راهنمای کت و شلوار مردانه

خریدن کت و شلوار می‌تواند یکی از سخت ترین خرید ها در طول زندگی آقایان باشد شما باید بدانید که چه مواردی را برای خرید کت و شلوار در نظر بگیرید اصول انتخاب کت و شلوار بسیار مهم هستند ، پارچه استفاده شده در کت و شلوار میتواند انتخاب ما را کاملاً متفاوت کنند همچنین انتخاب کت و شلوار دامادی با کت و شلوار مجلسی می تواند متفاوت باشد از همین رو دانستن نکات مهم در خرید کت و شلوار بسیار ضروری است

.

نکات خرید کت و شلوار برای آقایان

 • کت و شلواری بخرید که کاملا فیت تن شما باشد.
  دانستن اندازه ها میتواند بسیار کمک کننده باشد
 • تحقیق کلید خرید موفق استبدانید که چه نوع کت  و شلواری میخواهید تا پروسه خرید کوتاه تر شود.
 • داشتن تودوزی های مشخص یا کنتراست، میتواند جلوه بهتری به کت و شلوار بدهد
 • با یک آیتم سوم میتوانید کت و شلوار خود را تکمیل کنید،کلاه،ساعت،اکسسوری و…
 • اینکه برای کت و شلوار چه هزینه ای بپردازید، بستگی به خودتان دارد اما اگر برای یک کت و شلوار خود هزینه بالایی هم بپردازید، مدت طولانی این لباس را خواهید داشت.
 • برای مهمانی ها و مجالس رسمی کت هایی که دکمه های کمتری دارند مناسب تر هستند.
 • کت های دو دکمه برای افراد با قد متوسط یا کوتاه و کت های سه دکمه برای قدبلند ها مناسب ترند.
 • کت هایی را که دارای دو چاک در قسمت پشت هستند برای افراد چاق مناسبند زیرا آنها را لاغر تر نشان می دهند.
 • کت و شلوارهای با رنگ های تیره و پارچه ساده برای مهمانی رسمی و برای محل کار مناسبند.
 • در ابتدای این بخش از دنیای مد نمناک توضیح دادیم که در خرید کت دقت کنید قسمت سرشانه باید کاملا مناسب با اندازه و سایز عرض شانه های شما باشد.
 • شلوارهای خیلی گشاد و بلند از زیبایی کت و شلوار می کاهد .
 • برای مراسم رسمی پوشیدن کت و شلوارهایی که رنگ آن ها متفاوت است ، اشتباه است.
 • کت و شلوارهایی با رنگ متفاوت برای افراد کوتاه قد مناسب نیست .
 • موقع خرید دقت داشته باشید که کت جدید با پیراهن های شما سازگاری داشته باشد.
 • از خرید کردن هنگام غروب آفتاب خودداری کنید زیرا خرید کردن هنگام غروب آفتاب باعث می شود رنگ برخی از لباس ها را اشتباه تشخیص دهید.
 • از خرید عجولانه بپرهیزید زیرا ممکن است پس از خرید از انتخاب خود پشیمان شوید پس هنگام خرید صبر و حوصله داشته باشید.
 • تنها توجه به مارک و برند و قیمت کت و شلوار ملاک مناسبی برای انتخاب کت و شلوار نیست بین کت ها و شلوارهای ارزان قیمت تر هم نمونه هایی وجود دارد که جنس خوب و دوخت و مدل مناسب داشته باشد

.

موارد مهم در انتخاب کت و شلوار

1- اهمیت دکمه

هنگام خرید کت و شلوار حواستان به تعداد دکمه های کت باشد . کت هایی که دکمه کمتری دارند رسمی تر هستند و باید برای مجالس رسمی انتخاب شوند . علتش هم این است که کت های یک یا ۲ دکمه، یقه بازتری د ارند و پیراهن زیر کت بیشتر د یده می شود ، در نتیجه حالت رسمی تری پیدا می کند.
در اروپا کت های ۲ دکمه برای مهمانی ها رایج تر است ولی ایرانی ها انواع ۳ د کمه را ترجیح می د هند . هر چه تعداد دکمه بیشتر می شود کت ها نیمه رسمی می شوند ؛کت های فانتزی و مدرن و با طراحی نو هم اغلب د کمه بیشتری د ارند .

