نکات و نحوه تمیز کردن لوازم آرایش

تمیز کردن لوازم آرایشی مانند کرم پودرهای مایع (بدون پمپ)

مواد آرایشی بر پایه کرم پودر به راحتی و بیشتر از انواع دیگر لوازم در معرض آلودگی قرار می‌گیرند. قرار گرفتن یک شی کثیف مثل قلمو یا حتی دست آلوده میتواند به راحتی باعث انتقال میکروب ها و انواع باکتری های مضر به داخل این محصولات آرایشی شود. باکتری ها در چنین محیطی به راحتی رشد و تکثیر پیدا میکنند. و تنها کافیست برای بار دیگر از این محصول آلوده استفاه کنید تا پوست شما دچار مشکلات و انواع حساسیت ها شود. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی، سعی کنید که از کرم پودرهای مایع همراه با پمپ استفاده کنید. زیرا میتوانند تا حد زیادی مانع از ورود میکروب ها به داخل مواد آرایشی شوند. برای در امان ماندن کرم پودرهای بدون پمپ سعی کنید همواره مقداری از آنها را در یک ظرف کوچک درب دارد قرار دهید و پس از تمام شدن دوباره مقدار دیگری را در همان ظرف قرار داده و استفاده کنید.

تمیز کردن خط چشم ها و محصولات آرایشی که خودشان برس دارند

تمیز کردن لوازمی که خودشان برس کوچکی در بخش انتهایی دارند بسیار آسان است. و تنها کافیست از یک دستمال کاغذی کمک بگیرید. به این شکل که دستمال را به مقداری الکل آغشته کرده و به آرامی و با دقت سر آن ها را ضدعفونی کنید.

ضدعفونی کردن مواد آرایشی مانند کانسلیرهای مایع، ریمل ها، خطوط چشم مایع و برق لب ها

مواد آرایشی مایع معمولا به سختی تمیز می‌شوند و اگر آلوده شوند بهتر آن است که دور ریخته شوند. زیرا آلودگی میتواند به سرعت در تمامی بخش های مایع پخش شود. برخی مواد مانند ریمل نیز بهتر است که در فاصله زمانی ۴ تا ۶ ماه تعویض شوند.
همانطور که گفته شد لوازم آرایشی که برس دارند راحت تمیز میشوند. اما این تنها برای زمانی خوب است که شما به تنهایی از یک محصول استفاده میکنید. اگر لوزام شما در معرض دید است و ممکن است کسی از آن ها استفاده کند و یا به صورت اشتراکی از آن ها استفاده مکینید، سعی کنید از برس های ظریف یکبار مصرف استفاده کنید.

ضدعفونی کردن مواد آرایشی مثل کرم پودر، کانسیلر بر پایه کرم، سایه های و خطوط چشم کرمی

دقیقا مشابه موارد بالا، از این مواد آرایشی نیز باید با دقت مراقبت شود. زیرا احتمال آلوده شدن آن ها بالا است. اما بهتر است است پس از چند بار استفاده با کمک یک دستمال تمیز سطح آن ها را به آرامی پاک و تمیز کنید. لازم است که تنها سطح را دستمال بکشید و از فرو بردن دستمال در عمق آن ها خودداری کنید. زیرا ممکن است آلودگی از سطح به داخل آن ها وارد شود.

تمیزکردن برق لب های داخل تیوب

به خاطر اینکه برق لب داخل یک پوشش و محافظ است به ندرت آلوده میشود. اما این امکان نیز وجود دارد که سطح تیوب سوراخ شود یا به آن آسیبی وارد شود. در این شرایط بهتر است موضع سوراخ را پیدا کرده و مکررا آن را تمیز کنید.

تمیز کردن رژ لب

خوشبختانه حتی اگر رژ لب ها کثیف و آلوده شوند میتوان آن را تمیز و ضدعفونی کرد. اگر رژ لب شما آلوده شد و یا مقداری ماده خارجی روی آن ّقرار گرفت، نگران نباشید. ابتدا یک لیوان تهیه کرده و مقداری الکل در آن بریزید. سپس سر رژ لب را در آن قرار داده و چند ثانیه بعد آن را خارج کنید. در مرحله بعدی آن را با کمک دستمال کاغذی خشک کنید. (برای جلوگیری از ورود الکل به عمق رژ لب سعی کنید چند ثانیه رژ را به صورت وارونه و سروته نگه دارید.)

ضدعفونی کردن مواد آرایشی مانند انواع مدادها

برای اینکار مقداری الکل را مشابه مورد بالا در یک لیوان ریخته و مداد را برای چند ثانیه در آن فرو کنید. از آنجایی که مداد تراش نیز میتواند به خود آلودگی جذب کند، بهتر است که آن را نیز با کمک الکل تمیز کنید.

تمیز کردن محصولات پودری فشرده مانند پن کیک و رژگونه

برخلاف محصولات آرایشی مایع که بهترین محل برای رشد و آلودگی باکتری ها و میکروب ها است، محصولات پودری اینگونه نیستند. زیرا هیچگونه رطوبتی در خود ندارند. برای تمیز کردن این محصولات تنها کافی است که با کمک یک دستمال تمیز سطح روی آن ها را پاک کنید.

با پدها و شت های آرایشی چه کنیم؟

برای جلوگیری از حساسیت های پوستی، باید هر چند وقت یک بار شت و پدهای آرایشی خود را تمیز کنید. هم اسفنج ها و هم شت های آرایشی دارای منافذی هستند که باکتری ها، روغن و گرد و غبار را به خود جذب می کنند، از این رو با تمیز کردن آنها نه تنها بر عمر لوازم آرایش تان می افزایید، بلکه از بروز بیماری و حساسیت های پوستی نیز جلوگیری می کنید.
پیشنهاد ما به شما این است که شت های آرایشی خود را حداقل یک بار در ماه بشویید. برای این منظور می توانید از آرایش پاک کن ها کمک بگیرید. ابتدا آن را با آب ولرم خیس کنید، سپس مقداری آرایش پاک کن روی آن بمالید تا کاملا تمیز شود. پس از آن، آبش را بگیرید و بگذارید که به طور طبیعی خشک شود. شما می توانید به جای آرایش پاک کن ها از شامپو بچه نیز استفاده کنید.

اسفنج های آرایشی را چگونه تمیز کنیم؟

از این رو که اسفنج های آرایشی دارای منافذی هستند که باکتری، روغن، کثیفی و گرد و غبار را به خود جذب می کنند، باید هر بار پس از استفاده یا حداقل هفته ای یک بار آنها را تمیز کنید. اگر بتوانید آنها را تمیز و سالم نگه دارید، تا 3 تا 4 ماه می توانید از آنها استفاده کنید.
برای شستن اسفنج، ابتدا آن را خیس کنید، سپس آرایش پاک کن را روی آن بریزید و چندین بار بمالید تا تمام کثیفی ها از آن جدا شود. پس از آب کشی، آن را در هوای آزاد بگذارید تا به طور طبیعی خشک شود. اگر پس از شستشو، متوجه لکه های سیاهی روی آن شدید، بهتر است که همان لحظه آن را دور بیاندازید.
.
منابع:
. https://www.almasneshansalon.com

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!