راهنمای برق لب

برق لب یکی از محصولات پرطرفدار آرایشی است، و یاد گرفتن فوت و فن استفاده از آن اصلا کار سختی نیست! به یاد داشته باشید که برق لب با رژ لب تفاوت دارد!

 برق لب برای چه چیزی استفاده میشود

برق لب سه کارکرد اصلی دارد؛ لب های شمارا براق میکند، لب های شما را نرم و مرطوب میکند و در برخی مواقع به لب های شما رنگ ملایمی میدهد که میتوانید از این نوع برق لب های به جای رژلب استفاده کنید.
برخی از برق لب ها طعم و رایحه خاصی دارند که استفاده روزانه از آن را لذت بخش تر میکند.

انتخاب برق لب مناسب

خواسته خودتان از برق لب را در نظر بگیرید.
آیا شما تنها نیاز به درخشش دارید یا داشتن یک رنگ زمینه برای شما مهم است و میخواهید برق لب را جایگزین رژلب کنید؟ آیا لب ها ی شما خشک است و نیاز به مرطوب کننده دارد؟ در برخی مواقع شما به تمام موارد بالا نیاز دارید. با دانستن همه چیز در مورد برق لب، میتوانید برق لب مناسب خود را راحت تر انتخاب کنید.

اگر از رژ لب استفاده نمیکنید برق لب رنگی استفاده کنید

این نوع برق لب میتواند مقداری رنگ به لب های شما اضافه کند. اصولا برق لب های رنگی در دو نوع رنگی و اکلیلی هستند که میتوانید با توجه به نیازتان یک یاز این دو را نتخاب کنید. برای انتخاب رنگ مناسب در برق لب های به رنگ طبیعی لب خودتان توجه کنید و یک یا دورجه تیره تر از آن را انتخاب کنید.
اگر از سایه چشم خیلی براق استفاده میکنید از برق لب اکلیلی و خیلی براق پرهیز کنید چون ظاهر آرایش شما بیشاز حد براق خواهد شد و قبل از انتخاب برق لب به ظاهره و شکل کلی که صورت شما پس از آرایش پیدا میکند فکر کنید. اگر عادت به لیس زدن لبتان دارید از برق لب اکلیلی استفاده نکنید چرا که ممکن از رنگ و اکلیل های آن به دندانتان بچسبد و ظاهر ناخوشایندی را ایجاد کند.

از فروشنده لوازم آرایش در انتخاب رنگ برق لب مناسب کمک بگیرید

همیشه دقت کنید که رنگ برق لبی که انتخاب میکنید با رنگ طبیعی پوست و لبتان هماهنگ باشد.اگر قصد خرید برق لب عطری را دارید به رایحه آن دقت کنید که بویی نباشد که شما را اذیت کند و مورد پسندتان نباشد یا به آن حساسیت داشته باشید. همیشه سعی کنید قبل از خرید برق لب های عطری، رایحه آن را استشمام کنید تا بعدا به مشکل برنخوربد.
.

راهنمای خرید برق لب

به بسته بندی برق لب توجه کنید

برق لب در ظرف و بسته های مختلفی عرضه میشود . برق لب با قلمو، برق لب رولی، برق لب رژ لبی، برق لب در ظرف کوچک، برق لب تیوپی. بهتر است قبل از خرید برق لب مدل های مختلف برق لب را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام مدل آن برای شما مناسب تر است.
دقت کنید که مدل هایی که برای زدن آن نیاز به استفاده از انگشتتان دارید خیلی راحت نیست و برای هر بار استفاده لازم است که انگشتتان را کاملا تمیزکرده اید و این کته را مد نظر داشته باشید که همیشه امکان شستن دست ها در همه جا فراهم نیست.

