راهنمای عطر مردانه

معرفی انواع عطر مردانه

خوشبوکننده ها یا همان عطرهای مردانه عموما بین ۷۰ تا ۹۰ درصد دارای الکل طبیعی هستند و مابقی محتوای آن را اسانس های روغنی تشکیل می دهند که برحسب همین میزان اسانس روغنی می توان آن ها را به گروه های زیر تقسیم نمود. ناگفته نماند هرچه میزان اسانس روغنی یک عطر بیشتر باشد، یقینا قیمت و زمان ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود.

  • پرفیوم ها: این نوع از خوشبوکننده ها حاوی بیشترین مقدار اسانس های روغنی در ساختار خود هستند و معمولا از ۷۸ درصد الکل طبیعی و ۲۲٪ اسانس روغنی برخوردار می باشند که همین امر سبب می شود بتوان از آن ها در مجالس و مهمانی های فوق العاده مهم و رسمی استفاده شود.
  • ادوپرفویم ها: این دسته از عطرها دارای اسانس روغنی میان ۱۵ الی ۲۲ درصد هستند و بعد از پرفیوم ها، به عنوان ماندگارترین نوع خوشبوکننده های مخصوص آقایان از آن ها یاد می شود.
  • ادوتویلت ها: ادو تویلت ها هم از دسته پرفروش ترین عطرهای مردانه در بازار هستند که به خوبی توانسته اند طرفداران پروپاقرص خود را در چند سال اخیر در تمامی بازارهای جهانی پیدا کنند. این نوع از عطرها دارای چیزی بین ۸ تا ۱۵٪ اسانس روغنی در ساختار خود می باشند.
  • ادکلن ها: ادکلن ها که اغلب مردم تنها آن ها را مناسب استفاده آقایان می ندارند و مابقی را قابل استفاده برای خانم ها تلقی می کنند، فقط دارای ۴٪ اسانس روغنی هستند که همین امر سبب می شود تا در هنگام استفاده از آنان، بصورت پیاپی نیاز به بهره گیری از ادکلن داشته باشد؛ زیرا دوام و ماندگاری بویایی آن ها در مقایسه با دیگر محصولات خوشبوکننده بسیار کمتر است.
  • ادوفرش ها: علاقه مندان به استفاده از عطرهای ملایم و ضعیف و یا آن هایی که بنا به هر دلیلی دارای حساسیت های خاصی می باشند، می توانند از ادوفرش ها استفاده کنند که زیر ۴ درصد اسانس روغنی دارند و از این رو خیلی سریع بوی خوش و خوب آن ها از میان رفته و یا خیلی کم احساس می شود.

 

