راهنمای لوازم مانیکور و پدیکور

12 ابزار ضروری مانیکور و پدیکور برای شما:

برای کار روی دست و پاهایتان به این لوازم اساسی نیاز دارید که به راحتی می توانید به صورت آنلاین و یا در داروخانه محلی خود پیدا کنید.

 •  ناخن گیر
 •   پوشر کوتیکول
 •   گیرنده کوتیکول
 •  بافر ناخن
 •   سوهان ناخن
 •   سنگ پا/ فایل پا
 •   براش ناخن
 •   جدا کننده انگشتان پا
 •  یک اسکراب متوسط
 •   پدیکلر
 •  ریمور پینه

سایر ابزارات مهم :

 •  یک ظرف یا سطل برای پاهایتان
 •  کاسه انگشتی
 •  آب گرم صابونی
 •  روغن کوتیکول / روغن زیتون
 •  کرم دست
 •   کرم پا
 •  لاک ناخن ( اختیاری )

اجازه دهید اول درباره ابزارها صحبت کنیم – شما می توانید این لوازم را به صورت تک تک بخرید یا یک کیت مانیکور و پدیکور بخرید که شامل تمام لوازم مورد نیاز است و به راحتی در دسترس است.
ما ابزارها، نکات و تکنیک های را برای شما آورده ایم.
.

ابزار مانیکور و پدیکور پا

1. ناخن گیر:

ناخن گیر یکی از ابزار های اساسی است که برای مانیکور و یا پدیکور به آن نیاز دارید.
ناخن ها یک زمین پرورشی برای رشد باکتری ها هستند و یکی از کثیف ترین بخش های بدن است و اگر می خواهید سلامت کلی خود را حفظ کنید، آن ها را هر چند وقت یک بار کوتاه کنید و بهترین کار این است که آن ه ا را در تمام مدت کوتاه نگه دارید چون این روش به جلوگیری از شیوع بیماری ها کمک می کند.
چگونه می توان از ناخن گیر در خانه استفاده کرد؟
شما هم می توانید هم از یک ناخن گیر و یا هم قیچی ناخن برای اصلاح ناخن های خود استفاده کنید. دقت کنید که قبل از شروع، ابزار تان تمیز باشد و ناخن خود را بین گیره هایش قرار دهید و مطمئن شوید که به پوستتان نمی رسد وگرنه می تواند بخش حساسی از ناخنتان را ببرد و منجر به عفونت شود.
*توصیه: ناخن ها بعد از حمام نرم تر هستند و بنابراین زمان خوبی برای اصلاح آن ها است.

2. پوشر کوتیکول:

آن ها به مراقبت ویژه ای نیاز دارند تا خشک و یا ترد نشوند. یک پوشر کوتیکول برای هل دادن پوست از روی ناخن ها به عقب استفاده می شود و اگر پوست سفت و سخت دارید، پس بهتر است از یک پوشر از جنس فولاد استفاده کنید و اگر پوست بسیار نرم تری دارید، از نوع چوبی آن استفاده کنید.
چگونه می توان از پوشر ناخن استفاده کرد؟
شما هرگز نباید کوتیکول خود را ببرید و تنها باید آن ها را به آرامی هل دهید و اگر لایه نازک روی ناخن خود را ببرید منجر به عفونت خواهد شد. با استفاده از انتهای قاشق کوتیکول را هل دهید، به همین سادگی است. از انتهای تیزتر برای هل دادن به پوست اطراف گوشه های اطراف ناخن استفاده کنید و تا آنجا که می توانید این کار را با ملایمت انجام دهید.
توصیه:زمان مناسب برای انجام این کار درست بعد از دوش گرفتن است زیرا زمانی است که پوست شما نرم است و این پوست می تواند به راحتی هل داده شود و حرکت کند و هم چنین به جلوگیری از آسیب زدن به خودتان در فرآیند کمک می کند.

3. گیرنده کوتیکول:

گیرنده کوتیکول ابزاری است که برای مقابله با ریشه ناخن ها، کوتیکول زبر و پوست خشک اطراف ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد. دقت بسیار زیادی برای رسیدن به این فضاهای تنگ و اصلاح کردن آن ناخن های زیر رشد کرده آزار دهنده می دهد و هم چنین قادر به برداشتن بافت نرم ناخواسته اطراف ناخن ها است.
چگونه می توان از گیرنده کوتیکول استفاده کرد؟
هنگامی که کوتیکول عقب هل داده می شود، زمان آن است که از گیرنده کوتیکول استفاده کنید.
اگر تکه های کوچکی از پوست و یا کوتیکول در اطراف ناخن خود دارید، از این ابزار برای اصلاح نرم پوست ناخوشایند و از یک حرکت به سمت بالا برای بلند کردن این پوست مرده و دور از ناخن استفاده کنید.
توصیه:بعد از این که کوتیکول را هل دادید و اصلاح کردید، از کرم و یا لوسیون استفاده کنید تا پوست را مرطوب کنید و همیشه دقت کنید که قبل و بعد از استفاده از ناخن گیر از ضدعفونی کننده استفاده کنید و آن را در جایی خشک نگه دارید تا از خراب شدن جلوگیری کنید.

