راهنمای تخته شاسی

راهنمای خرید تخته شاسی یکی از مهم ترین مواردی به شمار می رود که افراد در هر رده سنی می توانند به آن نیاز پیدا کنند.
تخته شاسی یکی از لوازم تحریر به حساب می آید که با نام زیر دستی نیز شناخته شده است و می تواند کاربرد بسیار زیادی را داشته باشد. به همین علت بسیاری از افراد برای انجام دادن کارهای نوشتاری خود از آن بهره می برند. از این رو باید بتوانند بهترین نوع را خریداری کنند و این کار با رعایت کردن راهنمایی های مختلف امکان پذیر است که در ادامه به بررسی کامل آن پرداخته شده است. از این رو تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

.

کاربرد تخته شاسی

همانطور که اشاره شد تخته شاسی یکی از لوازم تحریری می باشد که توانسته کاربرد بسیاری را با خود به همراه داشته باشد. از این رو افراد در رده های سنی مختلفی و با شغل های متفاوتی آن را برای خود تهیه می‌کنند.
به عنوان مثال امروزه در بسیاری از برنامه های تلویزیونی شاهد استفاده از آن توسط مجری ها هستیم که از آن به عنوان نگه داشتن مطالب خود که در داخل برگه ها نوشته شده اند، استفاده می کنند.

همچنین کلاس های هنری و آموزشی بسیار زیادی نیز وجود دارند که از سایزهای مختلف این وسیله بهره می‌برند. از این رو به خاطر کارکرد گسترده ای که از آن شاهد هستیم، فرد مصرف کننده باید راهنما و نکات مختلف را در رابطه با آن بدانند.

.

راهنمای خرید تخته شاسی

در راهنمای خرید تخته شاسی باید به اصل های مختلفی توجه شود که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • جنس تخته شاسی
  • نوع و مدل تخته شاسی
  • سایز تخته شاسی

.

جنس تخته شاسی

اولین موردی که اهمیت بالایی را دارد جنس تخته شاسی شما می باشد. تخته شاسی که انتخاب می کنید نه تنها باید بتواند بادوام و محکم باشد بلکه باید این قابلیت را داشته باشد تا از وزن سبکی بهره مند گردد. استحکام از آن جهت مورد نیاز است تا در هنگام نوشتن هیچگونه آسیبی متحمل آن نشود و علت وزن پایین آن نیز این بوده که راحت بتوانید آن را حمل کنید.

به همین علت مناسب ترین تخته ها آن هایی هستند که از جنس پلاستیک و مقوا می باشند. این جنس هم می تواند از خود مقاومت به نمایش بگذارد و هم در حمل آن با هیچگونه مشکلی رو به رو نخواهید شد. همچنین امروزه پلاستیک هایی برای ساخت زیر دستی ها به کار می روند که گرد و خاک را به خود جذب نمی‌کنند و در صورت کثیف شدن به راحتی قابل تمیز کردن هستند.

.

نوع تخته شاسی

نوع این محصول نیز از دیگر مواردی است که در راهنمای خرید تخته شاسی اهمیت بسیار بالایی را دارد. به طور کلی این تخته ها به دو نوع مختلف تقسیم بندی می شوند و با نام های ساده یا معمولی و کتابی شناخته شده اند.
کتابی کارکرد آسانی را دارد و باید مثل یک کتاب و یا دفتر آن را باز و بسته کنید. کتابی می تواند کارکرد مختلفی را داشته باشد و از آنجایی که به دو قسمت تقسیم می شوند از یک طرف می توانید از آن به عنوان زیر دستی استفاده کنید و طرف دیگر محفظه ای است تا شما بتوانید خودکار و مدارکی که ضروری هستند را نگهداری نمایید.

اگر دانشجو هستید و یا در سمینارهای مختلف حضور دارید، کلاسور کتابی می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

.

سایز از دیگر راهنمای خرید تخته شاسی

سایز نیز مانند موارد قبلی اهمیت بالایی را دارد. اگر قصد خرید تخته شاسی را دارید می توانید آن را در ابعاد و اندازه های مختلف پیدا کنید. تولید زیر دستی ها بستگی به سایز برگه ها دارد و شما می توانید آن را در ابعاد B5، B4، A5،  A4، A3 و… پیدا کنید.
همچنین اندازه تخته ها کمی بزرگ تر از سایز برگه ها می باشند تا افراد راحت تر بتوانند از آن بهره ببرند. از این رو پیش از انتخاب تخته شاسی به کاربردی که می خواهد داشته باشد دقت کنید تا سایز مناسب آن را انتخاب کنید.

.
منابع :
.https://www.chapkhone.info

- مطالب مرتبط -

«لوازم تحریر»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!