راهنمای خرید و انتخاب لباس مردانه

با توجه به این که داشتن لباس مناسب و مرتب همیشه یکی از ضرورت ها بوده است از این رو بسیاری از افراد عقیده دارند که انتخاب و خرید لباس مناسب، شیک و جذاب نقش بسیاری را در روابط اجتماعی افراد داشته باشد از همین رو نیز افراد سعی دارند تا با انتخابی مناسب همیشه شیک و خاص باشند. افراد در خرید لباس معمولا انتخابی مناسب بر حسب استایل خود را انجام میدهند به این ترتیب برازنده ‌بودن لباس در تن یکی از نکاتی است که از اهمیت بالایی برخوردار است و در زمان خرید باید به آن توجه داشت زیرا همان طور که گفتیم نقش پیراهن در استایل مردانه بسیار مهم است. ما در این مقاله به بررسی کامل خرید لباس مردانه می پردازیم شما با مطالعه این مقاله می توانید تا تجربه یک خرید بسیار مناسب و موفق را کسب کنید.

.

لباس متناسب با اندازه خود بپوشید :

یکی از مهم ‎ترین کارهایی که به کمک آن می‌توانید در استایل خود تغییر ایجاد کنید این است که از اندازه بودن لباس‌های خود اطمینان حاصل کنید.

بیشتر مردها لباس‌هایی می‌پوشند که بیش از اندازه برای آنها بزرگ است. پس اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که می‌پوشید، تا جایی که ممکن است با قالب بدن شما هماهنگ باشد، بدون اینکه برای شما تنگ یا گشاد باشد.

اندازه نامناسب، یک مشکل فراگیر در بین آقایان است. ما آن را «بیماری اندازه نامتناسب» می‌نامیم.

.

ساده بپوشید :

شما کمد لباسی می‌خواهید که استایل شما را بهتر جلوه دهد، اما لازم نیست در این کار زیاده‌‎ روی کنید. بیشتر از ۳ دست جواهر یا بیشتر از ۳ رنگ را در ترکیب لباس‌های خود به کار نبرید.

فقط در صورتی که در یک گروه موسیقی هستید، مانند یک خواننده‌ی راک لباس بپوشید.

اگر دوست دارید پرزرق و برق باشید، یک ظاهر شیک اما ساده‎تر مثل یک پیراهن راه راه مشکی با یک کت سفید اسپرت، شلوار جین، یک کمربند، و کفش مناسب با این استایل، می‌تواند برای شما مناسب باشد.

همچنین می‌توانید یک ساعت شیک یا یک گردنبند جالب را نیز به این مجموعه اضافه کنید اما نه بیشتر.دید خود را نسبت به لباس‌های غیر رسمی تغییر دهید، لباس راحت و غیررسمی لازم نیست خسته‌کننده باشد.

از پوشیدن تی‌ شرت‌ های یقه‌دار لذت ببرید و یا از افرادی الهام بگیرید که مفهوم کاملا متفاوتی از لباس‌های غیررسمی دارند.

.

به لباس‌هایی که تیپ شما را تکمیل می‌کنند توجه کنید :

برخی از ژاکت‌ها بیش از اندازه شما را چاق یا لاغر نشان می‌دهند. یکی از قوانین در لباس پوشیدن این است که نیمه بالایی و پایینی لباس شما باید با هم جور در بیایند.

اگر یک ژاکت بزرگ و گشاد مثل لباس ماهیگیری پوشیده‌اید، نیمه پایینی استایل شما نیز باید به همین شکل باشد. یک ژاکت گشاد را با یک شلوار شیک و زیبای ابریشمی-پشمی نپوشید.

در عوض، آن را با چیزی بپوشید که راحت و غیررسمی باشد مثل شلوار جین. و یا می‌توانید از یک کت تک استفاده کنید.

.

هیچ‌وقت تنهایی خرید نکنید :

بیشتر اوقات، اعتماد کرد به فرد فروشنده، سخت است چون آنها در بیشتر موارد برای گرفتن کمیسیون بیشتر ناشی از فروش محصول کار می‌کنند.

با یکی از دوستان خود که همیشه صادقانه اظهارنظر می‌کند، به خرید بروید. همچنین، در مورد خرید کردن بر اساس بودجه‌ای که دارید نیز مطالعه کنید.

.

همیشه یک سر و گردن از دیگران بهتر باشید :

البته در انجام این کار زیاده ‎روی نکنید، اما برای ریسک کردن، جرات به خرج دهید. همیشه، زیادی لباس پوشیدن و بیش از اندازه شیک بودن، بهتر از عکس این حالت است.

تمام چیزی که باید به آن فکر کنید این است که قرار است با چه کسی، کجا بروید و سعی کنید در آن موقعیت، برتر باشید.