 

2 – رابطه میان قد و دکمه

بد نیست در انتخاب تعداد دکمه کت به قد تان هم توجه کنید . کت های ۲ د کمه برای مرد ان کوتاه تر و کت های ۳ دکمه برای مردان بلند تر مناسب هستند . این را هم فراموش نکنید که بعضی از کت ها یک ردیف دکمه د ارند و بعضی د یگر ۲ طرف دکمه د ارند . دسته دوم برای افراد چهارشانه مناسب نیستند و عرض شانه ها را بیشتر نشان می دهند . کت های تک دکمه هم خیلی رسمی هستند و اگر قرار است فقط یک د ست کت و شلوار در کمد لباستان داشته باشید ، بی خیال این کت ها شوید چون خیلی خاص اند .

 

3 – پشمی های اسم و رسم دار

جنس کت و شلوار هم رسمی و غیر رسمی بودن آن را تعیین می کند . هرچه میزان پشم پارچه بیشتر باشد رسمی تر از کار در می آید . معمولا کت های خیلی رسمی صد در صد پشم هستند. مرغوبیت شان هم به کیفیت و نوع پشم به کار رفته بستگی دارد . البته بهتر است نقطه ضعف شان را هم بد انید . پارچه های پشمی خیلی بیشتر و سریع تر چروک می شوند و باید فکر پوشید ن آنها در محیط های اداری و کاری را از سرتان بیرون کنید . چون نظم و آراستگی آنها در حد یک مجلس رسمی است و برای محیط کار مناسب نیستند .

 

4 – اهمیت استاند ارد بودن

نباید سایز کت و شلوارتان خیلی بزرگ باشد . دقت کنید سرشانه های کت جذب شانه ها باشد نه بزرگ تر از شانه هایتان. قد کت و شلوار غیر از موارد استثنا استاندارد های ثابتی دارد که باید رعایت شود . همین نکات ظریف باعث می شود خوش تیپ و برازنده به نظر برسید . برای کت های معمولی که مدل شان خیلی بلند یا کوتاه نیست وقتی کت را می پوشید ، در حالت ایستاده دست ها را کنار بدن قرار د هید ، قد کت باید تا نوک انگشت شست باشد . قد آستین هم بهتر است به اند ازه ای باشد که یکی، دو سانتی متر از لبه آستین پیراهن از زیر آن بیرون بزند .

بلندی یقه کت هم باید طوری باشد که یقه پیراهن از کت بیرون باشد .

به قد شلوار هم توجه کنید . لبه پشت شلوار باید تا لبه پایین پاشنه کفشتان برسد و وقتی راه می روید جورابتان دیده نشود . البته حواستان به رنگ جوراب هم باشد که همرنگ شلوارتان انتخاب کنید .
در ضمن این روزها دیگر پوشیدن شلوار خیلی گشاد و خیلی تنگ در کت و شلوار، رواج ندارد .

یک نکته مهم در شلوارهای کت و شلوار این است که کمر آنها به اندازه نیم تا یک سایز امکان تنگ یا گشاد شدن دارد و برای آنکه شلوار مناسب اندامتان د اشته باشید نگرانی زیادی نخواهید داشت.

 

5 – با رنگ تیره بد رخشید

اگر می خواهید د ر یک مجلس رسمی مثل جشن عروسی شرکت کنید بهتر است سراغ رنگ های تیره بروید . طیف خاکستری تا مشکی که ساده و بدون طرح یا راه راه باشد ، کاملا مناسب است. برای این نوع مجالس پارچه های چهارخانه را فراموش کنید چون اصلا رسمی نیستند . این طرح ها بیشتر به درد مهمانی های غیر رسمی می خورند .

 

6 – متناسب با قد و بالای شما

اگر قد بالاتنه شما نسبت به پایین تنه کوتاه تر است باید کت هایی با یقه باز و برگردان یقه بلند و باریک بپوشید ولی اگر پاهای کوتاهی د ارید کت های کوتاه تر برای شما برازنده تر است؛ چون کت های بلند باعث می شوند پاهای شما کوتاه تر از حدی که هست به نظر برسد . یادتان باشد حتی اگر دوباره شلوارهای دمپا پاکتی مد شد ، اگر پاهای کوتاهی د ارید از انتخاب آنها پرهیز کنید چون اصلا به شما نمی آید .

