نکات لباس پوشیدن آقایان در مناسبتهای مختلف

حتما برای بسیاری از شما این سوال پیش آمده که چه لباسی برای فلان مهمانی بپوشیم ، حتی برای من که سال ها در زمینه مد و فشن فعالیت داشته ام گاهی این سوال پیش می آید ، واقعیت این است که همه ما جواب سوال را با نگاهی به کمد لباس های خود خواهیم یافت ، در ادامه نمونه ای از ساده ترین و شیک ترین ست های لباس مردانه برای موقعیت ها و مراسم مختلف را معرفی خواهم کرد.

 

1- استایل بسیار غیر رسمی : 

حتما خیلی  از شما ها برای تفریح به کشور های دیگر سفر کرده اید ، در طول سفر تفریحی معمولا شما نیازی به لباس رسمی ندارید و می خواهید با استایلی راحت از سفر خود لذت ببرید و یا شاید برای یک مهمان دور همی در ویلا نیاز به انتخاب مناسب باشید ، حتمی تی شرت مردانه ، شلوارک مردانه ، ساعت و کفش کالج و یا اسنیکرز باعث جذابتر شدن شما می شود. در صورتیکه تمایل به پوشیدن جوراب مردانه دارید از جوراب های کالجی و کوتاه استفاده کنید و هرگز از جوراب های بلند و ورزشی استفاده نکیند.

2- استایل غیر رسمی :

در صورتیکه برای خرید و ملاقات دوستان صمیمی خود می خواهید استایلی مناسب داشته باشید و ملاقاتی غیر رسمی دارید می توانید از شلوار جین مردانه ، چه بهتر رنگ های تیره با یک تی شرت پولو ، شیک پوش ظاهر شوید.

 

3 – تیپ مناسب محیط کار :

ما آقایون در انتخاب لباس مناسب برای محیط کار معمولا دچار اشتباهاتی می شویم ، برای مثال شلوار جین به هیچ وجه مناسب کار های اداری و رسمی نمی باشد ، اما تصور کنید کارمند شرکتی هستید ، در صورتیکه که می خواهید در محیط کار اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و دیگر همکاران شما استایل و شما را تحسین کنند ، پیشنهاد می شود که از کت تک مردانه ، شلوار کتان و یا شلوار پارچه ای با رنگ مناسب و همچنین پیراهن مردانه استفاده کنید ، البته پوشیدک کفش چرم رسمی و تمیز حتما توصیه می شود.

 

 

4 – رسمی / قرار های کاری 

هر استایل رسمی را می توانید در محیط کاری و یا قرار های کاری بسیار مهم قابل استفاده است ، برای اینکه در برخورد اولیه در قرار های کاری طرف مقابل را مقلوب کنید بهتر است که استایلی مناسب داشته باشید ، کت و شلوار خاکستری و زغالی به همراه پیراهن و کروات ظاهری پرقدرت به شما خواهد داد.  بهتر است از دکمه سر آستین و ساعت کلاسیک استفاده نمایید. دکمه های سردست باعث درخشیدن و جلوه بهتر کت و شلوار شما خواهد شد.

 

5 – کت و شلوار دامادی :

رنگ کت و شلوار دامادی در ایران اغلب مشکی تعریف شده است اما واقعیت این است که رنگ های شاد هم جذاب و زیبا هستند ، یکی از دلایل استفاده از رنگ تیره این است که بعد از گذر زمان رنگ مشکی همیشه زیبا و باوقار است. پیشنهاد می شود برای لباس دامادی خود از جلیقه استفاده کنید ،همچنین استفاده از پیراهن با یقه کوتاه برای پاپیون تهیه نمایید. دکمه سردست ، دستمال جیب کوچک هم از الزامات است . باید به این نکته اشاره شود که می توانید از جلیقه رنگی استفاده کنید اما کاملا سلیقه ای است و اجیاری در رنگی بودن آن نیست. کت شما می بایست توکسیدو باشد . 

 

6 – لباس نامزدی و یا حضور در مجالس شادی

این استایل بسیار مرسوم و مورد استفاده آقایان برای حضور در مراسم های جشن می باشند معمولا کسی به صورت عادی کت و شلوار مشکی و پاپییون برای قرار کاری نمی پوشد، به این دلیل نیازی به توضیحات اضافی ندارد و تصاویر گویای مطلب می باشد.

.

منابع:
.https://shikpoush.com

- مطالب مرتبط -

«پوشاک و اکسسوری مردانه»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!