البته مطمئن شوید، بهتر از فردی که در یک شرایط خاص، از اهمیت بیشتری نسبت به شما برخوردار است، لباس نپوشید. مثلا رئیس شما.

.

هیچ وقت قدرت جزئیات را دست کم نگیرید:

آخرین چیزی که همیشه به آن توجه می‌شود، معمولا اولین چیزی است که دیگران متوجه آن خواهند شد.

پس به جزئیات اهمیت دهید به جای اینکه فقط به قسمت‌های اصلی استایل خود توجه کنید. “جزئیات” می‌توانند شامل یک شال گردن، یک دستمال جیبی ظریف، یا شکل گره زدن کراوات شما باشد.

.

بر روی یک جفت کفش خوب سرمایه‌گذاری کنید:

زیرا این یکی از مواردی است که خانم‌ها همیشه به آن توجه می‌کنند. به خصوص تمیز و شیک بودن آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.

شستن و تمیز نگه داشتن لباس‌های شما برای نو به نظر رسیدن آنها کار دشواری نیست، اما بیشتر آقایان زیاد به کفش‌های خود اهمیت نمی‌دهند.

بهتر است با داشتن یک جفت کفش مناسب، ثابت کنید که شما مرد با سلیقه‎ای هستید و آنها را در شرایط خوبی نگه دارید.

.

لباس‌های همراه با لوگوهای بزرگ:

زمانی که با یک لوگوی بزرگ بر روی تی‌شرت خود به این طرف و آن طرف می‌روید، شبیه یک بیلبورد متحرک به نظر می‌رسید. تی‌شرت کوکاکولا را کنار بگذارید و سراغ یک تی‎شرت کلاسیک یقه هفت یا یک مدل ساده‌تر بروید.

.

نادیده گرفتن مُدهای روز:

از خریدن چیزی، فقط به خاطر اینکه در حال حاضر مد شده است، اجتناب کنید. لباس‌هایی را بخرید که واقعا دوست دارید.

بسیاری از افراد برای خریدن لباس‌های که در حال حاضر مد هستند بسیار عجله می‌کنند و در نهایت لباس‌هایی در کمد خود دارند که اصلا آنها را نمی‌پوشند.

بهتر است اول از همه داشتن یک کمد نامحدود و متنوع را یاد بگیرید. سپس مُدهای جدیدی که با سلیقه شما جور در می‌آیند را نیز در آن ترکیب کنید. این روش می‎تواند پول زیادی برای شما پس‌انداز کند!.

.

به دنبال اسم برند ها نباشید:

لطفا پاتریک بیتمن نباشید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید یک محصول را خریداری کنید،از خودتان بپرسید که آیا به خاطر نام برند مورد نظر آن را خریداری می‌کنید یا چون کیفیت و استایل آن را دوست دارید، تصمیم به این خرید گرفته‌اید.

«آیا اگر هیچ لوگویی بر روی این لباس وجود نداشت باز هم آن را می‌خریدم؟»

.

به دنبال بازخوردهای واقعی باشید:

بیشتر دوستان و اعضای خانواده شما، در مورد آنچه که در استایل شما بد به نظر می‎رسد، به شما چیزی نخواهند گفت، پس بهتر است از آنها بخواهید که در این مورد به شما نظر بدهند.

در حقیقت، از هر کسی که می‌توانید و به او اعتماد دارید، بپرسید تا حقیقت را به شما بگوید. از آرایشگر، بهترین دوست و یا حتی مادر خود بپرسید!

.

به ریش خود رسیدگی کنید:

حتی اگر بهترین استایل را دارید، داشتن یک ریش نامرتب می‌تواند خیلی ناامیدکننده باشد. سعی کنید با استفاده از یک ماشین‌تراش مناسب، شکل خوبی به ریش خود بدهید.

.

استایل‌ های جدید را تجربه کنید:

تنها راهی که می‌توانید واقعا یاد بگیرید، این است که چیزهای جدید را امتحان کنید. هر زمانی که در یک فروشگاه هستید، استایلی که خارج از محدوده شما است را امتحان کنید، گاهی اوقات ممکن است از چیزی که اصلا فکرش را نمی‌کردید، بسیار خوشتان بیاید.

اگر هم اشتباه کنید، زندگی باز هم ادامه دارد. بسیاری از مردها از بروز دادن ویژگی‌های خود از طریق یک استایل خاص، می‌ترسند. بهتر است یکی از آنها نباشید.

.

یقه پیراهن خود را ببندید:

هیچ چیزی نمی‎تواند استایل یک کت و شلوار را به اندازه یک یقه باز و نامرتب نابود کند. هزینه کردن ۵ سنت، ساده‌‎ترین و ارزان‌ترین راه برای انجام دادن این کار است.

.

