راهنمای شیرپاکن

در واقع یکی از ساده‌ترین روش‌های مراقبت از پوست صورت، شستن آن است که بسیار حائز اهمیت است، چرا که در صورت عدم رعایت صحیح، آسیب‌هایی مثل خشکی و حساسیت را در پی خواهد داشت. محصولات مختلفی برای شستن صورت همانند برس‌های دستی و برقی، تونر، صابون و شیر پاک‌کن‌ها وجود دارند. اما از قدیمی‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین پاک کننده‌ها،‌ شیر پاک‌کن‌ها هستند که در مقایسه با سایر محصولات از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه‌ هستند و به پوست صورت آسیب نمی‌رساند.

بخش اول استفاده از شیر پاک کن

۱- موهای خود را به عقب بکشید

هنگامی که از شیر پاک‌کن استفاده می‌کنید و برای شستنش آن به جلو خم می‌شوید، باید موهایتان مرتب باشد تا روی صورت‌تان نیفتد. موهای خود را دم اسبی ببنید و جلوی موهای خود را با گیره یا سنجاق به عقب وصل کنید.

  • اگر موهای کوتاه دارید می‌توانید آن را به عقب بکشید.

 

2. دست‌های خود را بشویید

قبل از استفاده از شیر پاک‌کن باید دستانتان تمیز باشد. دستان خود را با آب و صابون بشویید، چرا که باکتری‌ها از دستان‌تان به صورت‌تان منتقل می‌گردد و باعث ایجاد آکنه و یا عفونت روی پوست‌تان می‌شود.

3. شیر پاک‌کن را تا رسیدن به دمای پوست‌تان گرم کنید

شیر پاک‌کن را در کف دست‌تان بریزید. سپس کف دست‌تان را روی هم بگذارید و مالش دهید تا گرم شود. این کار را برای چند ثانیه انجام دهید تا تقریبا به دمای پوست‌تان برسد.

4. شیر پاک‌کن را روی صورت‌تان قرار دهید

با دست‌‌تان، گونه‌ها را با فشار کم بپوشانید. این کار شیر پاک‌کن را به پوست‌تان منتقل می‌کند. دست‌هایتان را به مدت 10 ثانیه روی صورت‌تان نگه دارید.

5. صورت‌ خود را با دستان خود به آرامی 5 بار ضربه بزنید

هنگامی که شیر پاک‌کن را روی صورت‌تان قرار دادید، به آرامی دستان خود را بر روی صورت‌تان قرار دهید و 5 یا 6 بار سریع آن را بکشید. با این کار نوعی مکش ایجاد می‌شود که به بیرون کشیدن ناخالصی‌ها از سطح پوست‌تان کمک می‌کند و باعث می‌شود که به راحتی شسته شوند.

6. شیر پاک‌کن را روی پوست خود ماساژ دهید

شیر پاک‌کن را روی صورت و گردن خود بمالید و با فشار ملایم آن را روی پوست‌تان ماساژ دهید.

  • با ماساژ دادن شیر پاک‌کن روی پوست‌تان، می‌توانید به نواحی مثل دو طرف بینی و پوست زیر ابرو، جایی که کثیفی و آرایش اغلب به دام می‌افتند برسید.

 

7. صورت‌تان را با آب گرم بشویید

پس از اینکه شیر پاک‌کن را روی پوست‌تان ماساژ دادید، صورت‌تان را با آب گرم بشویید. با این کار تمامی شیر پاک‌کن‌های اضافی روی پوست‌تان پاک می‌شوند. شما می‌توانید از دستمال یا پارچه‌ی نخی برای پاک کردن باقیمانده‌ی شیر پاک‌کن از روی پوست‌تان استفاده کنید.

8. باقیمانده‌ی شیر پاک‌کن را با یک پارچه گرم بردارید

شیر پاک‌کن‌ها اغلب می‌توانند باقیمانده‌ای را روی صورت شما بگذارند. اگر احساس می‌کنید که هنوز شیر پاک‌کن اضافی روی صورت‌تان باقیمانده است، می‌بایست یک پارچه را در آب گرم خیس کنید، سپس صورت خود را به مدت 5 ثانیه با پارچه بپوشانید و باقیمانده را از روی صورت‌تان پاک کنید.

  • می‌توانید این کار را 3 الی 4 بار تکرار کنید تا اضافی شیر پاک‌کن به طور کامل از روی صورت‌تان پاک شود.