نکات مهم هنگام خرید عطر مردانه

کیفیت محصول: اولین نکته در هنگام خرید عطر مردانه توجه به کیفیت اصل و اورجینال بودن آن است؛ زیرا امروزه با توجه به حضور برندهای مختلف تولید کننده عطر در بازار جهانی، بسیاری از سودجویان به سراغ رایحه ها و عطرهای پر فروش آنان رفته و توانسته اند با ظاهری یکسان اما کیفیتی به مراتب پایین تر مشابه آن چه اصل و غیر تقلبی می باشد را در قالب عطرهایی فِیک و غیر اصل وارد بازار کنند و بفروش برسانند. بهترین راه برای دستیابی به عطرهای اصل و غیر تقلبی خرید از فروشگاه های معتبر و پرهیز از خرید عطرهای ارزان قیمت با بسته بندی غیر استاندارد است.
انتخاب رایحه ای مناسب: دومین نکته ای که هنگام انتخاب و خرید عطر مردانه باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب رایحه ای مناسب با ذائقه بویایی شما و همچنین توجه به مواد به کار رفته در ساختار این نوع از خوشبو کننده های مخصوص آقایان است. لازم به ذکر است در انتخاب یک رایحه مناسب باید جوانب زیادی از جمله رنگ پوست، طبع مزاجی، فصل طبیعتی که در آن هستید و غیره را در نظر گرفت.
انتخاب نوع: از دیگر نکات مهم در هنگام خرید یک عطر مردانه توجه به نوع آنان می باشد که ما در قسمت قبلی همین مطلب به توضیح مختصر اما کاملا مفیدی از تمام زیرشاخه های خوشبو کننده عطرها صحبت کرده ایم.
توجه به موقعیت مکانی: مورد بعدی که باید به هنگام خرید عطری مردانه به آن توجه کنید، موقعیت مکانی است که قرار است خود را برای حضور در آن خوشبو کنید. برای این منظور توجه داشته باشید که همواره بهتر است عطر و ادکلن محل کار شما با عطر و ادکلنی که برای مهمانی های دورهمی و یا رسمی از آن استفاده می کنید، متفاوت باشد؛ مثلا همیشه سعی کنید در محیط های اداری و یا کاری از عطرهای ملایم استفاده کنید و به هیچ وجه به سراغ زدن عطرهای تلخ، گرم و همچنین تند نروید.
تناسب با سن و سال: فاکتور مهم بعدی که خیلی در انتخاب یک عطر مردانه مناسب تاثیر گذار است، توجه به سن و سال شخصی است که می خواهد از یک عطر استفاده نماید. معمولا اغلب تولید کنندگان عطرها بر روی جعبه محصولات خود از شرایط سنی مصرف کنندگان یاد می کند که همین امر می تواند در خرید این قبیل از محصولات خوشبو کننده بسیار حائز اهمیت باشد. اما در کل بد نیست شما خریداران عزیز بدانید که عطرهای ملایم و شیرین برای سنین پایین و عطرهای تند و تلخ بیشتر مناسب استفاده مردانی بزرگسال می باشد.
مناسب با نوع پوست: بطور کلی ما دو نوع پوست انسانی داریم که یکی پوست های چرب و مرطوب بحساب می آیند و دیگری پوست های نوع خشک هستند. دارندگان پوست های چرب و مرطوب بهتر است همواره به سراغ خرید عطرهای ملایم با رایحه هایی شیرین و میوه ای بروند و دارندگان پوست های خشک نیز سعی کنند از عطرهایی استفاده کنند که دارای کمترین میزان الکل طبیعی در ساختار خود می باشند؛ بهترین گزینه برای آن ها استفاده از پرفیوم ها و ادوپرفیوم ها می باشد.
صبور بودن: از دیگر نکات فوق العاده مهم و حیاتی در خرید لااقل یک عطر مردانه باکیفیت و مناسب، داشتن صبر و حوصله کافی می باشد که سبب می شود شما بتوانید به بهترین محصول خوشبو کننده برای خود و یا دوستانتان دست پیدا نمایید. یادتان باشد برای خرید یک عطر بیشتر از سه و یا چهار نوع رایحه مختلف را بو نکنید و و در بین بویایی هر یک از رایحه های آن ها نیز حتما دانه های قهوه را جهت خالی نمودن حس بویایی خود استشمام نمایید.
قیمت عطر مردانه: قیمت عطر مردانه با توجه به موارد مختلفی تعیین می شود که مهمترین آن، اصل بودن کیفیت نهایی این قبیل از محصولات آرایشی و بهداشتی می باشد. با ذکر تمامی نکات آورده شده در این مطلب، حال این شما هستید که باید متناسب با ذائقه بویایی و همچنین نوع تیپ و استایل تان به سراغ خرید عطری مناسب با میزان بودجه خود بروید.

نکات مهم در عطر زدن

۱. پس از استحمام عطر بزنید

یکی از نکات مهم استفاده درست از عطر مردانه،‌ عطر زدن بعد از استحمام است. حمام‌کردن، پوست را پاک و تمیز کرده و منافذ پوستی را نیز باز می‌کند. در این صورت رایحه معطر عطر و ادکلن به‌خوبی جذب پوست می‌شود و بویی خوش از عطری که زده‌‌اید به مشام می‌رسد.

۲. عطر را از فاصله ای حدود ۷ تا ۱۵ سانتی متری اسپری کنید

نزدیک نگه‌داشتن شیشه عطر به بدن باعث اسپری شدن حجم زیادی از آن به یک نقطه‌ی محدود از بدن خواهد شد. بهتر است شیشه عطر را با فاصله‌ای حدود ۷ تا ۱۵ سانتی متر از بدن دور نگه دارید و اسپری کنید.

۳. عطر را به نقاط گرم بدن بزنید

گرمای بدن تأثیر زیادی در پراکنده شدن رایحه خوش آن در طول روز دارد و به ترکیب رایحه عطر با بوی بدن کمک می‌کند. در نتیجه اگر زحمت زیادی برای پیدا‌کردن بهترین عطر مردانه کشیده‌اید و می‌خواهید بوی این عطر در طول روز همراه شما باشد، عطر را به نقاط گرم بدن مانند گردن، سینه، قسمت‌های نبض دار، ساعد و داخل بازو اسپری کنید.

۴. عطر زدن را با اسپری بسیار کم آن شروع کنید

یکی دیگر از نکات مهم استفاده درست از عطر، زیاده روی نکردن در مصرف آن است. اگر هنوز در عطر زدن تازه‌کار هستید، پیشنهاد می‌کنیم به تمامی قسمت‌هایی از بدن که اشاره کردیم عطر نزنید. فقط یک قسمت را انتخاب و یک بار عطر را روی این ناحیه اسپری کنید. در این حالت اگر متوجه شدید میزان بوی خوش عطری که زده‌اید، به اندازه دلخواهتان نیست، قسمت دیگری از بدن را برای عطر زدن انتخاب کنید. توجه داشته باشید که حتی اگر بهترین عطر مردانه را هم خریداری کرده‌ باشید، باز هم مشام شما به این بو عادت می‌کند. بهتر است پس از اسپری عطر روی بدن، نظر یکی از دوستان یا همسر خود را در خصوص بوی آن جویا شوید.

