راهنمای رژ گونه

رژگونه یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی در بین خانم ها است که باعث برجسته دیده شدن گونه ها می شود. یافتن رژگونه ای که با فرم صورت شما و رنگ پوست تان هماهنگ باشد، کار سختی است. تشخیص اینکه کدام رنگ برای رنگ چشم و پوست تان مناسب است، نقش مهمی در زیبا شدن آرایش تان دارد.

انواع رژگونه از نظر ساختار

انواع مختلفی از رژ گونه ها در بازار وجود دارد. انتخاب بهترین رژگونه برای شما به نوع پوست و هدف شما در استفاده از آن بستگی دارد. از نظر جنس به طور کلی سه دسته رژگونه داریم که باید بر اساس نوع پوست تان انتخاب شود. برای انتخاب بهترین نوع رژگونه آن را بر روی پوست دست خود تست کنید.

رژگونه پودری:

پرکاربردترین نوع رژگونه در مقایسه با دو نوع دیگر، نوع پودری آن است. از مزایای این نوع رژگونه، حفظ حالت طبیعی چهره، محو شدن آسان و جذب بهتر چربی پوست است. اگر پوستی چرب یا مختلط دارید بهتر است از این رژگونه استفاده کنید.

رژگونه کرمی: 

رژگونه های کرمی، مناسب پوست خشک تا نرمال است. چرا که حالت مخملی کرم، مانند یک مرطوب کننده عمل کرده و رژگونه بهتر جذب پوست می شود و باعث آبرسانی به پوست می شود.

 رژگونه مایع و ژله  ای:

اگر به دنبال ماندگاری بالا هستید توصیه ما به شما استفاده از این رژگونه ‌ها است. این نوع رژگونه ها معمولا رنگ های پر رنگ تری دارند و بر خلاف رژگونه های پودری به راحتی محو نمی شوند.
.

راهنمای انتخاب رنگ مناسب رژگونه :

پوست روشن

افرادی با پوست های زیبا و روشن، نباید زیاد از رنگ های شاداب و پر نشاط فاصله گیرند. یک صورتی ملایم، هلویی یا مرجانی روشن، پوست شما را شفاف تر نشان خواهد داد. کارشناسان می گویند “از یک بافت کرمی و مرطوب استفاده کنید که رژگونه تان بیش از حد به چشم نزند و ظاهری طبیعی به شما ببخشد. بافت کرمی مرطوب باعث می شود تا رژگونه به طبیعی ترین شکل ممکن جذب پوست شود”
کلید اصلی استفاده از رژگونه، کمرنگ بودن آن است. با استفاده از انگشت یا براش آرایشی ، کمی از آن را روی گونه خود بمالید. استفاده ی بیش از حد از محصول و اشباع رنگ ما را بیشتر به یاد شخصیت های ترسناک فیلم ها  می اندازد. پس در نتیجه از استفاده ی بیش از حد رژگونه اجتناب کنید و با انتخاب رنگ و میزان مناسب، زیبایی طبیعی داشته باشید.”

پوست متوسط

رنگ مناسب رژگونه برای افرادی با پوست متوسط، درست مانند پوست های روشن، صورتی کم رنگ و هلویی بهترین گزینه است. ممکن است بخواهید با استفاده ی چند لایه از رژگونه پودری خود، به رنگی با طراوت دلخواه تان دست پیدا کنید. صورتی تیره یا حتی برخی از سایه های ارغوانی نیز مرز مشخصی بر روی پوست شما بر جا می گذارند؛ بخصوص اگر سرتاسر گونه تان را با آن بپوشانید. برای پیدا کردن بهترین قسمت برای زدن رژ گونه، لبخند بزنید و قسمتی از گونه را که بالا آمده است تا نزدیکی کانسیلر چشم تان را با کمی رژ گونه سایه بزنید. همچنین اگر شما سبزه تر هستید توجه داشته باشیدکه از رنگ های آلبالویی فاصله بگیرید؛ زیرا این رنگ، چهره ی شما را پف آلود نشان خواهد داد.

پوست تیره

برای کسانی که رنگ پوست تیره ای دارند، سایه های قرمز پررنگ، نارنجی و قهوه ای می تواند رنگ مناسبی باشد. در واقع راز کار در این است که رنگی را انتخاب کنید که در بسته بندی براق به نظر می رسد. این رنگ ها علی رغم رنگ ملایم شان باعث می شنود شما درخشان به نظر برسید. اگر پوست شما متمایل به رنگ های گرم است، رنگ های ارغوانی تیره و براق را امتحان کنید و اگر پوست شما به سردی می رود یک نارنجی یا آجری سرزنده را انتخاب کنید.
فرچه ی رژگونه را به صورت مدور بر روی گونه بکشید و سپس برای داشتن یک رنگ فانتزی زیبا آن را به سمت زاویه ی بالای گوش ببرید. با استفاده از یکی از این سایه های سرزنده بر روی گونه های تان، بازی با رنگ زیبایی بر روی صورت خود خواهید داشت.
.

