راهنمای کرم ضد لک

پوست انسان همواره در اثر عوامل مختلفی ممکن است دچار آسیب هایی شود که یکی از این آسیب ها لک های صورت هستند که در اثر تماس با نور خورشید، پیری پوست، بارداری، لکه ناشی از جوش و… به وجود می آیند. این لک‌های به وجود آمده را می توان به کمک کرم ضد لک تا حد فراوانی کم رنگ و یا محو نمود اما باید توجه داشت که استفاده از آن حتما باید تحت نظر پزشک و بر طبق دستور او انجام بگیرد تا نتیجه دلخواه بدست آید. در ادامه مطلب با عملکرد این کرم و فواید آن آشنا خواهیم شد.

این کرم چه کاری انجام می دهد و چه تاثیری دارد؟

در ترکیبات کرم های ضد لک علاوه بر ترکیباتی که ذکر شد، نیاسینامید، عصاره انواع توت ها، آربوتین، عصاره شیرین بیان و ترکیبات دیگری وجود دارد که منجر به هماهنگ نمودن رنگ های پوست و متوقف کردن عمل رنگ سازی پوست می شود و پوست را شاداب تر و درخشان تر جلوه می دهد. مصرف این کرم باید به صورت مداوم و حداقل دو الی سه ماه و در دو نوبت صبح و شب انجام شود تا بیشترین و بهترین نتیجه را در بر داشته باشد.

کرم ضد لک قادر به از بین بردن چه نوع لک هایی است؟

  1. کرم ضد لک قادر به روشن نمودن پوست حتی پوست های کدر، گندمی، سبزه و تیره است. بدین ترتیب که وابسته به نوع پوست، رنگ آن را یک الی دو درجه روشن تر می نماید.
  2. لک های ناشی از ملاسما که به رنگ قهوه ای، قرمز و گاهی خاکستری هستند، در طی استفاده مداوم از کرم های ضد لک کمرنگ و سپس به طور کامل محو می شوند.
  3. لک هایی که در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب به وجود می آیند، به کمک این کرم از بین خواهند رفت.
  4. کک و مک هایی که به صورت مادر زادی و یا در اثر آفتاب به وجود می آیند، یکی دیگر از انواع لک هایی هستند که به سادگی توسط این کرم ناپدید خواهند شد.
  5. آثار ناشی از جوش، به هنگامی که خود جوش از بین می رود، به صورت لک های قرمز و یا قهوه ای بر روی صورت پدیدار می شوندکه به کمک کرم ضد لک می توان این نوع لک ها را از بین برد.
  6. همراه با افزایش سن، ممکن است بر روی پوست لکه هایی پدیدار شود که ناشی از پیری پوست است. به کمک کرم های ضد لک، این نوع لک ها نیس از بین خواهند رفت.

 

مزایای این کرم چیست؟

1) کرم‌های ضد لک اگر به درستی و مطابق با استاندارد تهیه شود، بدون عوارض های جانبی بوده و هیچ گونه برگشتی نخواهد داشت و در کمتر از مدت زمان دو ماه نتیجه مطلوب بدست خواهد آمد. اما رعایت تداوم در استفاده از این کرم بسیار اهمیت دارد.
2) بسیاری از کرم‌ها به هنگام ترمیم کردن پوست ممکن است در ابتدا منجر به مواردی همچون بروز التهاب، قرمزی و پوست پوست شدن شوند اما کرم ضد لک بدون بروز هیچ یک از این موارد پوست را ترمیم می کند.
3) این نوع کرم درخشنگی، شفافیت، شادابی و انرژی را تا حد فراوانی به پوست باز می گرداند.
4) کرم‌های ضد لک نه تنها لکه های قدیمی و کهنه پوست را از بین می برد، بلکه مانع از بروز لکه های جدید بر روی پوست نیز می شود.

روش مصرف

همان طور که گفته شد، بهتر است که این کرم در دو نوبت صبح و شب مصرف شود. نوبت صبح بدین صورت انجام می شود که در ابتدا باید با شوینده مخصوص پوست خود را به طور کامل شسته و پاک نمایید. مواردی که اختیاری هستند و بهتر است تحت نظر پزشک انجام شوند، استفاده از تونر و لایه بردار های مخصوص است که بر طبق نیاز خود قبل از مصرف این کرم مورد استفاده قرار می گیرد. پس از انجام تمامی این موارد، میتوانید کرم را به منظور از بین بردن لک‌های صورت تان استفاده کنید.
کرم‌های ضد لک را به قسمت های لک دار پوست و یا تمامی قسمت های صورت خود بمالید و می توانید پس از مصرف آن، از کرم روشن کننده هم استفاده نمایید. اگر قصد بیرون رفتن از خانه را دارید، به هیچ وجه استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب پس از مصرف کرم ضد لک را فراموش نکنید. جهت استفاده از این کرم به هنگام شب، تمامی مراحل مانند مراحل صبح انجام شده و فقط پس از استفاده از کرم ضد لک و کرم روشن کننده، بهتر است از سرم تقویت کننده پوست هم استفاده کرده و پس از آن کرم مرطوب کننده شب و کرم دور چشم هم استفاده شود. اگر از کرم ضد جوش هم استفاده می شود، بهتر است پیش از کرم ضد لک و کرم روشن کننده مصرف شود.

طریقه صحیح مصرف کرم های لایه بردار و ضد لک چیست ؟

ابتدا یک‌شب تا صبح کرم را در پوست پشت گوش خود امتحان کنید و اگر روز بعد قرمزی و حساسیت دیده نشد میتوانید کرم را به صورت خود بمالید .
شب اول کرم را به نواحی توصیه شده(مثلا نواحی لک صورت) بمالید و پس از  نیم ساعت با آب بشویید .پس از شستشو از کرم مرطوب کننده یا ترمیم کننده به جای آن استفاده کنید تا احتمال بروز قرمزی و خشکی به حداقل برسد.
شب بعدی مدت ماندن کرم ضد لک یا لایه بردار روی پوست را بیشتر کنید(مثلا یک‌ساعت) و پس از آن شستشو داده و کرم مرطوب کننده یا ترمیم کننده بزنید.
اگر در روز بعد قرمزی و حساسیت پوستی دیده نشد،
شبهای بعدی به همین ترتیب هرشب مقدار ماندن کرم روی پوست را بیشتر کنید مثلا یک و نیم ساعت، دو ساعت، سه ساعت و سپس تا صبح.
اگر ماندن کرم ضد لک یا لایه بردار از شب تا صبح روی پوست شما باعث حساسیت و قرمزی در روز بعد میشود میتوانید مصرف  آنرا یک‌ هفته قطع کنید و پس از بهبودی صورت آنرا مجددا شروع کنید ولی اینبار همیشه پس از نیم ساعت آنرا بشویید.

.
منابع:
.https://eleeno.com
.http://draliramezani.com
.https://emalls.ir
.https://www.totikala.ir

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!