راهنمای کانتور صورت

کانتور و هایلایت از واجبات میکاپ به حساب می‌آیند. اما کانتور و هایلایت کردن ممکن است برای بعضی‌ها ترسناک باشد، زیرا رنگ و تناژهای زیادی برای انتخاب کردن از بین آنها وجود دارد. بعلاوه، شما باید رنگ درست را برای رنگ پوستتان انتخاب کنید. هر چند که با تمرین زیاد و انتخاب کانتور آرایشی مناسب، این روش فرم‌دهی به صورت می‌تواند تبدیل به روتین آرایشی‌تان شود. در اینجا 5 نکته و ترفند برای کانتور آرایشی گردآوری شده تا تجربه اولین خرید کانتور را برایتان آسان کند.
1. جنس کانتور مورد نظرتان را انتخاب کنید: کرمی یا پودری
بعض افراد دوست دارند کارشان را با کانتورهای کرمی یا مایع انجام دهند. در حالی که هر دوی آنها می‌تواند انتخابی مناسبی باشد اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که با کانتور پوردی کار خود را شروع کنید، زیرا کار کردن با آن راحت‌تر است. هنگامی که روش کانتور کردن را به خوبی یاد گرفتید، می‌توانید به آرامی کار خود را با کانتور کرمی یا مایع شروع کنید. این روزها، بسیاری از برندها کانتور و هایلایتر مخصوص خودشان را در پالت تولید می‌کنند و اینگونه فرآیند انتخاب کردن رنگ بسیار آسان‌تر شده است. یکی از پالت‌های مورد علاقه ما برند نیکس مدل NYX Professional Makeup Highlight and Contour Pro Palette است، زیرا رنگ‌های زیبایی نودی در آن قرار داده شده که به خوبی روی پوست صورت محو می‌شوند.
2. رنگ کانتور را متناسب با تناژ پوستتان انتخاب کنید
حتماً چندین رنگ را روی پوستتان امتحان کنید تا بتوانید بهترین رنگ را انتخاب کنید. برای هایلایتر، رنگی را انتخاب کنید که 1 الی 2 درجه از رنگ فاندیشن شما روشن‌تر است و برای کانتور، پودری را انتخاب کنید که 1 الی 2 درجه تیره‌تر باشد. اگر رنگ پوست شما روشن است، بهتر است از رنگ‌هایی با تناژ نارنجی دوری کنید. آن دسته از کسانی که رنگ پوستشان متوسط است باید از رنگ‌های برنزه‌تر و کسانی که رنگ پوستشان تیره است باید از میان رنگ‌هایی که تیره‌تر از پوستشان است، یکی را انتخاب کنند.
3. اگر رنگ پوستتان روشن است خاکستری را انتخاب کنید
بعد از من تکرار کنید: من نباید پوستم را با برنزر براق کانتور کنم. از آنجایی که قرار است کانتور شما مانند سایه به نظر برسد، محصولات مات با ته‌رنگ خاکستری برای اکثر رنگ‌های پوست مناسب است، تنها کافیست رنگی را انتخاب کنید که دو سایه تیره‌تر از پوستتان باشد. درست است که رنگ‌های خاکستری در پالت بی‌روح به نظر می‌رسند اما هنگام استفاده در زیر گونه، در امتداد طرفین بینی و فک، به نحو طبیعی به صورتتان بُعد می‌دهد. اگر پوست تیره‌تری دارید، باید از تمام این توصیه‌ها اجتناب کنید تا مطمئن شوید که کانتور شما کدر و خاکستری به نظر نمی‌رسد.
4. رژگونه قطعاً نکته کلیدی برای داشتن کانتوری زیباست
استفاده از رژگونه روی سیب گونه، یک روش عالی برای تکمیل کردن صورت کانتور شده است. ساده‌ترین راه برای انجام این کار، لبخند زدن است و هر جایی که دیدید گونه شما بیشتر گرد شده است باید همان قسمت را رژگونه بزنید و آن را به عنوان سیب گونه خود در نظر بگیرید. پالت رژگونه برند اربن مدل Urban Decay Stay Naked Threesome Palette به راحتی اینکار را برای شما انجام می‌دهد.
5. برای صرفه‌جویی در هزینه یک براش خوب بخرید
اگرچه این مرحله هیچ ارتباطی با انتخاب رنگ ندارد اما اشاره به آن مهم است. استفاده از براش‌های با کیفیت که به خوبی آرایش را محو می‌کنند، برای کانتور کردن صورت ضروری هستند زیرا محو کردن مهمترین قسمت این فرآیند است. هنگام کار با پودر، براش‌های طبیعی جزء بهترین موارد هستند زیرا موهای طبیعی دارای کوتیکول‌هایی هستند که پودر را به راحتی و به طور کامل جذب و سپس آزاد می‌کنند.