 

9. از آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید

پس از تمیز کردن صورت‌تان توصیه می‌شود از یک آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید. این کار علاوه بر حفظ رطوبت پوست به جلوگیری از آکنه نیز کمک می‌کند.

  • شما می‌توانید در این مرحله، آرایش خود را اعمال کنید.

10-صبح و عصر از شیر پاک‌کن استفاده کنید

شیر پاک‌کن به اندازه‌ی کافی ملایم است که شما می‌توانید از آن در صبح و عصر استفاده کنید. شما می‌توانید شستشوی روزانه صورت خود را با شیر پاک‌کن جایگزین کنید. در شب نیز می‌توانید از شیر پاک‌کن، برای پاک کردن آرایش سبک استفاده کنید.

11. برای پاک کردن فاندیشن از شیر پاک‌کن استفاده کنید

شیر پاک‌کن برای از بین بردن آرایش، کثیفی و ناخالصی‌های صورت استفاده می‌شود. به این معنی نیست که به عنوان پاک کننده، کاهش سبوم (چربی) یا مسدود کردن منافذ استفاده می‌شود. برای پاک کردن فاندیشن باید شیر پاک‌کن را روی صورت خود همانند یک تمیز کننده بمالید.

  • اگر آرایش غلیظی دارید از یک پاک‌ کننده‌ی آرایشی استفاده کنید، پس از پاک کردن آرایش و کثیفی از شیر پاک‌کن استفاده کنید.

 

12. از شیر پاک‌کن برای پاک کردن آرایش چشم‌تان استفاده کنید

شیر پاک‌کن برای پاک کردن آرایش چشم نیز به کار می‌رود. برای پاک کردن آرایش چشم، یک توپ از پنبه را با آب گرم مرطوب کنید. سپس شیر پاک‌کن را اعمال کنید و به آرامی پنبه را از گوشه‌ی داخلی به بیرون بکشید.

  • هر گونه مواد آرایشی اضافی را با آب گرم بشویید.

 

پس از پاک کردن آرایش بخوانید

*فراموش نکنید بهتر است یک پاک کننده آرایش خوب تهیه کنید این از آن موادی است که خرج کردن پول بیشتر به نفع سلامت پوستتان خواهد بود مارک‌هایی معروف تجاری لوازم آرایش به طور معمول پاک کننده‌های خوبی نیز به بازار عرضه می‌کنند.
*برای پاک کردن آرایش چشم از مواد پاک کننده آرایش که ویژه چشم است استفاده کنید چشمان شما بسیار حساسند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.
*آرایش صورت شما مانند کرم پودر و روژه لب به راحتی به وسیله پاک کننده‌ای آرایشی که پایه‌ی آبی دارند از روی پوستتان پاک می‌شوند ولی آرایش چشم مانند سرمه و ریمل و خط چشم نیاز به مواد پاک کنند قوی‌تر دارند این مواد پاک کننده باید پایه‌ی روغنی داشته باشند تا این مواد آرایشی سمج را از چشمان شما پاک کنند.
*برای پاک کردن آرایش چشمتان از حرکات ملایم‌تر دستتان روی پوست اطراف چشم استفاده کنید چون پوست این نواحی بسیار حساس است و امکان آسیب دیدن و چروک خوردن آن زیاد است.
*برای پاک کردن آرایش یک تکیه پنبه یا پد را به مواد پاک کننده آغشته کنید و روی پوست صورت اطراف چشم و گردن خود بکشید در صورتی که با این روش آرایش شما پاک نشد چند نقطه از ماده پاک کننده را در چند جای صورتتان به گدارید سپس بایک گلوله پنبه مرطوب آنرا در تمام صورتتان پخش کنید با این روش حتی مواد آرایشی نفوذ کرده به منافذ پوستتان خارجئ می‌شوند.
*در صورتی که اصلاً آرایش نمی‌کنید لازم است شما هم درپایان روز صورتتان را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید تا بقایای گردو غبار وآلودگی های هوا از روی سطح پوست شما پاک شود این روش از چرب شدن پوست شما جوش زدن آن جلو گیری می‌کنند تمیز کردن منظم پوست آنرا براق و سالم می‌کنند.
*پاک کننده‌هایی را که در آن الکل به کار رفته است خریداری نکنید این پاک کننده‌ها اگر چه باعث می‌شوند در سطح پوستتان احساس تازگی کنید ولی در طولانی مدت موجب خشکی پوست شما می‌شود.
.
منابع:
.https://iranous.com
.https://www.styley.ir

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!