یک دستمال جیبی ابریشمی استفاده کنید:

بسیاری از جزئیات می‌توانند به شیک شدن و دگرگون کردن ظاهر شما کمک کنند، مثل یک دستمال جیبی ابریشمی. این یک حرکت ساده و زیرکانه است.

که می‌توانید از آن برای پاک کردن بینی یا پاک کردن اشک‌های یک نفر، تمیز کردن ابرو، و یا پاک کردن عرق از روی میز خود، استفاده کنید.

.

با خیاط خود دوست باشید:

از خیاط خود فاصله نگیرید. از او استفاده کنید. یک خیاط در اغلب موارد می‌تواند جلوه لباس‌ های مردانه شیکی که عاشق آن هستید را برای شما بیشتر کند، و زندگی جدیدی را به آنها ببخشد.

.

پارچه‌های با کیفیت را انتخاب کنید:

کیفیت پارچه هم به اندازه خیاط اهمیت دارد، پس به خاطر پارچه‌هایی که ارزان‎تر هستند اما زیاد دوام نمی‌آورند، خساست به خرج ندهید.

«کیفیت، کلید اصلی» همه چیز است. همچنین باید بدانید که سلیقه شخصی شما می‌تواند به خیاط شما برای رسیدن به نتیجه ای که می‌خواهید، کمک کند.

.

یک استایل بسیار پرطرفدار را امتحان کنید:

داشتن یک کمد متنوع و قابل دسترس با مواردی که محدودیت زمانی ندارند، انتخاب هوشمندانه‌ای است. اما پیدا کردن یک مورد که همیشه با جریان روز همراه است و به شما می‎آید هم کار مشکلی نیست.

مثلا امسال آسان‌ترین راه، استفاده از یک کت با یقه‌ی برگردان است.

.

رنگ امسال را در استایل خود به کار ببرید:

لازم است فیدهای توییتر را در مورد مراسم مُد و فشن در میلان دنبال کنیم تا متوجه شویم که چه رنگی به طراحان الهام بخشیده است.

.

بر روی یک ژاکت چرم سرمایه‌گذاری کنید:

تقریبا هر استایلی را می‌توان با اضافه کردن یک ژاکت چرمی مشکی، به روز کرد. حتی یک کت چرم هم می‌تواند مناسب باشد.

و برخلاف بسیاری از موارد، یک ژاکت چرم تقریبا برای هر سنی مناسب است.

.

دوباره سراغ ساعت‌های مچی بروید:

در دورانی که تلفن‌ها همیشه همراه ما هستند، وظیفه اولیه ساعت‌ها به عنوان یک عامل جانبی محسوب می‌شود. و این اغلب یک روش ساده و گران‌قیمت برای بهبود بخشیدن به استایل شما محسوب می‌شود.

بهتر است به جای لوازم جانبی شلوغ از یک ساعت کلاسیک و ساده استفاده کنید.

.

از لوازم جانبی کاربردی استفاده کنید:

استفاده از این لوازم باید از هدف برخوردار باشد. این مسئله به این معناست که باید مواردی را انتخاب کنید که به غیر از زینتی بودن، کاربردی نیز باشند.

یک سنجاق کروات برای نگه داشتن کروات در جای مناسب خود یا یک کلاه پشمی برای گرم ماندن، می‎تواند برخی از این موارد باشد.

.

پارچه‎ی مناسب  سال بعد را خریداری کنید:

یک قانون ساده برای پیدا کردن بهترین پارچه وجود دارد، با خود فکر کنید که با یک سال پوشیدن این پارچه، چه لذتی از آن می‌برید. ما پارچه‌ای را ترجیح می‎دهیم که بیشتر از یک سال دوام بیاورد.

.

در مورد کلاه زیاد سخت‎گیر نباشید:

کلاه‎ها همیشه جذاب بوده و از استایل خاص خود برخوردارند. شما می ‎توانید با توجه به سن خود، از یک کلاه شاپو استفاده کنید، البته استفاده از کلاه بیسبال هم همیشه می‎تواند جذاب به نظر برسد.

.

راحتی خود را در نظر بگیرید:

حقه اصلی این است که احساس راحتی کنید، گاهی اوقات ممکن است بخواهید لباسی بپوشید که تنگ باشد یا یک روز دیگر دوست دارید لباس گشادتری بپوشید.

پارچه ‎های شُل و لخت ممکن است در برخی موارد بهتر باشند. پارچه‎ هایی که از ساختار بیشتری برخوردار باشند می‌توانند تن خور بهتری داشته باشند.

بهتر است از وجود یک انتهای نامرتب و شلخته در شلوار خود اجتناب کنید و از متناسب بودن طول و عرض آن مطمئن شوید تا جلوه‌ی خوبی در تن شما داشته باشد.

.
منابع:

.https://luxtehran.com
.https://iranous.com

- مطالب مرتبط -

«پوشاک و اکسسوری مردانه»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!