پژو ۲۰۶ از جمله ماشین‌های پرطرف‌دار در ایران است که همانند برخی از ماشین‌های لوکس می‌تواند حاوی بال باشد. بال‌ها در انواع مختلفی وجود دارند که در قسمت‌های متنوعی از جمله جلو، عقب و سقف ماشین قرار می‌گیرد. بال‌ها در قسمت عقبی ۲۰۶ جا خواهد گرفت. بال عقب ۲۰۶ در انواع مختلفی وجود دارند. از این رو به شما توصیه می‌کنیم که حین خرید بال عقب ۲۰۶ نکاتی را رعایت نمایید.

.

خرید بال عقب ۲۰۶

بال عقب خودروها منجر به کنترل جریان هوا روی آن می‌شود. در واقع بال‌ها جریان هوا را در نقطه انتهایی خودرو به خوبی مدیریت می‌کنند. بال‌هایی که به درستی طراحی شده‌اند با نیروهای بالابری که اکثر خودروها در هنگام افزایش سرعت تجربه می‌کنند مقابله خواهند کرد و با محکم نگه داشتن قسمت عقب خودرو در مقابل جاده چسبندگی را افزایش می‌دهند.

اگر بال‌ها به درستی طراحی نشده باشند، می‌توانند باعث کشش شوند که سرعت خودرو را کاهش داده یا آن را ناپایدار می‌کند. بال عقب خوب شکل و زاویه دارد که در حین حرکت گرداب هوای کنترل شده‌ای را در پشت شما ایجاد می‌کند. مدیریت نحوه خروج هوا از سطح وسیله نقلیه کشش را به حداقل می‌رساند و پایداری را افزایش می‌دهد.

.

راهنمای خرید بال عقب ۲۰۶

برای این که بال عقب مورد نیاز خود را با توجه به انتظاراتتان تهیه کنید، لازم است که نکات مطرح شده در متن زیر را حین خرید به یاد داشته باشید. این نکات به شرح زیر هستند:

مواد بال

در حالی که بال عقب خودروها در نگاه اول یکسان به نظر می‌رسند، ولی از مواد مختلفی برای تهیه آن استفاده می‌شود. تفاوت در مواد به کار رفته در بال موجب تغییر در عملکرد، توانایی تعمیر و قیمت آن می‌شود. از جمله موادی که برای بال عقب ۲۰۶ استفاده می‌کنند می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • پلاستیک ABS رایج‌ترین ماده است.این نوع در مقایسه با سایر مواد دیگر قیمت پایین تری داشته که معمولاً استحکام و ماندگاری پایین و کمی دارد.
  • الیاف کربن نیز در بازار موجود است که قیمت بالایی دارد.این نوع از بال‌ها بسیار سبکی و  با دوام هستند.
  • از فولاد نیز برای تهیه بال استفاده می‌کنند که وزن و استحکام بالایی دارد.
  • گزینه فایبرگلاس در مقایسه با فیبر کربن هزینه کمتری دارد و نسبت به نوع ABS ارزان‌تر است.تعمیر راحت از جمله مزیت‌های این ماده به شمار می‌آید که از نظر زیبایی شناسی جذاب‌تر از انواع دیگر است.

تمامی موارد ذکر شده در تهیه بال عقاب کاربرد دارند، با این حال هنگام خرید بال عقاب ۲۰۶ به دوام، هزینه و وزن ماده دقت کنید. با اطلاعات فوق به راحتی می‌توانید بهترین مورد با توجه به نیاز و بودجه‌تان را انتخاب و خریداری کنید.

قابلیت تنظیم

برخی از بال‌های عقب خودرو ثابت هستند، ولی در مقابل بال‌های خودرویی وجود دارند که با توجه به وزش باد و میزان سرعت خودرو می‌توانید آن‌ها تنظیم کنید. البته این مدل از بال‌ها قیمت بالاتری دارند.

اندازه و ارتفاع بال عقب ۲۰۶

بال عقب ۲۰۶ در اندازه و ارتفاع‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شوند که هر یک از آن‌ها ویژگی و خاصیت ویژه‌ای دارد. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که بزرگی بال به معنای مؤثر بودن آن نیست. به طور معمول بال‌های بزرگ موجب کاهش سرعت خودرو می‌شوند. از این رو با توجه به انتظاراتی که از آن‌ها دارید، اندازه و ارتفاع بال را انتخاب کنید.

تعیین هدف از خرید بال عقب ۲۰۶

منبع img: caranddriver.com

درک نقشی که بال‌ها ایفا می‌کنند، حیاتی است. اکثر صاحبان خودرو این وسیله را برای افزایش چسبندگی خودروهای خود در جاده نصب می‌کنند. برخی دیگر آن‌ها را صرفاً برای زیبا شدن خودروشان تهیه خواهند کرد. در هر حال بهتر است ابتدا نیازهای خود را مشخص کنید که بتوانید محصول مناسب را برای ماشین خود تهیه نمایید. لازم به ذکر است که این محصول تنها برای زیبایی خودرو کاربرد ندارد و خرید آن همراه با مزایای بسیاری است که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

مزایای خرید بال عقب ۲۰۶

با خرید بال عقب ۲۰۶ از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

بهره وری سوخت

به یاد داشته باشید که هدف اصلی طراحی این قطعات کاهش درگ در خودرو است. آن‌ها نقش بسیاری مهمی در ایجاد تلاطم دارند، موجب کاهش کشش می‌شوند و راندمان سوخت را افزایش می‌دهند. همچنین کاهش کشش موجب حرکت سریع‌تر و نرم‌تر خودرو می‌شود.

بهبود ظاهر خودرو

بیشتر مردم قبل از این که با کاربرد و عملکرد این وسیله آشنا باشند، آن‌ها را برای جذاب‌تر کردن ظاهر خودروهایشان می‌خرند. در صورتی که شما نیز به دنبال راه کاری برای زیباتر کردن خودرو خود هستید، اقدام به خرید بال عقب ۲۰۶ کنید. به کمک این بال‌ها ظاهر خودرو اسپرت‌تر می‌شود.

افزایش کشش

بال‌ها با افزایش نیروی رو به پایین کشش خودرو را در جاده افزایش می‌دهند. به این ترتیب خودروها حتی در سرعت‌های بالا نیز تعادل خود را برقرار خواهند کرد.  به جرئت می‌توان گفت که کشش افزایش یافته به ایمنی خودرو کمک می‌کند.

بال‌ها از راه دیگر نیز ایمنی رانندگی در جاده را افزایش می‌دهند.  این امر با ایجاد دید بیشتر یک وسیله نقلیه همراه است. به این ترتیب خودروهایی که از پشت نزدیک می‌شوند به راحتی می‌توانند وسیله نقلیه شما را تشخیص دهند.

خودرو را سبک می‌کند

وسایل نقلیه سبک وزن مورد علاقه بیشتر مردم هستند. چرا که خودروهای سبک راندمان سوخت بیشتری خواهند داشت. همچنین برای شتاب دادن به وسیله نقلیه سبک در مقایسه با خودروهای سنگین‌تر انرژی کمتری نیاز است. عملکرد رانندگی با خودروهای سبک نیز راحت‌تر خواهد بود. در واقع داشتن ماشین سبک به معنای نیاز کمتر خودرو به تعمیر نیز خواهد بود.