راهنمای هایلایتر

کار هایلایتر چیست؟ از آنجایی که هایلایتر برای برجسته تر نشان دادن برخی از قسمت های صورت و بدن مورد استفاده قرار خواهد گرفت بنابراین اینکه آن را در چه جایی استفاده می کنید بسیار حائز اهمیت خواهد بود. از قسمت های مهمی در صورت که باید از هایلایتر استفاده کنید فضای داخلی چشم،استخوان گونه، استخوان وسط بینی، بالای خط لب و زیر قوس ابرو می شود. در واقع هایلایتر در نقاطی استفاده می شود که شما در کانتورینگ در آن قسمت ها از رنگ های روشن استفاده کرده اید. هایلایتر ها در رنگ های متفاوتی تولید شده اند که بسته به رنگ پوست و رنگ آرایش خود می توانید بهترین رنگ را انتخاب کنید.
.

انواع هایلایتر:

– هایلایتر مایع:

هایلایتر مایع یکی از پر مصرف ترین مدل های هایلایتر است که به دلیل چند کاره بودن طرفداران زیادی دارد. این هایلایتر در 6 رنگ متنوع مناسب هر رنگی از پوست و همچنین کارآمد برای هر مدل آرایشی است.

-هایلایتر پودری:

هایلایتر پودری برای مواقعی است که می خواهید ظاهر همیشگی تان را کمی تغییر بدهید. هایلایترهای پودری مناسب مواقعی هستند که می خواهید آرایشی طبیعی داشته باشید که خیلی جلب توجه نکند.

-هایلایتر کرمی:

هایلایتر کرمی برای مجالس عروسی مناسب هستند زمانی که می خواهید آرایشی فوق العاده خیره کننده داشته باشید. توجه داشته باشید که از این نوع هایلایتر نباید به میزان زیاد استفاده کنید؛ چون باعث غیرطبیعی شدن آرایش تان می شود.

.

در چه بخش هایی از صورت از هایلایتر استفاده کنیم؟

-استفاده از هایلایتر در گونه بسیار اهمیت دارد، محل دقیق آن ممکن است در فرم صورت هر فرد کمی متغییر باشد؛ اما بهترین محل برای استفاده از آن بالای استخوان گونه است. هایلایتر را بالای خطی که گوشه ی لب هایتان را به مرکز گوش وصل می کند، بکشید. در مرحله ی بعد، از بالای گوش تا بخش خارجی چشم را نیز با این روش روشن تر کنید.
– محل دیگری برای استفاده از هایلایتر برای قسمت بالای ابرو ها و قوس ابرو هاست. این کار باعث کشیده تر دیده شدن ابرو ها می شود.
-برای استفاده از هایلایتر در قسمت داخلی چشم ها، باید بسیار دقیق عمل کنید. این کار باعث می شود که چشم درشت تر و کشیده تر دیده شود. برای رفع تیرگی و سیاهی زیر چشم ها نیز می توان از هایلایتر کمک گرفت. زیبایی چشم تاثیر بسزایی در جذابیت چهره دارد.
-اگر بینی پهن و نسبتا بزرگی دارید، می توانید با تکنیک هایلایت کردن، بخشی از پهنی آن را بگیرید. هایلایتر را روی استخوان بینی بزنید و این کار را تا نوک آن ادامه دهید.
-هایلایتر در قسمت باریک بالای لب و وسط لب ها، باعث می شود که لب پرتر و حجیم تر دیده شود. برای کسانی که لب بالایی شان باریک است و همیشه در هنگام استفاده از رژ لب دچار دردسر می شوند، پیشنهاد خوبی است که از هایلایتر استفاده کنند.
-برای کوچک کردن چانه و همچین پنهان کردن غبغب نیز می توان از هایلایتر استفاده کرد.

نکته ی مهم:
سعی کنید در استفاده از هایلایتر زیاده روی نکنید. روش استفاده ی درست از هایلایتر باعث زیبایی چهره خواهد شد و استفاده ی نا درست از آن قطعا نتیجه ی مطلوبی نخواهد داشت. برای همچنین سعی کنید برای خط لبخند و کناره های چشم از هایلایتر استفاده نکنید. استفاده ی مداوم از هایلایتر در این بخش ها باعث افزایش چین و چروک این قسمت از چهره خواهد شد.
.

قبل از هایلایتر چه کارهایی را باید انجام داد؟

-همیشه گفته شده است که قبل از استفاده از هر نوع لوازم آرایشی پوست باید آماده شود. استفاده از لوسیون های مرطوب کننده، کرم های مرطوب کننده و نرم کننده، سرم های روشن کننده، باعث می شود پوست صورت شما قابلیت جذب بهتری داشته باشند، همچنین لطافت و شادابی پوست تان را تضمین می کنند.
-بعد از مرطوب کننده و سرم ها، برای اینکه رطوب پوست تان را مدت بیشتری حفظ کنید، باید از پرایمر استفاده کنید. برای تثبیت رنگ پوست و انسجام بخشی به آرایش، می توان از مرطوب کننده های رنگی نیز استفاده کرد.

