راهنمای اتو مو

موارد مهمی که هنگام خرید اتو مو باید به آن ها توجه داشته باشید:

عرض صفحه اتو: اتوی موها در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ در بازار موجود می باشند که شما بایستی با توجه به نوع نیاز و همچنین باریک و یا ضخیم بودن تار موهای خود اقدام به خرید یکی از آنان نمایید. اتوهایی که از عرض صفحه کم برخوردار هستند، مناسب استفاده برای بانوان و آقایانی هستند که دارای موهای کوتاه تری می باشند و می توان از آن ها برای موهای چتری نیز استفاده نمود. البته اتو موهایی که از عرض صفحه بیشتری برخوردار هستند، سبب می شود تا شما سریع تر بتوانید به موهایتان حالت دهید.
جنس صفحه اتو: از دیگر مواردی که در هنگام خرید اتو مو بایستی به آن توجه داشته باشید، جنس صفحه کالای آرایشی مورد نظر شما می باشد. جنس این صفحات معمولا از تیتانیوم، سرامیک و تورمالین است که به واقع انتخاب هر کدام از آنان می تواند دارای مزایا و معایبی برای موهای شما باشد. ناگفته نماند در بین تمام این صفحات، اتوی مو با صفحه سرامیکی است که برای انواع و اقسام موهای باریک و ضخیم و همچنین ساده و فرفری مناسبتر از بقیه می باشد. البته این نوع از اتوها عمدتا گرانقیمت نیز هستند.
شکل صفحه اتو: انتخاب شکل درست و متناسب با حالت موهایتان نیز در خرید اتوی مو کاملا مهم و ضروری است. اتوهایی که از صفحات تیز و تخت برخوردار هستند، بیشتر مناسب استفاده برای صاف کردن موها می باشند و اتوهایی که از صفحات گرد نیز برخوردارند، برای فر کردن موها بیشتر مورد استفاده قرار داده می شوند.
درجه حرارت: همیشه به دنبال خرید اتویی برای موهای خود باشید که از قابلیت تنظیم درجه حرارت برخوردار باشد. معمولا اتوهای ارزان و بی کیفیت با اینکه دارای دکمه تنظیم درجه حرارت هستند، اما به خوبی در حین کار عمل نمی کنند و سبب عدم حالت دهی و یا حتی ایجاد سوختگی موها در نواحی مختلفی از سرتان خواهد شد! پس سعی کنید همیشه از اتوی موی استاندارد استفاده کنید و حالت دادن به موهایتان را با حرارتی کم آغاز کنید و چنانچه جواب مثبت نگرفتید، به سراغ درجه حرارت های بالاتری بروید.
طول سیم اتو: نکته دیگری هم که بد نیست در هنگام خرید اتوی مو به آن الطفاتی داشته باشید، متراژ سیم آن است که قطع به یقین هرچه بیشتر باشد، به نفعتان خواهد بود! برای درک بهتری از این نکته زمانی را تصور کنید که شما درست مقابل آینه قرار گرفته و پریز برق از شما فاصله بیشتری دارد.
قیمت اتو مو: فارغ از قیمت اتو مو همیشه یادتان باشد این وسیله قرار است تا مدت ها برایتان کار کند! پس بهتر است کمی ولخرجی کنید و به سراغ خرید اتویی بروید که باکیفیت است و حرارت را بطور یکنواخت در صفحه حالت دهنده خود تقسیم می کند. یادتان باشد اتوهای ارزانی نیز در بازار موجود می باشند که تنها چند ماه برایتان کارایی خواهند داشت و سپس با عدم تقسیم حرارت یکنواخت در دراز مدت، سبب آسیب رسیدن به موهایتان نیز می شوند.

بهترین روش اتو کشیدن مو

برای اینکه به بهترین شکل ممکن موهای خود را اتو بکشید، این مراحل را قدم به قدم دنبال کنید.

۱. شستن و خشک کردن مو

با شستن مو، از شر آلودگی‌ها و چربی‌های پنهان آن خلاص می‌شوید. موی شما با شستن و خشک کردن، نرم‌تر و براق‌تر می‌شود. از شامپوها و نرم‌کننده‌های مناسب استفاده کنید تا موی نرم‌تری داشته باشید. بعد از شستن مو، با سشوارهای معمولی، کاملا مو را خشک کنید. بهتر است از سشوارهایی استفاده کنید که کمترین آسیب را به مو وارد می‌کنند.

۲. محافظت از مو

قبل از اتو کشیدن مو باید به فکر حفاظت از موهای خود باشید. در ابتدا باید با انواع مو و ویژگی های آن آشنا شوید زیرا انواع مختلف مو، به مراقبت‌های متفاوتی نیاز دارند. موهای نازک بیشتر در معرض آسیب قرار دارند. حتما دقت کنید که اتوی مو، دارای درجه بندی و تنظیم دما باشد تا از سوختن موهایتان جلوگیری شود. با توجه به نوع موهای خود، دمای مناسب را برای اتو مو انتخاب کنید. درجه حرارت اتو مو مناسب برای انواع مو عبارت است از:

  • موهای نازک یا رنگ شده: بین ۱۶۵ تا ۱۷۵ درجه سانتیگراد
  • موهای نرمال: کمتر از ۱۹۵ درجه سانتیگراد
  • موهای فر و وزدار و ضخیم: حداکثر ۲۱۰ درجه سانتیگراد

برای اینکه اتو مو به این دما برسد، باید مدت کوتاهی به آن زمان بدهید. همچنین، برای اینکه بیشتر از موهای خود در برابر حرارت اتو محافظت کنید باید از اسپری‌های حفاظت کننده مو در برابر حرارت استفاده کنید.