4. بافر ناخن:

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه به طور طبیعی ناخن هایتان بدرخشند؟ اگر می خواهید از تیرگی و کدری ناخن های خود خلاص شوید، از یک بافر ناخن استفاده کنید که هم چنین به حذف هر گونه لبه های خشک و یا لایه های پوست بر روی ناخن های شما کمک می کند و هدف اصلی این ابزار، تمیز کردن ناخن ها و دادن ظاهری ثابت به آن ها است.
چگونه می توان از بافر استفاده کرد؟
قبل از اینکه شروع کنید، مطمئن شوید که ناخن هایتان خیس و تمیز شده اند و ناخن های شما خشک هستند و همیشه در یک جهت بافر می کشید و همچنین می توانید به جلو یا عقب ببرید – بهتر است که این کار را در یک جهت انجام دهید . بیش از حد این کار را محکم انجام ندهید، چون ممکن است باعث نازک شدن ناخن هایتان شود و هم چنین زیادی اش مضر است – فقط یک بار در ماه به شما کمک می کند تا درخشش ناخن های خود را حفظ کنید.
توصیه:از قسمت نرم تر ابزار برای درخشش و نرمی استفاده کنید و هنگامی که کار را تمام کردید، از موم و یا کمی روغن برای پوست اطراف ناخن استفاده کنید!

5. سوهان ناخن:

این ابزار برای صاف کردن لبه های ناخن های شما به کار می رود و آن ها را نرم تر کرده و به شکل دادن آن ها کمک می کند. انواع مختلفی از سوهان ها وجود دارد و سوهان فلزی ساده رایج ترین ابزار مورد استفاده هستند و توصیه می شود که از سنباده استفاده کنید چون آن ها ملایم تر هستند. سوهان های فلزی با ناخن های شما بسیار خشن و سخت هستند.
چگونه می توان از سوهان ناخن استفاده کرد؟
قبل از اینکه شروع کنید، مطمئن شوید که ناخن های شما خشک هستند چون ناخن های مرطوب به راحتی از هم می شکنند و این کار را در یک زاویه 45 درجه، موازی با گوشه های ناخن هایتان انجام دهید . از یک گوشه شروع کنید و به مرکز ناخن خود حرکت کنید و فشار کمتری اعمال کنید و ناخن های تان را تنها در یک جهت برای یک روکش صاف قرار دهید.
توصیه:به منظور جلوگیری از تراش یا شکستگی ناخن ها، شکل آن ها را به صورت بیضی یا مربعی ایجاد کنید و زمانی که به نتیجه دل خواه خود رسیدید، ناخن های تان را بشویید و مرطوب کنید.

6. سنگ پا / سوهان پا:

از سنگ پا برای برداشتن بیرونی ترین لایه سلول های مرده پوست استفاده می شود و پینه معمولاً در کف پای شما یافت می شوند، انجام این کار هم چنین به رهایی از پوست ترک خورده بر روی پا کمک می کند.
چگونه از قبل از شروع سم زدایی با سنگ پا استفاده کنید ؟
باید دست ها یا پا های خود را به مدت حداقل ده دقیقه در آب گرم و صابون بخیسانید و زمانی که پوست خشک تان نرم شد، سنگ را خیس کنید و به آرامی آن را روی قسمت مورد نظر بمالید.
توصیه: این ابزار چند منظوره نیز می تواند روی زانو ها و آرنج های شما به کار رود تا کمک کند. هر روز از سنگ پا برای پاهای خود استفاده کنید، به خصوص اگر کفش تان صندل و یا چیزی است که پا های شما را فشا رمی دهد و همچنین بسیار مراقب باشید و فشار زیادی وارد نکنید.

7. براش ناخن:

براش ناخن برای تمیز کردن کامل ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد و آن ها همچنین می توانند برای پاک کردن لکه های سرسخت و یا کثیفی از ناخن ها به کار روند و پس اگر می خواهید ناخن هایتان را تا جایی که ممکن است تمیز کنید، می توانید از این ابزار به طور روزانه استفاده کنید.
چگونه می توان از براش ناخن استفاده کرد؟
با نگه داشتن براش ناخن در زیر آب گرم و ریختن مقدار کمی صابون ضد باکتری روی آن شروع کنید و آن را از پهلو به کنار ناخن هایتان حرکت دهید و در حین انجام آن کف صابون ایجاد می شود و پس از اتمام کار، کمی مرطوب کننده بزنید.
توصیه:در این مرحله از آب گرم استفاده کنید زیرا به نرم کردن ناخن های شما در هنگام دادن تمیز کردن کمک می کند.

8. جداساز انگشت های پا:

این وسیله قبل از لاک زدن انگشتان، در بین انگشت های پا قرار می گیرد تا از مالیده شدن لاک به انگشتان جلوگیری کند و علاوه بر این، این ابزار فوق العاده به تراز مفصلی کمک می کند، گردش خون را بهبود می بخشد و هر انگشت خمیده را که باعث درد پا می شود راست می کند و در کل چند منظوره است.
چگونه می توان از جداساز انگشت های پا استفاده کرد؟
فقط آن را بین انگشتان خود برای مدتی قرار دهید و کار تان را انجام دهید.

