راهنمای نیم تنه‌ی ورزشی زنانه

نیم تنه در واقع نوعی لباس به حالت تاپ ورزشی می‌باشد، منتهی قسمت جلویی این لباس تا روی شکم را نمی‌پوشاند و تا بالای ناف را پوشش می‌دهد. قسمت بالای نیم تنه‌ی ورزشی زنانه حالت محکم و سفتی دارد که مانع از افتادگی سینه‌ها حین انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی می‌شود. علت علاقه مندی بانوان هم به این مدل از لباس‌ها، همین امر است که سینه‌هایشان تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد و با خیال آسوده و به دور از نگرانی از شل شدن بافت سینه‌ها، فعالیت ورزشی‌شان را انجام می‌دهند.

.

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید نیم تنه‌ی ورزشی زنانه باید به آنها توجه نمود:

  • اولین شرط توجه به قیمت این محصول است، عوامل مختلفی چون جنس، کیفیت، مدل و… بر روی قیمت این لباس اثرگذار هستند. شما عزیزان می‌توانید با توجه به بودجه و علاقه‌ی خود نسبت به خرید مدل خاصی اقدام نمایید.
  • حتما به سایز نیم تنه توجه داشته باشید، چراکه به دلیل فضای کاملا آزاد باشگاه‌های ورزشی در ایران، برخی از خانم‌ها بدون‌پوشیدن لباس زیر از این نوع پوشش استفاده می‌کنند. پس سعی کنید اگر قصد خرید نیم تنه‌ی ورزشی زنانه را دارید، حتما باید آن را پرو نمایید تا از اندازه و سایز بودن آن اطمینان حاصل کنید.
  • به جنس نیم تنه هم توجه ویژه داشته باشید، هرچند اغلب لباس ورزشی‌هایی که در بازار موجود هستند از جنس نخ و پلی استر می‌باشند. انتخاب هر کدام از این دو نوع به سلیقه و علاقه‌ی شما بستگی خواهد داشت.
  • همانطور که در بالا به انواع مدل نیم تنه‌ی موجود در بازار اشاره شد. حتما قبل از خرید باید مشخص نمایید که به چه نوع نیم تنه‌ای علاقه‌مندید، کاپ‌دار یا فشرده کننده. انتخاب و خرید هر کدام از این دو مدل باز هم به سلیقه و میزان راحتی شما عزیزان بستگی خواهد داشت.
  • سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که بندهای آن در عین اندازه بودن، انعطاف پذیر هم باشند. چون احساس راحتی اولین شرط در شروع یک رشته‌ی ورزشی است. اگر هم نیم تنه‌ی انتخابی‌تان بندهای قابل تنظیم داشته باشد نور علی النور خواهد بود.
  • نیم تنه‌ی ورزشی زنانه باید ضدآب و قابل تنفس باشد. به این معنا که شما دوستان هنگام انجام فعالیت بدنی حتما تعریق زیادی خواهید داشت. پس لباس شما باید به گونه‌ای باشد که این تعریقات را به خود جذب نکند. چون در این صورت لباس ورزشی‌تان شدیدا بدبو می‌شود.در عین ضدآب بودن، نیم تنه‌ی انتخابی شما باید قابلیت تنفس داشته باشد تا تعرق شما دوستان را خشک نماید، وگرنه سرماخوردگی در انتظارتان خواهد بود.
  • مدل بسته شدن نیم تنه به علاقه‌ی شما بستگی دارد. منتهی بیشتر نیم تنه‌های موجود در بازار از بالای سر پوشیده می‌شود و برخی دیگر دارای دکمه یا زیپ خواهند بود.

.

میزان حمایت نیم تنه‌ی ورزشی زنانه از سینه‌ها چه مقدار است؟

احتمالا تاکنون متوجه شده باشید که نیم تنه‌ی ورزشی فقط مختص بانوان است و آقایان نمی‌توانند از این نوع پوشش استفاده کنند. حال به سوال این پاراگراف پاسخ خواهیم داد. هنگام خرید نیم تنه‌ی ورزشی حتما باید به میزان ساپورتی که این لباس قرار است از سینه‌هایتان به عمل آورد، توجه نمایید. میزان حمایت نیم تنه متفاوت است، برخی از آنها حمایت کم، برخی متوسط و برخی حمایت زیاد دارند.

برای مثال ورزش‌هایی چون یوگا، پیاده روی و.. جزو فعالیت‌هایی با حمایت کم هستند، یعنی هنگام انجام این ورزش‌ها برخورد زیادی وجود ندارد که سینه‌ها تحت فشار قرار بگیرند. برخلاف ورزش‌های بی‌خطر، ورزش‌هایی چون اسکی، دویدن آهسته و… جزو فعالیت‌های با حمایت متوسط هستند و دویدن، ایروبیک و… جزو ورزش‌هایی با حمایت زیاد هستند که نیاز به نیم تنه‌های محکم و سفت دارند تا از بافت سینه‌ها محافظت کند.

.

آشنایی با انواع مختلف نیم تنه‌ی ورزشی زنانه:

  • نیم تنه‌ی کپسول‌دار: کاپ هرکدام از این نیم تنه‌ها کاملا مجزا هستند و بیشتر نیم تنه‌هایی که در بازار موجود می‌باشند، این مدلی خواهند بود. یکی از مزیت‌های نیم تنه‌ی کپسول‌دار یا کاپ دار این است که فرم سینه‌ها را حفظ می‌کند.
  • نیم تنه‌ی فشرده‌کننده: حالت این مدل کاملا یک تکه است و سینه‌ها را به سمت قفسه محکم و فشرده می‌کند. اگر اهل انجام فعالیت‌هایی با ساپورت متوسط هستید می‌توانید به سراغ خرید این مدل بروید، چراکه کاپ ندارند و سینه‌ها را فشرده می‌کند.
  • نیم تنه‌ی فشرده کننده / کپسول‌‌دار: بسیاری از نیم تنه‌هایی که در بازار موجود هستند این ویژگی را دارند و حالت فشرده کننده و کپسول‌دار با یکدیگر ترکیب شده اند‌. این نیم تنه‌ها بیشتر برای ورزش‌هایی با ساپورت زیاد کاربرد خواهند داشت. یعنی به عبارت بهتر هم قابلیت فشرده کردن سینه‌ها را دارند و هم به صورت جداگانه کاپ دارند.

.
منابع:
.https://kimik.ir

- مطالب مرتبط -

«پوشاک و اکسسوری زنانه»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!