مراحل اجرای نحوه صحیح کانتور مدل های مختلف صورت

برای اجرای کانتورینگ صورت به صورت صحیح و برجسته تر و زیباتر کردن برخی از بخش های صورت مانند گونه ها و بینی چند مرحله وجود دارد که با رعایت کردن آن ها می توان یک صورت ظریف و زیبا را خلق کرد. اوّلین مرحله برای کانتور صورت زیرسازی به وسیله ی کرم پودر،کانسیلر و پودرهای تثبیت کننده است که باعث انجام شدن کانتورینگ به صورت روان و یکدست می شود. دوّمین مرحله انتخاب نوع محصول و قلم موی مورد نظر برای انجام کانتورینگ است که دقّت در انتخاب آن ها بسیار مهم می باشد. سوّمین مرحله تقسیم بندی صورت است که رنگ ها و سایه ها بر اساس ساختار صورت انتخاب شده و به کار گرفته می شوند.چهارمین مرحله رنگ و لعاب دادن به صورت است که بهتر است برای این کار از رنگ های طبیعی استفاده شود و آخرین مرحله هایلایت کردن قسمت هایی مانند گونه،بینی،وسط چانه،استخوان های ابرو و چاله ی بالای لب است. در واقع اجرای درست و صحیح این مراحل رابطه ی مستقیمی با نحوه صحیح کانتور مدل های مختلف صورت داشته و تأثیر به سزایی در زیباتر شدن چهره به وسیله ی کانتورینگ دارد.

نحوه صحیح کانتورینگ صورت - ویهانا تجربه حال خوب

تفاوت هایلایت و کانتور این است که برای هایلایت کردن از کرم هایی که دو یا سه درجه روشن تر از رنگ پوست هستند،استفاده می کنند؛ولی برای کانتور کردن صورت از کرم های فشرده ای که دو یا سه درجه تیره تر از رنگ پوست هستند استفاده می شود. در واقع از هایلایت برای برجسته تر کردن و از کانتور برای کوچک تر کردن نقاط مختلف صورت استفاده می شود.

آموزش نحوه صحیح کانتور صورت با مدل‌های مختلف

برای اجرای کانتورینگ بر روی صورت ابتدا باید فرم صورت را شناخته و پس از تشخیص دادن فرم چهره،کانتورینگ متناسب با آن فرم را اجرا کنیم تا این گونه بتوانیم عیوب صورت را رفع کرده و آن را زیباتر جلوه دهیم. در واقع هر فرمی از صورت،آرایش و کانتور مخصوص به خود را داشته و با توجّه به اهمیّت آرایش در دنیای امروز دانستن نحوه صحیح کانتور مدل های مختلف صورت برای هر آرایشگر و حتّی فردی که به آرایش علاقه مند است،ضروری می باشد. در ادامه به معرّفی فرم های مختلف صورت و نحوه صحیح کانتور مدل های مختلف صورت می پردازیم:
کانتورینگ صورت های گرد:صورت های گرد صورت هایی هستند که گوشه های آن ها گرد و بدون زاویه باشد. برای کانتور کردن چنین صورت هایی باید قسمت های کنار شقیقه ها،کنار گردن و نواحی فک را تیره تر کرده و قسمت های وسط گونه ها،نواحی چانه،پیشانی و خطّ وسط بینی را روشن تر و هایلایت کنید تا زیبایی آن ها چند برابر شود.
کانتورینگ صورت های لاغر و کشیده:در چهره هایی با فرم های کشیده معمولاً بیشتر از قسمت های دیگر صورت به چشم می خورد؛به همین علّت نیز باید محلی از پیشانی را که مو رشد می کند و همچنین قسمت هایی از چانه و زیر گونه ها را تیره تر کنید تا صورت پرتر و جذّاب تر جلوه کند. رژ گونه بر روی این صورت ها باید بر روی استخوان گونه کشیده شود.
کانتورینگ صورت های مربّعی:برای کانتور کردن صورت هایی که گوشه های آن ها زاویه های شکسته داشته و مربّعی شکل می باشد باید شقیقه ها و فک را تیره کرده و قسمت های وسط بینی،وسط چانه و وسط گونه ها را روشن کنید و همچنین رژ گونه های این صورت ها باید از دو طرف استخوان های گونه کشیده شود.
کانتورینگ صورت های بیضی:این فرم از صورت جزو متعادل ترین حالت های صورت بوده و در صورت دانستن نحوه صحیح کانتور مدل های مختلف صورت و انجام دادن صحیح آن می توان زیباترین چهره را نقش کرد. برای متعادل سازی این چهره ها کافی است که قسمت های زیر چشم ها،روی چانه و وسط پیشانی را هایلایت کنید.
.
منابع:
.https://vihana.net
.https://www.styley.ir

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!