9. چوب نوک تیز:

این وسیله می تواند برای چندین چیز استفاده شود – هل دادن کوتیکول، تمیز کردن هرگونه کثیفی و یا حتی ترمیم مشکلات لاک ناخن.

10. اسکراب ملایم:

لایه برداری کلید داشتن پوستی نرم و صاف است و اسکراب ملایم فقط برای دست ها و پاهایتان نیست، بلکه به حذف بیرونی ترین لایه سلول های پوست مرده کمک می کند و این کار هم چنین به ترویج گردش خون کمک می کند.

11. پدیکلر – یک اصلاح سریع برای کف پاهایتان:

اگر به دنبال داشتن پا های زیبا با کمک تنها یک ابزار هستید، ما به شدت پدیکلر را توصیه می کنیم.به همراه رولر سطح معدنی اش که تنها تماس خارجی دارد و شکاف ها، پینه و ترک و و پوست سخت کف پاها را جلوی چشمانتان پاک می کند و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و تضمین شده است و همچنین ضد آب است و به خوبی روی پوست خیس جواب می دهد.

12. پاک کننده پینه:

با پاک کننده پینه و یا خراش های پا می توان به طور موثری از پوست مرده، خشک و زبر و خشن خود خلاص شوید و پوستی نرم تر و صاف تر داشته باشید.
چگونه می توان از پاک کننده پینه استفاده کرد؟
با خیس کردن پاهای خود در یک ظرف آب گرم به مدت 10 تا 15 دقیقه شروع کنید و سپس حوله را کنار ظرف قرار دهید و پاهای تان را روی آن بگذارید تا خشک شود.
پاهای شما باید به اندازه کافی خشک شوند تا پاک کننده پینه را به طور موثر استفاده کنید اما همچنین باید به اندازه کافی مرطوب بماند تا نرم باشد و بعد مناطقی که پینه دار هستند را بررسی کنید و روی پوست را با استفاده از یک حرکت رو به پایین بکشید تا زمانی که تمام قسمت های پا صاف باشند.
توصیه: اضافه کردن روغن، نمک ها و ویتامین به آب برای تامین غذای مورد نیاز ناخن های شما مفید است.

اکنون ، بیایید در ادامه این مطلب از دنیای مد نمناک علاوه بر ابزار های فوق که ذکر کردیم ، به سرعت برخی موارد اساسی دیگر را مرور کنیم:
1. یک سطل یا یک باکت برای پاهایتان:
می توانید از یک باکت یا سطل کوچک برای خیس کردن پاهای خود استفاده کنید.
2. کاسه انگشتی:
یک کاسه پلاستیکی یا شیشه ای برای انجام این کار کافی است.
3. آب گرم صابونی:
این یک عنصر اساسی در کل فرآیند است.
4. روغن کوتیکول / روغن زیتون:
اگر این روغن ها را نداشتید همچنین می توانید از روغن بادام شیرین نیز استفاده کنید.
5. کرم دست:
یک کرم مرطوب کننده خوب برای ماساژ و تقویت دست ها و ناخن هایتان بسیار کاربردی و لازم است.
6. کرم کف پا:
کمی کرم پا نعناع فلفلی گزینه خوبی برای ماساژ دادن کف پاهایتان است.
7. لاک ناخن (اختیاری):
برای همه خانم ها این مورد اختیاری است, شما هم چنین می توانید از یک پوشش پایه استفاده کنید که رشد ناخن را تقویت کرده و رشد ناخن را بهبود می بخشد تا آن ها را سالم نگه دارید.

نکات مهم برای حفظ ابزارهای مانیکور و پدیکور

ممکن است شگفت زده شوید که وقتی تنها خودتان از آن ها استفاده می کنید، چه چیزی برای تمیز کردن این ابزارها وجود دارد؟ درست است، اما همیشه توصیه می شود که این ابزارها را تمیز کنید.
کثیفی و پوست مرده بر روی این ابزارها به وضوح اثرات نامطلوبی در بر دارد که آن ها ممکن است منجر به رشد باکتری ها و میکروب ها و عفونت شوند و پس بنابراین تمیز کردن آن ها قبل و بعد از هر کاربرد بسیار ضروری است.
ابزارهای خود را در آب گرم صابونی (ضد باکتری) نگه دارید که این کار تمام میکروب ها را می کشد و به سالم نگه داشتن تجهیزات شما کمک می کند.
توصیه می شود که ابزار های خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.
بنابراین در آخر حالا که ما همه ابزارهای مانیکور و پدیکور ضروری را پوشش دادیم, امیدواریم که یکی از این روز ها با آن ها کار کنید و شما مجبور نیستید هزاران تومن صرف مراجعه به سالن ها برای پدیکور و مانیکور کنید،چون می توانید همان کارها را در خانه انجام دهید.
.
منابع:
.http://namnak.com

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!