راهنمای کفش بچه گانه

نحوه صحیح اندازه گیری کفش بچه گانه

لازم است قبل از انتخاب و خرید کفش، پای کودک خود را اندازه بگیرید. این کار را در حالتی که کودک ایستاده است انجام دهید. از آنجاییکه همیشه پای راست از پای چپ بزرگتر است، میبایست هر دو پا را اندازه گیری کنید. به یاد داشته باشید که پای کودک شما در حالتی که ایستاده است، باید در حدود 1.5 سانتی متر با نوک کفش فاصله داشته باشد.

از آنجاییکه بچه در سال های اول زندگی به سرعت در حال رشد است، لازم است کفش کمی بزرگتر برایش انتخای شود. نیم سایز تا یک سایز بزرگتر کفایت میکند. اما اگر بیش از یک سایز بزرگ باشد، بر رشد پای کودک اثر منفی میگذارد. به طور کلی کفش باید نه خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد.

هنگام خرید کفش برای کودک خود، از او سوال کنید که آیا پایش در کفش راحت است یا خیر؟ علاوه بر این هنگاهی که فرزندتان کفش را پوشیده است، نوک کفش را فشار دهید تا مطمئن شوید حداقل یک بند انگشت جا برای حرکت انگشتان او در قسمت جلوی کفش وجود دارد. هیچگاه کفش تنگ را به امید اینکه جا باز میکند برای کودک نخرید.
.

چه مدل کفش هایی بهتر است؟

برای انتخاب مدل، کفش های پشت باز و کتانی های بدون بند مناسب نیستند، سعی کنید کفش بندی یا چسبی را انتخاب کنید.

برای انتخاب جنس نیز بهتر است کفش چرمی یا پارچه ای انتخاب کنید، زیرا علاوه بر مقاومت بالا، انعطاف پذیری خوبی دارد و در پا کاملاً راحت است.

شاید در نگاه اول کفش پاشنه دار برای دختربچه‌ها زیبا باشد، اما در سال‌های اول زندگی میتواند فُرم رشد پا را تغییر دهد.

بنابراین بهتر است کفش های تخت انتخاب کنید. البته لازم است کف کفش برجستگی های ظریفی داشته باشد تا کودک بتواند تعادل خود را حفظ کند و لیز نخورد.

.

چند وقت یکبار برای کودک کفش بخریم؟

برای کودکان کمتر از 3 سال بهتر است هر سه یا چهار ماه یکبار کفش بخرید. بعد از سه سالگی میتوانید این فاصله را کمی طولانی تر کنید. به یاد داشته باشید که برای کودکان زیر 7 سال هیچوقت چند جفت کفش در یک زمان خریداری نکنید زیرا سایز پای کودک در این سن متغیر است و ممکن است چند ماه بعد، کفشی که قبلا تهیه شده اندازه اش نشود.

به ضخامت و انعطاف پذیری و مقاومت کفش توجه داشته باشید، کفش باید سفت و محکم ولی انعطاف پذیر باشد. وقتی که چند گزینه مناسب پیدا کردید، انتخاب رنگ و طرح کفش را بر عهده کودک بگذارید.
.

خرید کفش بچه گانه مناسب و راحت

برای کودکان زیر سه سال بهتر است هر سه یا چهار ماه یک جفت کفش بخرید و بعد از سه سالگی این مدت رو طولانی تر کنید . برای کودکان زیر 7 سال هرگز چندین کفش در یک زمان خریداری نکنید زیرا رشد اندازه پای کودک در این سن نا منظم بوده و ممکن است چند ماه بعد در استفاده از کفش جدیدی که قبلا تهیه شده ، دچار مشکل شود .

.

راهنمای خرید کفش بچه گانه

موقع خرید کفش برای کودک از او سوال کنید که آیا پایش در داخل کفش راحت است یا خیر . هیچ گاه کفش تنگ را به امید اینکه جاباز خواهد کرد انتخاب نکنید . علاوه بر سوال از کودک ، بعد از پوشیدن کفش توسط کودک ، نوک کفش را با انگشت فشار دهید و مطمئن شوید که حداقل یک بند انگشت ، جا برای حرکت انگشتان کودک در قسمت جلویی کفش وجود داشته باشد .