برق لبی انتخاب کنید که با محلی که میروید مناسبت داشته باشد

به جایی که قرار است بروید فکر کنید برای مثال برای دانشگاه و محل کار بهتر است از برق لب بی رنگ یا کمرنگ استفاده کنید تا با صورت کم آرایش یا بی آرایش هماهنگی داشته باشد ولی برای مراسم و مهمانی ها میتوانید از برق لب های رنگی و اکلیلی استفاده کنید
اگر مدت زمان زیادی بیرون و زیر نور آفتاب هستید از برق لبهایی استفاده کنید که حداقل SPF 15  دارند و مدت زمان زیادی روی لب ها باقی میمانند.

مراقب این مسئله باشد که برخی از برق لب ها برای شما مناسب نیستند

اگر آلرژیک یا حساس هستید به رنگ، رایحه و مواد شیمیایی به کار رفته در برق لب دقت کنید.
قبل از خرید در صورت امکان برق لب را تست کنید و در صورت احساس سنگینی انتخاب خود را تغییر دهید.
به میزان پایداری برق لب دقت کنید. برخی برق لب ها پایدار بسیار کمی دارند و مدت رمان کوتاهی روی لب ها دوام می آورند. دراین صورت باید مدام برق لبتان را تجدید کنید یا در ابتدا از رژلب استفاده کنید و برق لب را تنها برای درخشان شدن رژ روی آن استفاده کنید.

فوت و فن های برق لب زدن

– اولین ترفند برق لب زدن این است که به لب هایتان یک لایه نرم کننده بزنید زیرا برق لب روی لب های خشک خیلی بد میشود باید ابتدا لب هایتان را نرم کنید سپس از برق لب استفاده کنید.
– میتوانید از رژلب و برق لب با هم استفاده کنید زیرا این باعث میشود جلوه رژلب تان بیشتر شود و لب های براقی داشته باشید پس اول رژلب بزنید و بعد روی آن برق لب بزنید و زیبایی لب هایتان را تکمیل کنید.

برق لب زدن روی رژلب

– برخی از خانم ها در استفاده از برق لب زیاده روی میکنند و چند لایه برق لب میزنند تا لب های پر و براقی داشته باشند این بزرگترین اشتباه در استفاده از برق لب است زیرا باید یک لایه نازک برق لب بزنید.
– اگر به رژلب های براق علاقه دارید میتوانید هر نوع رژلب را به سادگی براق کنید به این صورت که بعد از استفاده از رژلب روی آن برق لب بی رنگ بزنید به همین سادگی.

زیبایی لب ها با برق لب بی رنگ

– اگر لب های کوچک و باریکی دارید که دوست دارید کمی حجم دار شوند میتوانید از برق لب های حجم دهنده استفاده کنید، این نوع برق لب خاصیت حجم دهندگی و براق کنندگی را با هم دارد.

چند نکته برای برق لب زدن

  • شما برای صورت و چشم از پرایمر استفاده می‌کنید، چرا برای لب‌ها نکنید؟ بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که پیش از برق لب زدن گاهی از پرایمر لب از نوع مرغوب استفاده کنید.
  • پس از به کار بردن مراحل بالا، لب‌ها را به هم نمالید. برای از بین بردن قسمت اضافی برق لب، می‌توانید از همان روشی که برای از بین بردن قسمت اضافی نرم کننده استفاده کردید بهره ببرید.
  • قضیه‌ی دوری از افراط و تفریط برای استفاده از برق لب نیز صادق است. نباید در استفاده از برق لب افراط کنید و به میزان زیادی از آن روی لب‌ها بکشید. ضمناً ممکن است استفاده‌ی افراطی از برق لب رفته‌رفته موجب سیاهی لب‌ها شود.
  • برای بهتر جلوه‌دادن برق لب، بهتر است رژ لبی که در زیر آن استفاده می‌کنید از نوع مات باشد.
  • به هیچ عنوان لوازم آرایشی ارزان‌قیمت خریداری نکنید و حتماً از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید.

.
منابع:
.https://rojelab.com
.https://ostadkar.pro
.https://www.beytoote.com

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!