راهنمای کرم موبر

بررسی مزایای استفاده از کرم های موبر

 • استفاده از کرم های موبر بسیار ساده و آسان است و بدون اتلاف وقت و بدون هیچ دردسری می توانید موهای زائد را از بین ببرید.
 • استفاده از بهترین کرم های موبر در مقایسه با سایر مواد مانند موم، باعث هیچگونه درد، التهاب، سوزش برای پوست شما نخواهد شد.
 • شما می توانید با خیالی آسوده و آرامش خاطر از این محصول برای اصلاح موهای زائد قسمت های مختلف بدن خود استفاده کنید.
 • در صورت استفاده از این محصولات، سرعت رشد موهای شما نسبت به زمانی که از تیغ استفاده می کنید، به شدت کاهش می یابد.
 • اگر به طور مداوم برای از بین بردن موهای زائد بدن خود از این محصولات استفاده کنید، ریشه موهای شما به مرور زمان، نازک شده و تعداد آنها نیز کاهش می یابد.
 • این محصولات در مدت زمانی بسیار کم موهای زائد را از بین می برند.

بررسی معایب استفاده از کرم موبر

معایب کرم های اصلاح به قدری ناچیز است که می توانید این نقاط ضعف را در مقایسه با نکات مثبت این محصولات نادیده بگیرید اما باید توجه داشت که:

 • اگر زخم یا خراشیدگی تازه ای در صورت و یا دیگر قسمت های بدن خود دارید، توصیه می شود از این کرم ها استفاده نکنید.
 • از طرفی یگر امکان استفاده روزانه از این کرم ها عملا وجود ندارد، چون استفاده روزانه از آنها باعث تیره شدن رنگ پوست شما می شود و احتمال سوختگی ناشی از ترکیبات شیمیایی مورد استفاده در تولید آنها، افزایش می یابد.
 • اگر پوست حساسی دارید توصیه می شود از کرم های موبر معمولی استفاده نکنید و بهتر است بدنبال کرم هایی که برای پوست های حساس تهیه و تولید شده اند، باشید.
 • توجه کنید از استفاده از این کرم ها در مناطق حساس به خصوص دور چشم خودداری کنید. مواد شیمیایی استفاده شده جهت تولید این محصولات، می تواند آسیب جدی به چشم وارد کند.
 • در انتها، مواد شیمیایی موجود در ترکیبات این محصول باعث ایجاد بوی نامطبوع در این محصولات شده است.

.

آشنایی با انواع کرم های موبر

به طور کلی کرم های موبر را بر اساس آنکه برای چه نوع پوست و برای از بین بردن موهای زائد کدام قسمت از بدن استفاده می کنند، دسته بندی می کنند.

انواع کرم موبر بر اساس نوع پوست

کرم موبر مناسب پوست خشک

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که پوستی خشک و تا حدی زبر و خشن دارید، باید همیشه به خاطر داشته باشید که حفظ رطوبت پوست برای شما بسیار مهم و ضروری است.
از طرفی این پوست به طور کلی به مواد شیمیایی واکنش نشان می دهد و می تواند باعث افزایش شدت خشکی پوست در این افراد شود. افرادی که پوست خشک دارند بهتر است از کرم های مویی که برای خشکی پوست تهیه شده اند استفاده کنند، چون ترکیبات تشکیل دهنده این گروه از کرم های موبر به گونه ای است که علاوه بر از بردن موهای زائد، باعث حفظ رطوبت پوست شما نیز می شوند.

کرم موبر مناسب پوست حساس

نوع دیگری از کرم های موبر در بازار وجود دارد که برای پوست های حساس بسیار مناسب است و می تواند سبب کاهش حساسیت آنها شود. معمولا پوست های حساس توسط مقدار کمی مواد شیمیایی تحریک و ملتهب می شود. ترکیبات تشکیل دهنده این کرم های موبر معمولاً گیاهی است و به پوست های حساس آسیب نمی رساند.

کرم های موبر مناسب پوست طبیعی (نرمال)

اگر صاحب پوست معمولی هستید به شما تبریک می گویم. شما یکی از مناسب ترین و بهترین انواع پوست را دارید، چونکه این نوع پوست به طور معمول به ترکیبات شیمیایی واکنش نشان نمی دهند. کرم های موبر مخصوص پوست های طبیعی از فرمولاسیون بسیار قوی تهیه می شوند که همیشه برای پوست های طبیعی بسیار مناسب هستند و می توانید با استفاده از این محصولات موهای زائد نواحی خاص بدن خود از بین ببرید.
.

انواع کرم موبر بر اساس نواحی قابل استفاده در بدن

کرم های موبر مخصوص صورت

برای از بین بردن موهای زائد صورت به هیچ وجه از کرم های ذکر شده در قسمت قبل استفاده نکنید زیرا می تواند اثرات بسیار نامطلوبی روی پوست شما بگذارد. برای خلاص شدن از شر موهای زائد صورت، باید از کرم های مخصوص صورت استفاده کنید. از آنجا که ترکیبات تشکیل دهنده آنها التهاب، قرمزی و تحریک پوست را کاهش می دهند، اما برای استفاده از این محصولات، توصیه می کنیم ابتدا کمی از این محصول را روی پوست خود قرار دهید و در صورت خارش و سوزش، از استفاده از آن اجتناب کنید.