معمولا استفاده از انواع پاپوش از اوایل تولد نوزادان شروع می شود و از آنجا که قرار نیست نوزادان با این پاپوش ها و کفش های پارچه ای شان راه بروند، بنابراین حساسیت خاصی برای انتخاب آنها وجود ندارد اما از حدود 18 ماهگی به بعد که تقریبا بچه ها راه رفتن را به خوبی یاد می گیرند و دوست دارند خودشان در کوچه و خیابان هم راه بروند، انتخاب کفش مناسب برای آنها اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

خرید کفش کودک

تر است به جای توجه به قیمت، مارک یا مدل کفشی که قرار است برای کودکتان بخرید، به کیفیت آن توجه کنید. تقریبا تمام مردم دنیا با پاهایی سالم به دنیا می آیند اما تنها 40 درصد از این مردم در بزرگسالی هم سلامت پاهایشان حفظ شده است. متخصصان می گویند پوشیدن کفش های نامناسب از همان دوران کودکی می تواند تهدیدی برای به خطر افتادن سلامت پاها باشد.

یک کفش باکیفیت بچه?گانه باید سطح پاهای بچه ها را به خوبی پوشش دهد، نرم و انعطاف پذیر باشد، تخت سفتی داشته باشد و هیچ فشاری به هیچ قسمت از پای بچه به خصوص پنجه های او وارد نکند. نرم و انعطاف پذیربودن رویه کفش، اجازه حرکت آسان را به بچه ها می دهد و باعث می شود جریان خون در سطح پاهایشان به خوبی در گردش باشد .

ما برای این که کفشی ایده آل برای کودکان خریداری کنید، نکاتی را گردآوری کرده ایم که توجه به آن ها می تواند برای شما موثر باشد.

.

پیشنهادهایی برای خرید کفش کودک

بهترین راه برای فهمیدن زمان خرید و تعویض کفش کودک، پرسیدن از خود کودک است. همچنین به طور مرتب کفش کودک را برای پیدا کردن فرسودگی یا درز و پارگی مورد بررسی قرار دهید. زمانی که گوشه های کفش از دیگر قسمت ها سریع تر فرسوده می شود، دلیل این است که کفش به اندازه کافی گشاد نیست.

زمانی که پنجه کفش تغییر شکل می دهد یا به صورت سر به هوا قرار می گیرد و یا پاشنه کفش کمی فرسوده شده باشد، وقت آن است که یک کفش جدید تهیه کنید. بهتر است بعدازظهرها به خرید کفش بروید تا پای شما متورم نباشد.

پیشنهاد می شود به فروشگاه هایی بروید که به طور ویژه و تخصصی کفش کودک می فروشند و کارکنان با نحوه برخورد با کودکان لجوج به خوبی آشنایی دارند و از این طریق کفش مناسب تری را به شما پیشنهاد خواهند کرد. از آنجایی که پای کودک خیلی سریع رشد می کند، پس هزینه زیادی خرج کفش نکنید.

.

اندازه گیری درست

همیشه پیش از انتخاب و خرید کفش، پای کودک خود را اندازه بگیرید. این کار را در حالت ایستاده اندازه بگیرید. از آنجایی که یک پا همیشه از پای دیگر بزرگ تر است، باید هر دو پا را اندازه گیری کنید. توجه داشته باشید که شست پای کودک شما در حالت ایستاده باید حدود یک و نیم سانتی متر با نوک کفش فاصله داشته باشد. به دلیل رشد سریع پای کودک، کفش را کمی بزرگ تر انتخاب کنید. یک سایز بزرگ تر کفایت می کند زیرا اگر بزرگ تر از آن باشد می تواند بر حالت و رشد پای کودک شما تاثیر منفی بگذارد. کفش ها باید نه خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد.

.

کفش را چگونه انتخاب کنیم

هنگامی که در حال انتخاب یک کفش مناسب برای کودک خود هستید، از کفش های پشت باز و کتانی های بدون بند اجتناب کنید و سعی کنید کفش بنددار یا مدل های چسب دار را انتخاب کنید. کفش ها را از مواد قابل تنفس مثل چرم و پارچه انتخاب کنید، زیرا علاوه بر مقاومت و دوام، پا را خشک نگه می دارد. اگرچه پاشنه کفش برای کودک بسیار زیباست، اما باعث جلوگیری از رشد صحیح پا خواهد شد، پس کفش های تخت انتخاب کنید. بهتر است کف کفش بافت دار و برجستگی های ظریف داشته باشد تا از این طریق کودک شما لیز نخواهد خورد. به ضخامت و انعطاف پذیری و مقاومت کفش توجه داشته باشید، کفش باید سفت و محکم ولی انعطاف پذیر باشد. وقتی که چند گزینه مناسب پیدا کردید، انتخاب رنگ و طرح کفش را بر عهده کودک بگذارید.

.
منابع:

.https://epasazh.com
.http://namnak.com

- مطالب مرتبط -

«کفش و پاپوش»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!