۳. استفاده از شانه

اگر موهای خیلی فر و وز دارید، هم زمان با اتو کشیدن مو باید از یک شانه استفاده کنید. از شانه‌ای استفاده کنید که دندانه‌های باریک و نزدیک ‌به هم دارد.
برای این کار، شانه را زیر اتو مو قرار دهید و آنها را هم‌زمان با هم پایین بیاورید.

۴. دسته‌بندی مو

برای اتو کشیدن مو باید موها را دسته‌بندی کنید و هر دسته را جداگانه اتو بکشید. بهترین روش برای اتو کشیدن مو این است که ابتدا موهای خود را به سه لایه، دسته‌بندی کنید.

  • لایه بالایی: موهایی که درست بالای سر قرار می‌گیرند.
  • لایه میانی: دسته‌ای از موها که بالاتر از گوش قرار می‌گیرند.
  • لایه پایینی: دسته‌ای از موها که در پشت سر قرار دارند و گردن را می‌پوشانند.

فراموش نکنید که لایه‌های مو را زیاد نپیچید و فقط با یک گیره تمساحی کوچک، آنها را بالا نگه دارید تا لایه‌های دیگر را اتو بکشید.

چطور از اتو مو استفاده کنیم؟

ابتدا از لایه‌های پایینی مو و دسته‌های کوچک، شروع کنید. این دسته‌ها نباید بیشتر از ۵ سانتی متر ضخامت داشته باشند. اگر دسته‌های بزرگی از مو جدا کنید، حرارت به لایه‌های زیرین آن نمی‌رسد و صاف نمی‌شود. دسته‌های خیلی نازک هم جدا نکنید چون باعث می‌شود حرارت زیادی به موها وارد شود.
دسته ای‌که جدا کرده‌اید، بین دو قسمت اتو مو قرار دهید.
اتو را تا جایی که می‌توانید نزدیک به ریشه مو، روی موها قرار دهید و به آرامی آن را به طرف نوک موها بکشید. حرکت دست شما باید آرام و بدون کشیدن مو باشد.
این مراحل را برای همه دسته‌های مو در لایه زیرین انجام دهید. سپس لایه میانی و لایه بالایی را اتو بکشید.
اگر موی شما با این حرارت، صاف نشد، دمای اتو را کمی بالاتر ببرید. اتو کشیدن را چند بار پشت سر هم روی یک دسته از مو تکرار نکنید چون باعث آسیب رسیدن به مو می‌شود.
بلند شدن بخار از موها موقع اتو کشیدن، تا حدی طبیعی است ولی دود کردن موها، طبیعی نیست و باید اتو کشیدن مو را متوقف کنید.

فر کردن مو با اتو

کاربردهای اتو مو فقط به صاف کردن مو خلاصه نمی‌شود. با استفاده از اتو مو می توانید به راحتی موهای خود را فر کنید. می‌توانید فر درشت، ریز و متوسط ایجاد کنید.
برای این کار، ابتدا موهای خود به چهار قسمت دسته‌بندی کنید. دسته‌ای از لایه زیرین مو جدا کنید و آن را دور یک صفحه اتو بپیچید و مدتی در همان حالت نگه دارید. به این ترتیب می‌توانید فرهای زیبایی ایجاد کنید.

افزایش حجم مو با اتو

اگر می‌خواهید موهایی صاف و در عین حال پر حجم داشته باشید، لایه‌های بالایی مو را نه به طرف پایین بلکه به طرف بالا اتو کنید. وقتی می‌خواهید اتو را از سمت ریشه به نوک موها بکشید، موها را به طرف سقف و بالای سر خود نگه دارید و اتو را به سمت بالا بکشید. برای این کار، لازم نیست اتو کشیدن مو را از نزدیکی ریشه مو شروع کنید.

نکات مهم در مورد اتو کشیدن مو

  • مراقب دمای اتو باشید. اگر موهای نازک و شکننده دارید، از دماهای پایین‌تر شروع کنید.
  • حتما موهای خود را دسته بندی کنید و دسته‌های خیلی نازک یا خیلی ضخیم از موها جدا نکنید.
  • بعد از اتو کشیدن مو از محصولات مرتبط با حفاظت از مو، مثل سرم‌ها و اسپرهای مخصوص استفاده کنید. این محصولات در واقع روش های مراقبت از مو محسوب می شوند و درخشندگی آن را بیشتر می‌کنند. همچنین، باعث کاهش وز مو می‌شوند.

موقع اتو کشیدن مو ، همیشه موهایتان را در حالت کشیده، اتو کنید. این کار باعث می‌شود که با یک بار اتو کردن، موهای شما صاف شود و لازم نباشد چندین بار یک دسته از مو را اتو کنید. البته تکرار اتو کردن مو، باعث از بین رفتن موهای شما نمی‌شود ولی اگر تکرار شود، به مرور زمان به موهای شما آسیب جدی وارد می‌کند.
از اتو مو با جدیدترین فناوری‌ها استفاده کنید. در مورد اتو مو و صاف کردن موها، یکی از چیزهایی که بسیار اهمیت دارد، استفاده از محصول خوب و جدید است. فناوری‌های جدید، باعث می‌شوند که آسیب کمتری به موها وارد شود. مطمئنا موهای شما ارزش این را دارد که کمی بیشتر هزینه کنید و بهترین محصول بازار را بخرید.
.
منابع:
.
.https://list20.ir

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!