راهنمای مبلمان اداری

انتخاب مبلمان اداری مناسب در معرفی کلاس کاری شرکت ها اهمیت فراوان دارد، به گونه ای که بد سلیقگی یا انتخاب ناآگاهانه، می تواند در دید افرادی که برای حضور در جلسات وارد شرکت می شوند اثر گذاشته و کوچکترین اشتباه، اعتبار یک شرکت بزرگ را زیر سوال ببرد. به علاوه، بالا بودن قیمت مبلمان اداری بر اهمیت دقت در انتخاب محصولات باکیفیت می افزاید. در این گزارش شما را با ۵ نکته اساسی در انتخاب و خرید مبلمان اداری مناسب آشنا خواهیم کرد.

.

نکته اول؛ به محیط کار و تعداد افراد توجه کنید

آیا یک شرکت بزرگ هستید و یا یک شرکت کوچک که در روز چند مراجعه کننده بیشتر ندارید؟ این سوال را پرسیدیم تا بدانید اولین و مهم ترین نکته ای که باید درنظر بگیرید تعداد صندلی موردنیاز می باشد. مبلمان اداری از نظر تعداد افراد، در انواع ست های تک، دو، سه، چهار، پنج و هفت نفره تولید می شوند. بنابراین بسیار اهمیت دارد که متناسب با تعداد نفراتی که قرار است از مبلمان استفاده کنند، مبلمان اداری موردنظر را خریداری نمایید. بعلاوه بسته به اهمیت هر قسمت و نوع رابطه ای که افراد آن بخش با مشتریان دارند، باید مبلمان اداری متناسب با آن را درنظر بگیرید. به عنوان مثال، اتاق مدیریت و اتاق جلسات، رسمی ترین مکان هر شرکتی به حساب می آیند و باید رسمی ترین مبلمان ممکن را برای چنین مکان هایی انتخاب کنید. مبلمان مورد استفاده در این مکان ها بهتر است دارای رنگ هایی مثل سفید، خاکستری، قهوه ای و مشکی بدون طرح باشند، اما برای مکان های دیگر بسته به نوع کار، می توان از مبلمان اداری با رنگ های زنده تر و حتی طرح دار استفاده کرد.

.

نکته دوم؛ میزان فضای موجود را در نظر بگیرید

درنظر داشته باشید که قبل از خرید مبلمان اداری ، باید فضای موجود برای قرار گرفتن آن ها را مشخص کرده و همچنین به حرکت راحت و سریع کارکنان در این فضا توجه نمایید. البته صرفاً داشتن فضای کافی نمی تواند دلیل مناسبی برای انتخاب مبلمان با تعداد بیشتر و یا حجم بزرگ تر و تنوع مدل بالاتر باشد. برای بانک، رستوران و شرکت های مشابه بهتر است یک مدل مبل انتخاب کرد چرا که ایجاد هماهنگی در بین اجزای دفتر کار، به عنوان یک عامل مهم در افزایش حس اداری بودن فضا تأثیرگذار است.

.

نکته سوم؛ اهمیت جنس روکش و کیفیت پارچه ها در طراحی محیط

روکش مبلمان اداری عموماً از جنس چرم و پارچه می باشد که در مدل های جدید در انواع طرح های مختلف تولید شده و می تواند هر سطح توقع و انتظار مشتریان را برآورده نماید. البته همانطور که اشاره شد، عمدتاً انتخاب مبل های پارچه ای طرح دار برای مکان های رسمی مانند ادارات متداول نمی باشد. علاوه بر جنس روکش، جنس بدنه و نوع فریم ها هم تنوع بالایی دارند، اما استفاده از فریم های فلزی یا چوبی به همراه ترکیبشان با پارچه و چرم می تواند طرح های جذابی را به وجود آورد، بدون آنکه در اداری بودن محیط خللی ایجاد کند. در بیشتر موارد، جنس نشیمن ها از فوم سرد پلی اورتان یا ابر سرد قالبی می باشد. این مواد عمر بالایی دارند و باعث افزایش دوام و حفظ ظاهر محصولات می شوند.

.

نکته چهارم؛ به راحتی و ارگونومی بودن مبلمان دقت کنید

عرض، عمق و ارتفاع از سطح زمین، یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در ایجاد راحتی و کم کردن احساس خستگی در روز کاری است. درنظر گرفتن این موارد، اهمیت دقت به ارگونومی را دوچندان می کند. به عنوان مثال استاندارد بودن سفتی نشیمن، پشتی، زاویه مناسب بین تکیه گاه ها و فاصله نشیمن از زمین می تواند بر حفظ سلامت افراد و افزایش بازدهی آنان موثر باشد. شخص می تواند در صورت نیاز ارتفاع صندلی را کم و زیاد کند و یا پشتی را عقب جلو نماید که در صورت استفاده طولانی مدت، خسته کننده نباشد. درنظر گرفتن این موارد می تواند منجر به خرید مبلمان اداری استاندارد شود.

.
منبع: https://www.zanbil.ir

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!