انتخاب رژگونه مناسب رنگ چشم

چشم های قهوه ای:

برای چشم های قهوه ای، انواع رگه های قرمز جگری، اناری و گوجه ای مناسب است. اما رنگ های خنثی و انواع طیف های قهوه ای رنگ فروغ این چشم ها را از بین می برند. اگر پوستی روشن و چشمانی تیره دارید، باید رژگونه ای انتخاب کنید که صورت شما را شاداب تر جلوه دهد. رنگ صورتی سرد هلویی انتخابی است که به این ترکیب چهره می آید و آن را زنده و درخشان می کند.
چشم های آبی:
برای خانم های چشم آبی، رژگونه هلویی یا صورتی یخی مناسب است و قهوه ای مایل به بادمجانی، درخشش چشم هایشان را کاهش می دهد.
چشم های میشی:
رژگونه ای به رنگ بنفش مایل به ارغوانی، چشم های میشی را زیباتر می کند اما رنگ های صورتی مایل به نارنجی، رنگ این چشم ها را متمایل به خاکستری نشان می دهد.
چشم های سبز:
تمام طیف های صورتی، رنگ سبز چشم ها را مشخص تر می کنند، اما قهوه ای تیره گیرایی این چشم ها را از بین می برد.
مورد دیگری که در انتخاب بهترین رژگونه به شما کمک می کند، هماهنگی آن با ترکیب آرایش شما در فصل های مختلف می باشد:
.

راهنمای انتخاب رژگونه مناسب فصل

زمانی که رنگ پوست تان را تشخیص دادید، می توانید متناسب با فصل، رنگ رژگونه مورد نظرتان را انتخاب کنید. در این بخش از راهنمای انتخاب رژگونه مناسب، به شما خواهیم گفت کدام رنگ مناسب فصل های مختلف است.
تابستان فرصتی عالی برای امتحان کردن رنگ های روشن تر است. فرقی نمی کند که از رنگ های زنده و درخشان استفاده کنید یا رنگ های خنثی و نرم یا حتی رنگ های کمرنگ، بهتر است رنگ رژگونه شما بهترین همخوانی را با لباس تان داشته باشد.

رژگونه های بهاره و تابستانه

برای انتخاب رژگونه بهار و تابستان بهتر است که به سراغ استفاده از رژگونه ای روشن بروید. مثلا رژگونه هلویی می تواند انتخاب خوبی برای این فصل ها باشد.
رژگونه مرجانی: اگر لباس سفید، کتان راه راه یا حتی مدل گلدار پوشیده اید، استفاده از رژگونه های مرجانی روی صورت بهترین گزینه برای حفظ درخشندگی آن بدون بر هم خوردن ست لباس هایتان خواهد بود.
رژگونه کرمی صدفی: این رنگ خنثی با هر نوع لباس در رنگ های مختلف همخوانی دارد، اما بهتر است آن را با رنگ های پررنگ امتحان کنید.
رژگونه با مایه های صورتی یا ساتن هلویی: رنگ های صورتی روشن تر برای تکمیل لباس هایی با رنگ شربتی، صورتی پررنگ و حتی رنگ های خنثی ساده بسیار مناسب اند. استفاده از این رنگ ها، ساده ترین روش برای روشن تر کردن صورت است.
رژگونه مومی صورتی: اگر لباس تان کمرنگ و خنثی است، بهتر است از رژگونه صورتی استفاده کنید چرا که با پوست تان بیشتر همخوانی خواهد داشت.
رژگونه پودری به رنگ قاصدکی: پودرهای روشن کننده با هر رنگی همخوانی دارند؛ چرا که آنها رنگ های افزودنی ملایم و خفیفی هستند که به صورت تان اضافه می شوند. مهم نیست که رنگ یا ته رنگ پوست تان چیست، این پودرها باعث از بین رفتن سایه های صورت می شوند و سایه های ظریف تر و ملایم تری روی صورت به جا می گذارند.

در انتخاب رژگونه بهار و تابستان از رنگ های روشن، فانتزی و شاد استفاده کنید.

