نگهداری قهوه

• شرایط نگهداری از قهوه آسیاب شده :

⇠ مشکل : قهوه آسیاب شده به دلیل پودر شدن سطح تماس بیشتری با هوا پیدا میکند ، به همین دلیل زود تر طعم و عطر خود را از دست میدهد !راه حل : پودر قهوه خود را در ظروف شیشه ای تیره رنگ با در های وکیوم نگه داری کنید .

⇠ مشکل : به دلیل ذکر شده در بالا خرید و نگه داری مقدار زیاد پودر قهوه کار درستی نیست ، زیرا جز اینکه نگه داری آن مشکل می‌شود ، خیلی دیر مصرف میشود !

⇠ راه حل : در هنگام خرید به اندازه مصرف یک هفته یا حداکثر دو هفته خود پودر قهوه خریداری کنید.

.

⇠ مشکل : قهوه آسیاب شده جذب رطوبت بسیار بالایی دارد !

⇠ راه حل : از قرار دادن ظرف شیشه ای خود در مکان های مرطوب ، نمناک به ویژه یخچال خودداری کنید .

.

⇠ مشکل : رطوبت زیاد و آب می‌تواند کل پودر قهوه موجود در ظرفتان را تحت تاثیر قرار دهد و خراب کند !

⇠ راه حل : در هنگام برداشتن پودر قهوه دقت کنید که قاشق یا وسیله ای که از آن برای برداشتن قهوه استفاده میکنید به هیچ عنوان خیس نباشد.

.

⇠ مشکل : قهوه بو های مختلف و چربی های بسیار کم و سطحی را به خود جذب میکند !

⇠ راه حل : برای جلو گیری از بو گرفتن قهوه تان و از دست دادن بوی اصلی خود سعی کنید درب ظرف را برای مدت زمان طولانی باز نگذارید و برای جلوگیری از جذب چربی سعی کنید با دست تان قهوه هارا لمس نکنید .

.

• شرایط نگهداری از دانه قهوه :

⇠ به طور کلی نگهداری از دانه قهوه بسیار ساده تر از نگه داری از قهوه آسیاب شده است ، اما به دلیل اینکه اغلب افراد مقدار زیادی از ذانه قهوه را تهیه میکنند اگر در حفظ و نگهداری صیح آن نکات لازم را رعایت نکنند باعث ضرر بیشتری خواهد شد .

⇠ شرایط نگهداری از دانه قهوه نیز مانند قهوه آسیاب شده است اما با حساسیت کمتر ، مزیت های استفاده از دانه قهوه نسبت به قهوه آسیاب شده بیشترند که میتوان به : مدت زمان نگه داری بیشتر ، آسیاب کردن به اندازه دلخواه و مصرف کردن با عطر و بوی بهتر ، حساسیت کمتر نسبت به جذب بو و چربی اشاره کرد.

⇠ شاید مهم ترین نکته در نگه داری دانه قهوه ، نگه داری آن در ظروف در بسته و تیره مانند ظروف پلاستیکی ، سرامیکی یا استیل باشد ، چون اگر رطوبت ، نور و گرما به دانه قهوه نرسد دانه قهوه رست شده را به راحتی میتوان تا یک ماه نگاه داشت .

⇠ جالب است بدانید که فروشگاه های قهوه و کافی شاپ ها برای نگه داری دانه قهوه خود از سیلو قهوه استفاده میکنند که همین شرایط را در ظرفیت بالاتر برایشان مهیا می سازد .

.

• سایر نکات

⇠ هنگامی که دانه های تازه قهوه را خریداری می کنید، به میزان مصرف خود در طول دو تا سه هفته توجه داشته باشید. اگر تصور می کنید که در عرض دو هفته نمی توانید 350 گرم قهوه را تمام کنید، پس بهتر است بسته بندی های کوچک تر یعنی 250 یا 200 گرمی خریداری کنید.

⇠ بسیاری از مردم، قهوه را درون همه کیسه ای که خریداری کرده اند نگهداری می کنند، اما برای حفظ عطر این دانه ها بهتر است آنها را درون کیسه های زیپ دار بریزید.

⇠ البته بهتر از کیسه، قرار دادن آن درون شیشه مرباست زیرا دسترسی و استفاده راحت تری نیز دارد.

⇠ اما از همه بهتر، استفاده از محفظه های مخصوص نگهداری قهوه است زیرا درب آنها به گونه ای طراحی شده که هیچ گونه هوائی داخل ظرف نمی شود. به این ترتیب مطمئن خواهید بود که رطوبت به دانه های قهوه نفوذ نمی کند و بافت و عطر خود را به طور کامل حفظ می کنند.

⇠ پس از بسته بندی قهوه، لازم است که آن را در یک فضای تاریک و خنک نگهداری کنید. برای داشتن بهترین عطر و طعم هم، همان موقع که قصد نوشیدن قهوه را دارید، آن را آسیاب و دم کنید.

.

منابع:
.http://namnak.com
.https://iliya.ir

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!