راهنمای دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

نکات مهم هنگام خرید دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

استاندارد بودن دستگاه لیزر: دوستان عزیز توجه داشته باشید رفع موهای زائد بدن، امری است کاملا حساس و بسیار مهم که باید برای خلاصی از آن ها حتما دست به دامن استفاده از دستگاه های استاندارد لیزر کننده موهای زائد و یا حتی دیگر روش های استاندارد و کاملا بهداشتی رایج در کشور شد.
منبع تغذیه: از دیگر موارد مهمی که باید فارغ از قیمت دستگاه لیزر موهای زائد به آن توجه داشته باشید، منبع تغذیه دستگاه مورد نظرتان می باشد که یا بصورت سیمی و با اتصال به برق مستقیم شهری است و یا بصورت شارژی طراحی و تولید شده است. ناگفته نماند در این بین لیزرهایی نیز وجود دارند که هم بصورت سیمی هستند و هم بصورت شارژی می توان از آن ها استفاده نمود.
خاصیت ضدآب: با توجه به استفاده بیشتر از دستگاه های از بین برنده موهای زائد صورت و بدن در محیط های مرطوب خانگی همچون سرویس بهداشتی و حمام، توصیه می کنیم به هنگام خرید یک دستگاه لیزر خانگی جهت رفع موهای زائد بدنتان حتما به برخورداری محصول مورد نظرتان از خاصیت ضدآبی آن اطمینان حاصل نمایید.
طراحی ظاهری محصول: بعد از استاندارد بودن، نوع منبع تغذیه و همچنین برخورداری از قابلیت ضدآبی محصول، باید حواستان به شکل و نوع طراحی ظاهری آن نیز باشد. مخاطبان گرامی توجه داشته باشند، اقدام برای رفع موهای زائد صورت و بدن در خانه با خرید یک دستگاه لیزر خانگی به خودیِ خود در نواحی همچون کمر و پشت می تواند بسیار سخت و زمانبر باشد! به همین خاطر خوش دست بودن محصول جهت درست گرفتن آن در دست ها قطعا  به هنگام کار بسیار مهم و حائز اهمیت تلقی می شود.
قیمت دستگاه لیزر موهای زائد: امروزه شما می توانید با پرداخت مبالغ مختلفی موفق به خرید یک لیزر خانگی بسیار مناسب برای خود شوید؛ منتها بایستی پیش از اقدام جهت خرید و کسب آگاهی از قیمت لیزرهای خانگی، این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه یک سال اپیلاسیون و یا از بین بردن موهای زائد صورت و بدن با روش های دیگری که در مراکز مراقبت پوستی و یا حتی با تیغ صورت می گیرد، قطعا بسیار بیشتر از هزینه ای است که شما جهت خرید یک دستگاه لیزر رفع موهای زائد بدنتان متحمل پرداخت آن خواهید شد!

برای از بین موهای زائد، چند جلسه لازم است؟

اگر به چرخه عمر مو نگاه کنیم، می توانیم سه فاز آناژن (فاز رشد)، تلوژن (فاز استراحت) و کاتاژن (فاز ریزش) را در آن ببینیم. بهترین تأثیر لیزر بر گرم کردن و درنتیجه تخریب مو در فاز آناژن است و از آنجا که همه موها به طور همزمان در فاز رشد قرار ندارند (در هر مقطع زمانی تنها یک سوم موها در این فاز قرار دارند)، لذا چند جلسه درمان می بایست انجام شود. دلیل آن که مو حتماً می بایست در فاز رشد باشد این است که تا زمانی که تابش بر روی ریشه مو صورت نگرفته و ریشه مو از بین نرفته است، نتیجه موردنظر بدست نخواهد آمد. بهترین نتیجه بعد از ۴ یا ۵ بار استفاده در دو هفته یکبار قابل مشاهده است. البته پس از تکمیل درمان، می بایست چند هفته یکبار از دستگاه استفاده کنید تا از رشد مجدد موها جلوگیری کنید. همچنین تعداد جلسات به رنگ پوست و مو نیز وابسته است، به طوری که افرادی که دارای پوست تیره با موی روشن هستند، نیازمند تعداد جلسات بیشتری برای درمان هستند.

تعداد شات در لیزرهای خانگی چقدر است؟

در دستگاه های لیزر خانگی دکمه ای تعبیه شده است که با فشردن آن از داخل پنجره، تابش به سطح پوست شما انجام می شود. هر بار که با فشردن دکمه، این اشعه به پوست شما تابیده می شود را یک شات یا پالس می گویند. البته عملکرد برخی دستگاه ها نیز اتوماتیک بوده و در صورت تماس مستقیم پنجره تابش با سطح پوست، این اشعه ساطع می شود. تعداد شات یکی از معیارهای مهم در خرید لیزر خانگی به حساب می آید. دستگاه های دارای شات محدودتر، قیمت پایین تری دارند، ولی بعد از گذشت چند سال می بایست آن را تعویض کنید. در مقابل قیمت لیزر خانگی با قابلیت شات نامحدود، بالاتر است ولی پیشنهاد بهتری برای خرید می باشد.

آیا لیزر خانگی مجهز به سنسور تشخیص رنگ پوست است؟

به دلیل نداشتن مهارت کافی توسط فرد استفاده کننده، تنظیم میزان درجه تابش اشعه در لیزر خانگی رمینگتون ، لیزر خانگی فیلیپس و یا هر برند دیگر، بر اساس سیستمی تحت عنوان سنسور تشخیص رنگ پوست انجام می شود. این سنسور که در پنجره مخصوص تشخیص رنگ پوست تعبیه شده است، با قرار گرفتن بر روی سطح پوست، رنگ پوست را تشخیص داده و به صورت اتوماتیک میزان درجه تابش را مشخص می کند. درجه تشخیص رنگ پوست در ۵ یا ۶ سطح قابل تنظیم است. در دفعات اول استفاده، سعی کنید از درجه کمتر استفاده کنید و در مرتبه های بعدی که شاهد سوختگی در پوست تان نبودید، می توانید دستگاه را بر روی درجات بالاتر تنظیم کنید.

آیا استفاده از لیزر بدن خانگی عوارض جانبی هم دارد؟

تاکنون هیچ ادعایی مبنی بر سرطان زا بودن و وجود عوارض جانبی در استفاده از لیزر خانگی به اثبات نرسیده است. عوارض جانبی دستگاه بسیار کم است و می تواند شامل قرمزی و تورم در محل باشد که به سرعت برطرف می شود.
.
منابع:
.https://www.zanbil.ir
.https://list20.ir

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!