رژگونه مناسب فصل پاییز و زمستان

برای انتخاب رژگونه پاییز و زمستان به این نکته دقت داشته باشید که رژگونه باید بسیار ملیح و ملایم نه خیلی سرد و نه خیلی گرم باشد. همچنین استفاده از برنزه کننده ها در این فصل مناسب نیست، چون باعث می شود چهره شما تیره و گرفته به نظر بیاید. رژگونه هلویی، گل بهی یا صورتی بسیار لطیف مناسب آرایش زمستانی است. نیازی نیست که گونه ها را سرخ کنید زیرا جذابیت و اغواگری لب ها را از بین می برد. همچنین به نظر بیننده می آید که گونه های شما از شدت سرما سرخ شده اند. در حالی که رژ گونه های کمرنگ و شاد چهره شما را جذاب تر می کند.
.

نکات مهم در استفاده از رژگونه

اگر پوستتان خشک است: توصیه می‌کنیم در صورتی که پوست خشکی دارید از رژگونه‌های مایع و کرمی استفاده کنید. چون رژگونه‌های پودری رطوبت پوست را جذب کرده و پوست را بیشتر خشک می‌کنند.
اگر پوستتان خیلی چرب است: توصیه می‌کنیم در صورتی که پوست خیلی چربی دارید از رژگونه پودری استفاده نکنید چون منافذ پوست شما را مسدود کرده و در نتیجه باعث ایجاد جوش‌های بیشتر روی صورتتان خواهد شد. بهترین گزینه برای افراد دارای پوست خیلی چرب، استفاده از رژگونه‌های مایع و کرمی است.
.

طرز استفاده و قلموی مناسب رژگونه بر اساس انواع آن

  • رژگونه پودری: برای این نوع رژگونه بهتر است از قلموهایی که زاویه دار هستند یا سر آن‌ها بزرگ است استفاده کنید. چون این مدل قلمو باعث می شود رژگونه بر روی پوست شما به صورت یکنواخت دیده شود.

روش استفاده : برای زدن این نوع رژگونه می توانید کمی از آن را به براش بزنید. سپس براش را بر روی سطحی بکوبید تا مقدار رژگونه اضافیش خارج شود. در آخر از حرکات چرخشی برای زدن آن به گونه ها استفاده نمایید.

  • رژگونه مایع یا ژله ای: برای این دسته از رژگونه بهتر است از اسفنج مخصوص آرایش استفاده کنید.

روش استفاده: آن را روی دو نقطه از استخوان گونه بزنید و بعد برای پخش کردن آن روی سطح پوست با اسفنج از حرکات ضربه ای استفاده کنید.

  • رژگونه کرمی: از یک قلمو با نوک مسطح را استفاده کنید. دقت داشته باشید اندازه‌ی قلمو متوسط و دارای سری صاف باشد. برای زدن رژگونه‌های کرمی بهتر است از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید.

روش استفاده: برای زدن این نوع رژگونه می توانید از حرکات چرخشی براش برای ترکیب کردن آن با پوست استفاده نمایید.
.

روش زدن رژگونه بر اساس شکل صورت:

اگرچه روش زدن رژگونه در حالت کلی به این صورت است که شما آن را تنها بر روی قسمت های برجسته گونه بزنید، اما این توصیه همیشه و برای هر فردی مناسب و کارساز نخواهد بود. شما باید در زدن رژگونه به شکل صورت خود نیز دقت کنید:
صورت های گرد: برای اینکه صورت های گرد لاغرتر نشان داده شوند، رژگونه را به استخوان گونه بزنید و آن را به سمت خارج و بالا به سمت گیجگاه کشیده و ترکیب نمایید.
صورت های مربعی: برای بهبود ظاهر این صورت ها، رژگونه را در امتداد گونه ها بزنید و یک سانتی متر از هر طرف بینی دور شوید و آنجا را هم کمی رژگونه بزنید.
صورت های دراز: برای نرم کردن سطح پوست، رژگونه را زیر سطح برجسته گونه ها بزنید، اما آن را در بقیه نقاط صورت پخش نکنید.
صورت های قلبی شکل: برای صورت های قلبی شکل، رژگونه را زیر سطح برجسته گونه بزنید و آن را در امتداد خط رویش مو محو کنید.
صورت های بیضی شکل: برای این مدل از صورت ها می توانید رژگونه را بر روی گونه های خود بزنید و در اطراف لبه ها آن را ترکیب یا Blend کنید. برای یافتن سطح برجسته صورت خود لبخند بزنید.
زدن رژگونه مناسب شکل صورت
.
منابع:
.https://herfee.ir
.https://mootanroo.com
.https://www.missomister.com

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!