۵. درصورت نیاز دوباره عطر بزنید

اگر برای مدتی بیرون از منزل حضور دارید، بسته به کیفیت عطر و ادکلنی که خریده‌اید ممکن است به اسپری کردن دوباره این عطر نیاز پیدا کنید. در چنین مواقعی مقدار کمی عطر را روی قسمت‌های نبض دار بدن اسپری بزنید.

اشتباه های رایج در عطر زدن

در کنار بررسی نکات مهم استفاده درست از عطر و ادکلن بهتر است به بیان اشتباه های رایج در عطر زدن نیز بپردازیم. آقایان خوش‌سلیقه و شیک‌پوش، اهمیت زیادی به عطر و ادکلن می‌دهند و همیشه سراغ بهترین عطر مردانه را می‌گیرند؛ اما اشتباه های رایجی را در عطر زدنِ آقایان مشاهده می‌کنیم که باعث می‌شود رایحه عطر خوشبوی مردانه، جذابیت کمتری پیدا کند. در نتیجه برای اینکه عطری که خریده‌اید از همیشه خوشبوتر باشد، از اشتباه های زیر برحذر باشید:

۱. عطر را روی لباس اسپری نکنید

ترکیبات عطر روی بدن پخش بوی بهتری دارند؛ اما اسپری‌ کردن عطر روی لباس معمولاً کمتر این ویژگی را دارد. از طرف دیگر عطرها سه نت اصلی دارند که تماس ترکیبات عطر با پوست بدن باعث فعال شدن این نت ها می‌شود و اسپری کردن عطر روی لباس اجازه فعال‌ شدن‌ نت‌ های سه گانه عطر را نمی‌‌دهد. حتی اگر با این‌ها کنار بیایید باز هم پیشنهاد می‌‌کنیم عطر را روی لباس اسپری نکنید؛ چراکه بعضی از عطرها لباس را لکه‌ می‌اندازند.

۲. از عطرهایی که درِ شیشه ای بدون افشانه دارند استفاده نکنید

اگر عطر را در شیشه‌ای بدون افشانه خریده‌اید، این عطر را روی پوست نپاشید؛ چراکه در این مواقع کنترلی روی مقدار عطری که می‌زنید نخواهید داشت و عطر بیش از حد روی پوست پاشیده می‌شود. در عوض پیشنهاد می‌کنیم انگشت خود را روی درِ شیشه عطر بگذارید و شیشه را وارونه کنید تا انگشت شما به ترکیبات عطر آغشته شود، سپس انگشت را روی قسمت‌هایی که گفتیم با حالتی ضربه‌ای و آرام بزنید.

۳. ابری از عطر درست نکنید

همان‌طور که گفتیم یکی از نکات مهم استفاده درست از عطر و ادکلن توجه به فاصله عطر با بدن است. خیلی از افراد معتقدند که اسپری کردن عطر در هوا و رد شدن از میان رایحه آن بهترین روش برای عطر زدن است؛ اما این روش حجم زیادی از عطری که در هوا اسپری شده را هدر می‌دهد و به جای اینکه روی پوست شما قرار بگیرد، در فضا پخش می‌شود. از آنجایی که بهترین عطر معمولاً گران‌قیمت و ارزشمند می‌باشد، بهتر است در هنگام استفاده از آن دقت کنید تا میزان هدررفت عطر به حداقل ممکن برسد.

۴. عطر را روی پوست نمالید

حتی اگر بهترین عطر مردانه را هم خریده باشید باز هم مولکول‌های این عطر پیوند ناپایداری با هم دارند و مالیدن عطر روی پوست به فرایند جداسازی پیوند میان مولکول‌های عطر سرعت می‌دهد. این کار باعث می‌شود بوی خوش عطر ماندگاری کمتری داشته باشد. به این ترتیب عطر را یا اسپری کنید یا اینکه با انگشت و با حرکات ضربه‌ای روی پوست بزنید.

۵. بیش از حد عطر نزنید

در اغلب مواقع بیش از‌ حد عطر زدن، رایحه آن را تند و سنگین می‌کند و بوی زننده‌ای به آن می‌دهد. در نتیجه ابتدا مقدار کمی عطر یا ادکلن بزنید و سپس نظر دوست یا همسر خود را در خصوص ملایم‌ و دلنشین بودن بوی عطر بپرسید. در صورت لزوم دوباره مقدار کمی عطر بزنید تا به رایحه دلخواه دست پیدا کنید.
.
منابع:
.https://ordme.com
.https://list20.ir

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!