 

7 – چاق یا لاغر، مسئله این است

در مورد آقایان چاق یا لاغر نکات مهمی وجود د ارد . اصولا کت و شلوارهایی که پارچه های براق دارند شما را چاق تر از چیزی که هستید نشان می د هند . تاثیر پارچه های ضخیم و کلفت یا طرح های چهارخانه درشت هم همین است. این قبیل طرح ها برازند ه افراد لاغر است. آقایان چاق بهتر است از کت و شلوارهایی با رنگ های تیره و مات استفاد ه کنند . کت های پشت چاک د ار به خصوص اگر ۲ چاک در پشت د اشته باشند ، برای افراد درشت هیکل مناسب نیستند . چون چاک های پشت جلب توجه می کند و درشت بودن هیکل بیشتر به چشم می آید .

برش کت هم مهم است. بعضی کت ها به طور کامل د ر قسمت کمر جذب می شود ولی انواع د یگر از زیر بغل تا نزد یک ران پا برشی راسته د ارد . برش های راسته برای مرد ان با اندام و بالاتنه درشت تر مناسب تر است.

 

8 – کتان های غیر رسمی

کت و شلوارهای جنس کتان کاملا غیر رسمی ولی برای مهمانی های معمولی ساده و شیک هستند . بهتر است این نوع کت و شلوارها را به جای پیراهن با تی شرت های یقه هفت روشن بپوشید . البته حواستان باشد که بعضی از کت های کتان شانه های بزرگ و پهن د ارند و چندان شما را خوش هیکل نشان نمی د هند . شاید انواع بدون آستر انتخاب بهتری باشند . برش و دوخت کت و شلوارهای کتان اهمیت خاصی د ارد . برش شانه ها باید بلند و کت تا حدی تنگ باشد .

 

9 – قد کوتاه ها د قت کنند

آقایان کوتاه قد نباید کت و شلوارهای با رنگ متفاوت و متضاد بپوشند . مثلا کت قهوه ای و شلوار کرم یا برعکس. رنگ های متضاد قد را کوتاه تر نشان می د هد . پیشنهاد می شود افراد قد کوتاه از کت و شلوارهای یکرنگ استفاده کنند . پارچه های راه راه هم انتخاب مناسبی است و تاثیر خوبی در بلند تر نشان د ادن قد دارد .

 

۱۰-با دراپ آشنا شوید

در سایزبندی کت و شلوارها واحد ی به نام د راپ drop  وجود دارد که اختلاف بین سایز کت و سایز شلوار را نشان می د هد . یعنی مثلا کت و شلوار سایز ۴۸ با دراپ ۴ شلواری با سایز ۴۲ دارد یا به عبارتی اختلاف د ورسینه و د ور کمر ۴ اینچ است. دراپ ها بسته به نوع برش کت متفاوت اند ولی ۴، ۶ و ۸ د راپ های رایج هستند .

 

۱۱-یک پیشنهاد

کــت و شلوارهای آبی روشن معمولا چندان جالب به نظر نمی رسند ولی اگر رنگ آن نیلی خیلی روشن باشد و از پارچه نخی نرم، سبک و با کیفیت تهیه شده و به اصطلاح خوش دوخت هم باشد ، به یک مدل عالی برای تابستان یا پاییز تبدیل می شود . این کت و شلوار را می توانید با پیراهن سفید موجد ار بپوشید . پیراهن آبی دریایی هم انتخاب خوبی خواهد بود . با کت و شلوارهای اسپرت تابستانی می توانید پیراهن آستین کوتاه هم بپوشید .

.

جنس پارچه به کار رفته در کت و شلوار

قصد داریم در این بخش انواع جنس های مختلف تولید کت و شلوار را بررسی کنیم جنس های پنبه ای ، پشمی و مخلوط از جنس هایی هستند که در تولید کت و شلوار از آنها استفاده می شود

جنس پنبه ای : کت و شلوارهای جنس پنبه ای برای مردانی که در مناطق آب و هوایی گرم زندگی می‌کنند کت و شلوار های مناسبی هستند اگر به دنبال یک کت و شلوار رسمی برای فصل‌های سرد سال هستید این جنس در رنگ‌های تیره می‌تواند برای شما مناسب باشد کت و شلوارهای جنس پنبه در رنگهای متنوع غیررسمی تولید می‌شود و شما می‌توانید از این کت و شلوار ها در مراسم‌های مختلف استفاده کنید