کرم های موبر مناسب پوست بدن

این گروه از انواع کرم های موبر مخصوص قسمت های مختلف بدن است و پس از استفاده حساسیتی ایجاد نمی کنند. دقت کنید که از استفاده از این کرم ها برای از بین بردن موهای زائد روی صورت، خودداری کنید. کرم های موبر مخصوص پوست بدن برای انواع پوست طراحی و تولید می شوند. انواع مختلفی از کرم های موبر بدن در بازار وجود دارد که می توانید یکی از آنها را متناسب با پوست خود انتخاب کنید.

.

طرز استفاده از کرم موبر

روشی ساده برای بانوان کم حوصله، کم وقت و راحت طلب، استفاده از کرم های مخصوص موبر , جهت موبرداری است .
استفاده از کرم های موبر یک روش نسبتا ارزان و سریع می باشد که اصول آن بر پایه نرم و سست و ضعیف کردن و سپس جدا کردن و از بین بردن موهای استوار است. این عمل تحت تاثیر مواد شیمیایی انجام می گیرد. قبل از استفاده از هر نوع کرم سطحی پوست موبر ، توجه و رعایت نکات ضروری و الزامی است.
ابتدا محل مورد نظر را با آب ولرم تمیز کرده و خشک می کنند، سپس با استفاده از یک کاردک کوچک و صاف مقدار کافی کرم را روی تمام قسمتی که مایلند موهای آن را زائل کنند میگذارند و چند دقیقه تحمل میکنند تا خوب اثر کند، مدت اثر بستگی به قدرت موبر محصول مورد استفاده دارد و معمولا حدود ۳ تا ۵ دقیقه است. در هر صورت نباید زمان از ۱۰ دقیقه تجاوز کند. پس از آن کرم را با کردک به آرامی برمیدارند و با آب سرد فراوان پوست را به ملایمت شستشو می دهند.
.

قبل از استفاده از کرم موبر آن را تست کنید

استفاده از برخی از کرم های موبر می تواند حساسیت زا باشند و باعث به وجود آمده آلرژی در افراد شوند. این حساسیت می تواند گاهی به ترکیبات اصلی تشکیل دهنده کرم موبر باشد. همچنین ممکن است این حساسیت به عطر، مواد نگهدارنده یا مواد افزودنی به کار رفته برای تولید کرم های موبر وجود داشته باشید.
بنابراین توصیه می شود حتما قبل از استفاده، مقدار کمی از کرم مورد نظر را روی پوست خود آزمایش کنید. مقدار اندکی از کرم را به قسمت داخلی بازوی خود بمالید و بعد از حدود نیم ساعت آن را بشویید. اگر خارش، تورم و قرمزی در ناحیه استفاده شده، ایجاد شود، احتمالاً به این محصول حساسیت دارید. اگر بدن شما به کرم های موبر حساسیت دارد، نباید به هیچ عنوان از آنها استفاده کنید.
.

نکاتی در مورد استفاده از کرم موبر:

چنانچه استفاده از کرم های موبر برای اولین مرتبه انجام گیرد و یا اینکه تصمیم به تغییر نوع کرم مصرفی و استفاده از یک مارک جدید گرفته شده باشد بایستی قبل از بکار بردن فرآورده موبر مورد نظر ، تست حساسیت از طریق مقداری کمی از کرم موبر جدید، روی قسمت کوچکی از پوست انجام گردد تا احتمال بروز هرگونه واکنش حساسیتی نسبت به محصول مورد استفاده مشخص شود.
انجام این آزمایش در مورد انواع کرمهای موبر، مشابه و به شرح زیر است:
1) پس از پایان تست حساسیت چنانچه تا ۲۴ ساعت هیچگونه واکنش حساسیتی از قبیل قرمز شدن محل آزمایش، تحریکات پوستی، خارش، سوزش،… ملاحظه و احساس نشود میتوان موبرداری را بطور کامل انجام داد.
2) محصول موبر را نبایستی روی قسمت های تحریک شده پوست، روی زخم و جوش ها، خال و زگیل و ضایعات مشابه اثر دارد ، زیرا ممکن است موجب بروز عفونت های پوستی گردد.
3) قبل و بلافاصله بعد از استفاده از محصولات موبر نبایستی آب داغ، صابون و یا هر نوع محصولات محرک پوست و یا فرآورده های الکلی بکار برد. در غیر اینصورت موجب بروز التهابات پوستی خواهد شد.
4) محصولات موبر را نباید روی ابروها اثر داد و از تماس آنها با چشمها بایستی بطور جدی جلوگیری بعمل آورد. در صورت تماس اینگونه فرآورده ها با چشم باید فورا آنها را با آب فراوان شستشو داد و در مواردی جدی به چشم پزشک مراجعه نمود.
5) پس از مصرف فرآورده های موبر، در صورت احساس سوزش بایستی فورا پوست را با آب سرد فراوان شستشو داد.
6) در استفاده از موبر باید توجه داشت که این مواد به دلیل تجزیه گاز هیدروژن به دور از دسترس اطفال استفاده و نگهداری شود.
.
منابع:
.https://ibiston.ir
.https://www.nikpak.com
.http://tizbarkamard.com

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!