راهنمای اسکنر دستی (قابل حمل)

این اسکنرها بسیار کوچک هستند و از کیفیت بد و پایینی برخوردارند. همچنین برای اسکن عکس یا سندهایی که نیاز به کیفیت بالا دارند مناسب نیستند. این اسکنرها در انواع مختلف و سایزهای گوناگونی تولید شده اند که کوچک ترین آنها بصورت “مدادی” بوده که به راحتی در جیب جای می گیرد. این مدل ها برای اسکن کردن خط به خط نوشته ها و کتاب ها درنظر گرفته شده اند. اسکنرهای دستی در اندازه های بزرگتری هم (در حد عرض کاغذ ها) عرضه شده اند.

اسکنر دستی از فناوری پایه اسکن با یک اسکنر مسطح استفاده می نماید و تفاوت آن این است که حرکت هد به جای حرکت با یک تمسه موتوری با تکیه بر حرکت دست کاربر انجام می پذیرد. این نوع اسکن معمولا کیفیت تصویر بالایی ارائه نمی دهد. با این حال، این اسکنر بدلیل قابل حمل بودن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکنر قابل حمل یک دستگاه الکترونیکی میله ای مانند است که اسناد و تصاویر را با کشش دست حاوی اسکنر بر روی تصویر یا سند مورد نظر اسکن می نماید. اسکنر دستی توسط باتری تغذیه می شود، پس به راحتی و بدون نگرانی از نیاز به جریان برق شهری، به راحتی قابل جابجایی و استفاده است.

جهت کنترل دستگاه بر روی آن یک صفحه نمایش کوچک تعبیه شده تا امکان انتخاب و مشاهده حالت های مختلف اسکن، میزان حافظه در دسترس و وضعیت اسکنر از آن به راحتی و بدون نیاز به کامپیوتر باشد. از این اسکنر همانند یک اسکنر مسطح (اسکنر تخت) می توان برای اسکن اسناد، تصاویر و سایر موارد مسطح (صاف) استفاده و آنها را به فایل های دیجیتالی تبدیل نمود تا در صورت نیاز در یک کامپیوتر ویرایش و نهایتا ذخیره شوند.

.

کارایی اسکنر دستی چیست؟

اسکنرهای دستی اسکنر های قابل حمل به کوچکی هستند که برای آسان تر شدن ایجاد فایل های الکترونیکی از پوشه های متنی ساخته شدند این اسکنرها با توجه به ابعاد کوچک قابل حمل بودن عدم نیاز به برق و توانایی اسکن تعداد زیادی برگه بسیار مورد توجه قرار گرفتند.

از نکات قابل توجه این که این اسکنرها علاوه بر اسکن کاغذ قادر به اسکن هر چیز دیگری نیز هستند به طور مثال شما می توانید با کشیدن اسکنر بر روی فرش، سرامیک، اعلامیه های روی دیوار، آلبوم عکس، کارت بانکی، مجلات و روزنامه ها، فاکتورهای فروشگاهی و سایر موارد همه آنها را به صورت الکترونیک و یک فایل jpg یا pdf در آورید.

.

مزیت های خرید اسکنر دستی

  • می توانید همه جا با خودتان حمل اش کنید
  • خرج تان کاهش می یابد
  • با قیمت کمتری صاحب اسکنر می شوید
  • فضای کمتری در دفتر خانگی تان اشغال می کنند

.

اسکنر دستی برای چه کسانی مناسب است؟

پاسخ به این سوال مهم ترین دلیل شما برای خرید اسکنر دستی قابل حمل خواهد بود.

این اسکنر برای دانشجویان برای اسکن جزوه های درسی و کتب ، برای وکلا جهت اسکن مدارک مربوط در دادگاهها و دادسراها که امکان همراه داشتن موبایل برای تصویربرداری وجود ندارد بسیار مناسب است.

گروه دیگری که به دنبال اسکنر دستی اسکن زی هستند پزشکان و داروسازان و بیمه گران هستند. حتماً برای اسکن فوری نسخه های پزشکی و تبدیل آن به فرمت های دیجیتال اسکنر دستی گزینه بسیار مناسب و پر فروشی خواهد بود.

با توجه به ماهیت عملکرد این دستگاه ها و اسکن مناسب تصاویر حتی نسخه های بدخط پزشکی نیز با کیفیت مناسبی اسکن شده و در فایل های بسیار کم حجم در آرشیو خواهد ماند.

.

اسکنر دستی چگونه کار می کند

اسکنرهای دستی را می توان بگونه ای نسخه کوچک و البته ارزان تر شده اسکنرهای تخت دانست، گویی تنها هد دستگاه را در دست گرفته اید و به راحتی با خود جابجا می کنید، البته کیفیت اسکن تا حد بسیاری به مهارت کاربر در حرکت دادن پیوسته و بدون کج کردن اسکنر در لحظه اسکن بستگی دارد.

بطور مثال فرض کنید با استفاده از یک اسکنر دستی میخواهید یک برگ متی را اسکن نمائید. در ابتدا باید سعی کنید که برگه را بر روی سطح صافی قرار دهید، سپس با تنظیم و فشار دادن دکمه اسکن بر روی اسکنر در ابتدای برگه شروع به حرکت در طول برگه می نمائید، این حرکت باید کاملا صاف و با یک سرعت مشخص باشد در غیر این صورت اسکنر پیغام خطا داده یا تصویر خروجی غیرقابل استفاده است.

این طرز عملکرد در روزهای اول کمی برای استفاده کننده دشوار است ولی به مرور زمان با آن آشنا می شود. در ضمن این مورد را نیز فراموش نکنیم که در اسکنرهای دستی خبری از یک دستگاه سنگین که نیاز به برق شهری داشته باشد نیست. این اسکنرها به راحتی می توانند با شارژ یا باتری به کار خود ادامه دهند که خود حسن بزرگی است.

.

قیمت و نکات مهم در خرید اسکنر دستی

اسکنرهای دستی رنج قیمتی بین ۱۰۰ تا ۱ میلیون تومان دارند، این قیمت بستگی به کیفیت و امکانات والبته شرکت تولید کننده دارد. اما نکاتی که بهتر است در موقع خرید و انتخاب یک اسکنر دستی به آن توجه داشته باشید شامل: نهایت dpi قابل اسکن، سرعت اسکن، سایز قابل اسکن، وجود یا عدم وجود صفحه نمایش بر روی اسکنر، روش های ذخیره و ارسال فایل [مثل بلوتوث، وایرلس، کارت حافظهI، وزن و ابعاد اسکنر، وجود یا عدم وجود فیدر (امکان اسکن اسناد به صورت اتوماتیک]، سیستم تامین انرژی (باطری یا شارژی یا برق از طریق usb)، پسوندهای خروجی و نهایتا شرکت سازنده می شود.

مورد آخر یعنی شرکت سازنده جزو موارد خیلی مهم است. در صورتی که شرکت سازننده معتبر باشد از سنسورها و نهایت قطعات باکیفیت تری در دستگاه استفاده می کند. شرکت وارد کننده و گارانتی معتبر نیز فراموش نشود.

.
منبع: https://www.totikala.ir

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!