جنس پشمی : همانطور که در بخشی از این مقاله اشاره کردیم جنس پشمی بیشتر برای کت و شلوارهای رسمی کاربرد دارد کت و شلوارهایی با جنس پشم زیبا و مقاوم هستند و البته قیمت بالایی دارند پارچه‌های پشمی تراکم و بافت بسیار خوب به همراه کیفیت بالا دارد کت و شلوارهای جنس پشم از الیاف ظریف تهیه شده اند و برخلاف تصور بسیاری از افراد در تمامی فصل های سال را می توانید از آنها استفاده کنید

جنس مخلوط : جنس مخلوط پارچه های جنس پلی استر، ریون و ترکیبات این دو علیاف با یکدیگر هستند که برای تولید کت و شلوار از آنها استفاده می شود این دسته از کت و شلوار ها به واسطه جنس شان از نظر اقتصادی بسیار خوش قیمت اند و از نظر کیفیت و دوام نسبت به کت و شلوار های پشمی ضعیف‌تر هستند اما باز می توانند دوام خوبی داشته باشند

.

سایز کت و شلوار مردانه

یکی از مهمترین نکته هایی که در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به آن دقت کنید، انتخاب سایز درست و متناسب با بدن شما است. انتخاب درست سایز دارای پارامترهایی‌ست که برخی از آن ها را در این قسمت بررسی کرده ایم. البته فراموش نکنید که قبل از انتخاب درست سایز، باید بدانید، کدام مدل کت و شلوارهای مردانه را برای خرید انتخاب کرده اید زیرا بسته به نوع و مدل کت و شلوار ها، سایزها تغییرات کوچکی خواهند کرد.

 • آستین های کت بهتر است تا بالای مچ دست باشند.
 • یقه پیراهنی که می پوشید با یقه کت در یک راستا باشد.
 • وقتی دست‌های تان را در کنار بدن قرار می دهید، مچ های دست شما باید با دکمه‌های کت در یک راستا باشد

.

موقعیت

از دیگر نکات مهم برای انتخاب درست یک کت و شلوار مردانه، توجه به موقعیت هاییست که شما می خواهید از آن استفاده کنید. موقعیت هایی که تا به حال شاید چندین بار در آن ها قرار گرفته باشید و بدون توجه به موقعیت، کت و شلوار خود را انتخاب کرده اید.

 • موقعیت های رسمی مانند مصاحبه های کاری: در این نوع از موقعیت ها، ترجیح بر این است که از کت و شلوارهای ساده و تک رنگ استفاده کنید.
 • مراسم ها مانند عروسی: در این مراسم ها با توجه به رسمی و یا غیر رسمی بودن آن ها، کت و شلوار خود را انتخاب کنید. اما فراموش نکنید که در این مراسم ها با داشتن یک دست کت و شلوار طرح دار (چهار خانه و یا کمباین) می توانید توجه همه را به خود جلب کنید.
 • روزمره: اگر از کت و شلوار به عنوان لباس روزمره استفاده می کنید و هر روز با آن ها سر کار می روید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که در هنگام خرید کت و شلوار به جنس آن توجه کنید. با توجه به حساسیت بالای کت و شلوارهایی که از جنس پشم هستند و نیاز به مراقبت دائم از آن ها، کت و شلوارهایی با جنس پلی استر بیشتر به کمک شما خواهند آمد.

.

راهنمای اندازه گیری کت و شلوار

صرف نظر از اینکه چقدر پول برای آن پرداخت کرده اید،اگر کت و شلوار بیش از حد تنگ یا گشاد باشد، برازنده شما نخواهد بود. به اندازه شانه ها دقت کنید همچنین شلوارها نباید بیش از حد باریک باشد و روی کفش نیفتد. انتخاب یک کت و شلوار کناسب با اندام، به خودی خود میتواند یک چالش باشد اما ارزشش را دارد.

در اینجا نکات اصلی را جمع اوری کرده ایم:

 • شانه ها : پدهایی که در قسمت شانه ها قرار میگیرد باید کاملا مسطح باشند و نباید از اندازه شانه ها خارج شوند. درز قسمت شانه باید دقیقا مقابل درز آستین ها بایستد، اگر درز شانه ها حالت افتاده دارد یا هم سطح درز آستین ها نیست، لباس سایز شما نیست.
 • قد کت : پشت کت باید در یک خط صاف و مستقیم باشد و انتهای آن روی باسن قرار بگیرد اما سطح آن نباید پایین تر از دستها باشد، همچنین دقت کنید که قد کت نباید تا زیر باسن باشد وقتی که دستهای شما در کنار بدنتان قرار گرفته؛باید بتوانید با انگشتهایتان زیر کتتان را لمس کنید.
 • طول آستین ها : قد آستین نباید پایین تر از انگشت شست شما باشد. بهترین اندازه این است که حدود نیم اینچ از  آستین پیراهنی که زیر کت پوشیده اید، از زیر آستین کت مشخص باشد
 • بستن کت: کت باید درکنار شکم شما بایستد اما نباید آنقدر تنگ باشد که دکمه ها به سختی بسته شود همچنین به اندازه یک مشت باید بین بدن شما و کت فضا باشد.
 • پایین کت : این قسمت نباید در قسمت باسن تنگ شود یا کت تا روی ران ها برسد. میتوانید با نشستن یان مورد را چک کنید و ببینید روی  قسمت پایینی کت نشسته اید یا نه.
 • خط پایین شلوار: منظور قسمتی ست که انتهای شلوار به کفش ها میرسد.این قسمت بالای کفش بایستد و روی آن نیفتد چون وقتی شلوار روی کفش می افتد ظاهر نامرتب و شلخته ایجاد میکند

یک مدل کت و شلوار در حال حاضر مرسوم است که کمی تنگ تر دوخته میشود اما باید دقت کرد که به هیچ عنوان پارچه نباید کشیده شود. در این مدل ها قسمت های سینه و پاها کمی تنگ تر از حالت معمول است در کت و شلوارهای مدرن، لبه پاچه های شلوار کمی بالاتر از کفش می ایستد و مانند مدل های قدیمی روی شلوار نمی افتد و در این مدل معمولا جوراب پوشیده نمیشود

.

نحوه اندازه گیری سایز بدن برای کت و شلوار

معمولا خیاط ها الگوها و اندازه هایی از اندام مدل های خود را از قبل دارند اما اگر شما مانند بیشتر مردم خیاط مخصوص به خود را ندارید،مهم است که نحوه اندازه گیری بدن را برای دوخت کت و شلوار بدانید. اگر نمیخواهید کت و شلوار اماده خریداری کنید، اندازه گیری اهمیت پیدا میکند با کمک این راهنما اندازه های خود را بگیرید تا مطمئن شوید کت و شلوار شما کاملا متناسب اندام شما خواهد بود.

قبل از شروع، به متر و یک نفر که به شما کمک کند، نیاز دارید.بهترین حالت این است که یک تی شرت و شلواری غیر از جین به تن داشته باشید

راهنمای اندازه گیری بدن:

 • گردن: دور تا دور قسمتی از گردن که یقه روی آن قرار میگیرد را اندازه بگیرید. دقت کنید که اندازه یقه باید طوری باشد که احساس تن بودن نکنید.
 • شانه ها : از انتهای شانه سمت چپ تا انتهای شانه سمت راست را اندازه بگیرید.
 • سینه: به صورت افقی دور تا دور سینه را اندازه بگیرید
 • کمر: به صورت افقی دور تا دور شکم را در پایین ترین سطح آن،اندازه بگیرید
 • باسن: دور تا دور باسن را اندازه بگیرید
 • ران : قسمتی از ران که درشت تر است را دور تا دور اندازه بگیرید
 • قد کمر: از یقه تا پایین کمر را اندازه بگیرید.
 • قد آستین: از  خط شانه تا جایی که میخواهید آستین تمام شود را اندازه بگیرید.
 • قسمت داخلی پاها: از بالا تا پایین یعنی جایی که میخواهید انتهای پاچه شلوار قرار بگیرد، اندازه گیری کنید.
 • قد: از بالای سر خود را پایین را به صورت یک خط عمودی کاملا صاف اندازه بگیرید.

.

آداب کت و شلوار پوشیدن

در اینجا به نکات اولیه در پوشیدن کت و شلوار میپردازیم:

 • هیچ وقت دکمه پایینی کت را نبندید
 • اگر از کراوات استفاده میکنید، حتما بالاترین دکمه پیراهن را ببندید
 • حتما قبل از نشستن دکمه کت خود را باز کنید
 • کت هایی از جنس فاستوی برای زمستان و کتهای پنبه ای و لینن برای تابستان مناسب است
 • دقت کنید که جورابهایتان به اندازه کافی بلند باشد تا موقع نشستن پایتان پیدانباشد
 • برای موقعیت های غیررسمی میتوانید از کراوات استفاده نکنید

.

