر از بین بروند. همچنین بینی شما باید مرطوب باشد تا چسب بینی چسبناک شود و به آن بچسبد.

3 – نوار پاک کننده را از بسته بندی خارج کرده و آن را به جلو و عقب خم کنید. این کار باعث می شود که نوار در برابر انحنای بینی شما به راحتی قالب گیری شود.

4 – پوشش پلاستیکی براق را از روی نوار جدا کنید.

طرز استفاده از چسب پاک کننده بینی

5 – مطمئن شوید که بینی شما هنوز کمی مرطوب است، سپس نوار را روی بینی خود قرار دهید. آن را طوری قرار دهید که انحنای فلش مانند آن به سمت پایین و نوک بینی شما باشد.

6 – با انگشتان خود نوار را روی بینی خود صاف کنید. اگر بینی شما به اندازه کافی خیس باشد، باید متوجه چسبیدن نوار به پوست خود شوید. اگر حباب های هوا مانع صاف کردن آن می شود، آن ها را چند دقیقه فشار دهید تا از بین بروند. اگر نوار به خوبی به پوست شما نمی چسبد، انگشتان خود را مرطوب کنید و نوار را روی بینی خود بیشتر فشار دهید.

7 – اجازه دهید نوار به مدت 10 الی 15 دقیقه روی بینی شما بماند. در این مدت زمان از چروک کردن بینی و یا دستکاری چسب بینی خودداری کنید.

8 – یک انتهای نوار را بگیرید و به آرامی آن را جدا کنید. آن را به سمت بالا و دور از بینی خود بکشید. این کار را به آرامی انجام دهید و دقت کنید که چسب پاره نشود؛ زیرا نه تنها ممکن است به پوست شما صدمه بزند، بلکه جوش های سر سیاه هم از بین نخواهند رفت.

اگر برداشتن چسب بینی دردناک است، ممکن است که چسب را زیاد گذاشته باشید. برای رفع این مشکل یک طرف یک عدد گوش پاک کن را در آب خیس کنید و روی یکی از لبه های چسب بینی قرار دهید. این کار چسب را مرطوب می کند.در صورت امکان سعی کنید نوک گوش پاک کن را به زیر چسب ببرید تا رطوبت آن چسب را خیس کند و فرایند کندن آن آسان تر شود.

چسب پاک کننده بینی

9 – پس از کنده شدن چسب، بینی خود را با آب خنک و پاک کننده صورت شستشو دهید. دانه های سر سیاه از بین خواهند رفت، اما ممکن است مقداری از چسب بینی روی بینی شما باقی بماند. برای شستشوی بینی بعد از این عمل، از استفاده از آب داغ یا گرم خودداری کنید، زیرا این کار باعث تحریک پوست های حساس می شود.

هنگامی که باقی مانده چسب پاک شد، بینی خود را دوباره با آب خنک بشویید. این به بسته شدن منافذ و جلوگیری از بازگشت هر گونه آلودگی به منافذ پوست کمک می کند.

.

منابع:
.https://www.totikala.ir

- مطالب مرتبط -

«لوازم کمک‌درمانی و بهداشتی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!