تشخیص چای باکیفیت

⇠ چای یکی از نوشیدنی های اصیل ایرانی است که به خوبی جای خود را در بین خانواده های ایرانی باز کرده است و حال کمتر خانواده ای را می توان پیدا کرد که همه روزه از چای به عنوان نوشیدنی استفاده نکند. نوشیدنی که در ساعات و اوقات مختلف روز از صبحانه گرفته تا بعد از شام و … و استفاده می شود و همیشه یک پای ثابت مهمانی هاست. اما این نوشیدنی با ارزش مورد سوء استفاده هایی واقع شده است و کلاه برداران همیشه از این موضوع استفاده کرده اند و امروز در هاو کن یو با هم می خواهیم راه های شناخت چای با کیفیت ایرانی را مرور کنیم.

⇠ راه های مختلفی برای شناخت چای اصیل و درجه یک وجود دارد که امروز در چگونه می توانید یا هاو کن یو قصد داریم برخی از این موارد را با یکدیگر مرور کنیم تا بدینوسیله هنگام خرید چای نکات را مورد توجه قرار داده و یک چای با کیفیت را تهیه کنیدو ذکر این نکته هم ضروری است از آنجایی که چای اصالتا یک نوشیدنی آسیایی است اطلاعات تکمیلی را از طریق منابع ایرانی وبرخی منابع خارجی جمع آوری کرده و در اینجا ذکر می کنیم.

.

۱) چای درشت باشد:

یکی از ویژگی های چای اصیل و خوب ایرانی درشت بودن چای است. چای خشک را قبل از خرید در دست بگیرید و با یک نگاه به درشت یا ریز بودن چای دقت کنید. هرچقدر چای درشت تر باشد از کیفیت بالا تری بر خوردار است. چای ریز، رنگ و مزه متفاوت از یک چای خوب و زیبا را تشکیل خواهد داد که ممکن است چندان مورد استقبال شما و مهمانان قرار نگیرد. پس چای درشت را به چای ریز ترجیح دهید.

.

۲) چای را داخل آب سرد بریزید:

یکی دیگر از روش های تست کردن چای با کیفیت ریختن مقداری چای خشک داخل آب سرد است. حتما تا به حال با چای های عطری و رنگی برخورد کرده اید. چای های بی کیفیتی که برای بهتر جلوه دادنشان به ان ها رنگ های شیمیایی و یا عصاره های عطری اضافه می شود تا شاید بتوانند شبیه به چای با کیفیت نمود پیدا کنند. اما شما با یک تست ساده میتوانید این مورد را تشخیص دهید. تنها کافیست مقداری چای خشک را داخل آب سرد بریزید. یک چای یا کیفیت با آب سرد شروع به رنگ دادن نمی کند و یا این مورد ملموس و قابل توجه نیست و زمان میبرد تا این اتفاق بیفتد ولی یک چای رنگ شده پس از مدت کوتاهی در یک آب سرد شروع به رنگ دادن می کند که این نشانه خوبی نیست.

.

۳) رنگ چای خوب تغییر نمی کند:

مورد بعدی تست آن پس از دم کردن است. باید بدانید یک چای با کیفیت و اصل به هیچ وجه حتی ساعتی پس از دم کشیدن رنگ زیبای خود را از دست نمی دهد ولی چای های بی کیفیت به سرعت و پس از گذشت زمان شروع به تغییر رنگ می کنند و روبه سیاهی می نهند.

.

۴) بوی چای:

بوی چای همانند برنج یک مشخصه مهم برای چای است. قبل از تهیه چای حتما مقداری از آن را در مشت بگیرید و آن را بو کنید عطر و بوی چای ایرانی کاملا متمایز از چای های بی کیفیت است که به راحتی می تواند مورد توجه قرار گیرد و البته متاسفانه عطر ها و اسانس هایی که اضافه میشود این کار را کمی سخت می کند.

.

۵) رنگ چای:

یک چای خوب واصیل رنگ سیاه و مشکی دارد که این مورد هم تا حدودی به تشخیص شما برای یک چای خوب می تواند کمک کند. هرچقدر چای سیاه تر باشد از کیفیت بیشتر ان محصول خبر می دهد.

.

• نکته ها:

⇠ بوی چای اگر غلیظ باشد نشان از عطری بودن و تقلبی بودن آن است.

⇠ رنگ چای دم شده قرمز و زباست و اگر در این رنگ زیاده روی شده باشد نشان از تقلبی بودن آن است.

⇠ چای ها در فصول مختلفی چیده میشوند که بهترین آن چایی است که در فصل بهار بر داشت می شود.

⇠ تا قبل از دم کردن چای شناخت کیفیت کمی سخت است ولی شما از نکات بالا برای چای می توانید استفاده کنید.

.

منابع:
.https://www.howcanu.com

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!