۱۰نکته برای مراقبت از کت و شلوار

 

بخار شویی کت و شلوار

۱- کت و شلوار مناسب انتخاب کنید

همیشه روی این نکته تاکید داشته‌ باشید که اولویت اول شما باید اندازه بودن لباس باشد. کت و شلواری که انتخاب می‌کنید حتی اگر از با کیفیت‌ترین جنس هم باشد، وقتی اندازه شما نباشد به هیچ وجه زیبا نیست. پس اولین و مهم‌ترین مقدمه‌ برای نگهداری بهتر از کت و شلوار، انتخاب کت و شلوار اندازه تن است.

۲- کت و شلوار جایگزین داشته باشید

یکی از روش‌های مراقبت از کت و شلوار داشتن چند دست از این لباس مردانه است. توجه داشته باشید که استفاده روزمره از یک دست کت و شلوار باعث از بین رفتن لباس‌ می‌شود.

۳- به خوبی از کت و شلوار مراقبت کنید

اگر به هر دلیلی توان خرید دو دست کت و شلوار ندارید، بلافاصله بعد از پوشیدن لباس، آن را درون کاور خود گذاشته و حتما به چوب رختی آویزان کنید.

 

۴- چوب رختی مناسب را فراموش نکنید

یکی از بهترین کارهایی که برای مراقبت از کت و شلوار مردانه می‌توان انجام داد، آویزان کردن آنها است. اگر استفاده مکرر از کت و شلوار دارید آن را بیرون قفسه آویزان کنید. آویزان کردن موجب حفظ شکل کت و شلوار به خصوص شکل کلی شانه‌ها می‌شود.

۵- خشکشویی ممنوع!

شما حداکثر باید هر ۶ ماه یکبار کت و شلوار را بشویید؛ ولی نه در خشکشویی. استفاده از مواد شیمیایی موجب ضعیف شدن جنس پارچه کت و شلوار می‌شود،. پس بهتر است آن را از این مواد دور نگه دارید. خیلی از کسانی که در خشکشویی این کار را انجام می‌دهند، توجه زیادی نمی‌کنند و نتیجه  آن خراب شدن شکل سرشانه و لبه های کت است.

۶- شلوار مردانه اضافه داشته باشید

معمولا عمر شلوار مردانه کمتر از کت است؛ علت آن هم نشستن و برخاستن‌های زیاد در طی روز است. برای اینکه شلوار کمتر آسیب ببیند، بهتر است یک شلوار مناسب مردانه بگیرید و همراه کت آن را یک روز در میان بپوشید.

۷- کت را بخارشویی کنید

اتو بخار، اتو و پرس کردن کت و شلوار مردانه از راه‌های مناسب برای دوری از چروک است. برخورد مستقیم اتوی آهنی با کت و شلوار می‌تواند به جنس آنها صدمه وارد کند و موجب کشیده شدن آن شود؛ پس سعی کنید از اتوی بخار استفاده کنید.

۸- کمتر از جیب کت استفاده کنید

قرار دادن وسایلی مانند سوئیچ اتومبیل، موبایل و کیف پول باعث کشیده شدن الیاف پارچه کت شده و شکل آن را خراب می‌کند. بنابراین بهتر است از یک کیف دستی مردانه مناسب برای حمل این وسایل استفاده کنید؛ همچنین هرگز کت و شلوار خود را با جیب‌های پر در کمد آویزان نکنید.

۹- قبل از استفاده آن را تمیز کنید

همیشه برای پاک کردن شوره‌های سر و لکه‌های خوراکی یا موی سر از روی کت‌، می توانید بعد از استفاده آن را روی قسمتی آویزان کرده و با شانه مخصوص آن را پاک کنید. این کار نه تنها موجب پاک شدن و تمیز شدن کت می‌شود، بلکه برای جنس پارچه هم خوب است.

۱۰- مراقبت بید خوردگی باشید

بید بدترین و خطرناک‌ترین حشره برای کت و شلوار مردانه است. بید علاوه بر خراب کردن جنس کت و شلوار و از بین بردن آن، باعث می‌شود کت و شلوار بدون استفاده بماند. چون تخم‌ریزی بید در جیب‌های کت یا شلوار باعث بدبو شدن و بدفرم شدن کت و شلوار می‌شود.

.
منابع:

.https://tarahilebas.com
.https://www.beytoote.com

- مطالب مرتبط -

«پوشاک و اکسسوری مردانه»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!