استفاده از هایلایتر:

بعد از انجام زیرسازی، نوبت به استفاده از هایلایتر می رسد، سعی کنید هایلایتر را به آرامی و روی چهره تان بکشید. اگر از هایلایتر پودری استفاده می کنید بهتر است از برس مخصوص برای کشیدن آن روی صورت کمک بگیرید. این کار را از ناحیه ی چشم شروع کنید، هایلایتر را به نرمی روی پلک ها بکشید و بخش های بیرونی چشم و استخوان گونه را با هایلایتر پوشش دهید. قسمت نوک بینی و کمان بالای لب ها را از یاد نبرید. در بخش پایانی، قسمت های داخلی چشم و بینی را هایلایت کنید.
هایلایتر ها طیف رنگی گسترده ای دارند و ممکن است شما برای انتخاب رنگ مناسب آن دچار مشکل شوید. پیشنهاد ما این است که از طیف های زرد مایل به سبز استفاده کنید. چرا که به دلیل زمینه ی طلایی، صورتی و نقره ای که در این طیف رنگی موجود است، با اغلب چهره ها هماهنگی دارد.
.

نحوه استفاده از هایلایتر جامد

این نوع هایلایتر برای مواقعی که می خواهید آرایش تان را سرپایی تجدید کنید، انتخاب عالی است. حالت استوانه ای و چرخشی که دارد استفاده از آن را بسیار آسان کرده است. بعد از اتمام زیرسازی و کانتورینگ، از کمی پودر تثبیت کننده استفاده کنید. این کار باعث می شود هایلایتر بر پایه کرم تان بهتر روی صورت بماند. سپس قسمت هایی که می خواهید جلوه بیشتری داشته باشد را هایلایتر بزنید. می توانید برای این کار از براش آرایشی معمول تان یا از یک فرچه نرم و یا حتی از انگشتان تان استفاده کنید. هایلایترهای جامد، همچنین برای تکنیک “استروبینگ” هم عالی هستند که نوعی تکنیک هایلایت صورت محسوب می شود.
.

نحوه استفاده از هایلایتر پودری

هایلایتر پودری گزینه ای عالی برای مواقعی است که می خواهید به ظاهر هر روزه خود کمی درخشش و جلا بدهید. بعد از زدن فونداسیون با کمک یک فرچه کمی پودر هایلایتر روی گونه ها، چانه، بینی و پیشانی تان بزنید. نکته کلیدی این است که باید کم کم لایه های پودر را اضافه کنید تا کنترل میزان درخشندگی آن آسان تر شود. هایلایترهای پودری مناسب مواقعی هستند که می خواهید آرایشی طبیعی داشته باشید که خیلی جلب توجه نکند. لطافت پودر این نوع هایلایتر صورت تان را طراوت خاصی می بخشد.

فرچه مناسب هایلایترهای پودری

هنگام انتخاب براش مناسب هایلایتر پودری باید چند نکته را در نظر بگیرید. فرچه های استاندارد با اندازه متوسط پوشش یک دست و نازکی به جا می گذارند. این در حالی است که فرچه های نوک تیز کابوکی بیشتر مناسب تو رفتگی ها و قسمت های ظریف صورت است. بعضی آرایشگرهای حرفه ای فرچه های بادبزنی را ترجیح می دهند چون این نوع فرچه با یک حرکت سطح گسترده تری از صورت را پوشش می دهد؛ مثلاً پیشانی و گونه ها. در عین حال می توان از این فرچه برای هایلایت قسمت های باریک صورت مثل بینی و ابروها نیز استفاده کرد.
.

نحوه استفاده از هایلایتر کرمی

هایلایتر کرمی گزینه ای ایده آل برای آرایشی فوق العاده خیره کننده است. فرمولاسیون فشرده این هایلایتر حاوی رنگدانه های بیشتری نسبت به سایر انواع هایلایتر هاست که آن را مناسب ایجاد ظاهری براق تر و درخشان تر می کند. پس باید دقت کنید که میزان زیادی از این هایلایتر استفاده نکنید؛ چون باعث غیرطبیعی شدن آرایش تان می شود. برای کاربرد آن می توانید از انگشتان خود یا براش آرایشی استفاده کرده و لایه لایه این محصول را روی پوست بگذارید تا به میزان درخشندگی دلخواه برسید. همچنین می توانید همراه آن از سایر پودرها و کرم های براق کننده استفاده کنید تا به بعضی قسمت های صورت برق و جلای بیشتری بدهید.
.
منابع:
.https://www.rimoj.com
.https://www.aroos.co
.https://aristeh.com

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!