راهنمای ماشین اصلاح

انواع تیغه در ماشین اصلاح صورت و سر

استفاده از ماشین‌های اصلاح که جزو لوازم اصلاح صورت مردانه است امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده و بسیاری از مردان به دنبال خرید این دستگاه هستند. اما پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید سعی کنید اطلاعات خود را در مورد ماشین اصلاح بالا ببرید. اولین چیزی که می‌خواهیم درباره این ماشین‌ها برایتان توضیح دهیم انواع تیغه در ماشین اصلاح است.
به طور کلی ماشین‌های ریش تراش دو نوع تیغه دارند:

 1. ماشین ریش تراش با تیغه چرخشی
 2. ماشین ریش تراش با فویلی

ماشین ریش تراش با تیغه چرخشی

اگر می‌خواهید یک اصلاح خیلی تمیز و فوق العاده داشته باشید، ریش تراش با تیغه چرخشی بهترین گزینه برای شماست. تیغه‌های این مدل بیضی شکل بوده و استفاده از آن بسیار راحت است. این مدل ریش تراش صدای کمی دارند و موهای خیلی بلند را هم می‌تواند به خوبی اصلاح کند.

ماشین اصلاح فویلی

تیغه‌های ریش تراش فویلی زیر یک فویل محافظ قرار گرفته و به جای اینکه چرخش داشته باشند، دارای حرکت رفت و برگشتی هستند. در ریش تراش‌های فویلی چند تیغه وجود دارد. به طور مثال ریش تراش‌های با چهار تیغ، سریع تر از سه تیغه‌ها صورت را اصلاح می‌کنند. دقت کنید زمانی که با ریش تراش فویلی کار می‌کنید، دست شما باید حرکت رفت و برگشتی داشته باشد نه حرکت چرخشی.

تفاوت تیغه سرامیک و فولادی

همه ماشین‌های اصلاح تیغه ثابت (تیغه زیری) دارند که جنس آن از فولاد است. برخی ماشین‌ها تیغه متحرک هم دارند که از جنس سرامیک می‌باشد. این دو جنس تیغه تفاوت‌هایی با هم دارند که می‌توان گفت تیغه سرامیکی تیزتر از فولادی بوده و کند نخواهد شد. اما در در کنار این نکته مثبت، تیغه سرامیکی در صورت ضربه خوردن امکان شکستگی دارد.
.

انواع باتری‌های ماشین اصلاح سر

ماشین‌های اصلاح به طور کلی دو نوع باتری دارند که عبارتند از:

 1.  باتری لیتیومی
 2.  باتری نیکلی

این دو نوع باتری علاوه بر تفاوت در کارکرد، در قیمتشان هم با یکدیگر اختلاف دارند. دلیل این اختلاف قیمت هم این است که باتری‌های لیتیومی ماشین‌های اصلاح، برای شارژ به مدارهای پیشرفته‌ای نیاز دارند و همین مسئله باعث ایجاد اختلاف در قیمت‌ها می‌شود. در ادامه ویژگی‌های این دو نوع باتری را برایتان بیشتر توضیح می‌دهیم:

باتری لیتیومی

باتری لیتیومی یکی از انواع باتری‌های ماشین اصلاح سر می‌‌باشد. از ویژگی‌های این نوع باتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این نوع باتری طول عمر بسیار بالایی دارد
 • قابلیت شارژ سریع داشته و در کمتر از ۲ ساعت شارژ می‌شود

باتری نیکلی

یک نوع دیگر از باتری‌های ماشین اصلاح سر باتری نیکلی می‌باشد که از ویژگی‌های این باتری می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • باتری نیکلی از جنس نیکل ساخته شده است
 • شارژ این باتری طولانی مدت بوده و تا ۸ ساعت طول می‌کشد

.

نکات مهم و کاربردی هنگام تهیه ماشین اصلاح صورت و سر

اگر به دنبال راهنمای خرید ماشین اصلاح صورت و سر هستید و می‌خواهید اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشید ما سعی کرده‌ایم تمامی نکاتی که در زمان خرید ماشین اصلاح باید به آن دقت شود را برایتان جمع آوری کنیم. پس با ما همراه باشید تا نکات مهم و کاربردی هنگام تهیه ماشین اصلاح صورت و سر را بدانید.

قیمت

قیمت یکی از موارد مهم در زمان خرید هر وسیله است. ابتدا مشخص کنید که قصد دارید در چه رنج قیمتی ماشین اصلاح خریداری کنید چون با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید باید ببینید می‌توانید یک ماشین ریش تراش گران قیمت با کیفیت فوق العاده عالی بخرید یا یک ماشین اصلاح ارزان با کیفیت متوسط ؟

برق یا باتری

قبل از این که اقدام به خرید ماشین اصلاح صورت و سر کنید، مشخص کنید که می‌خواهید ریش تراش باتری دار بخرید یا یک ریش تراش که با قدرت برق کار می‌کند؟
نکته‌ای که در مورد ماشین‌های اصلاح باتری دار وجود دارد این است که این ابزار قابل حمل بوده و شما می‌توانید به راحتی آن را با خودتان حمل کنید. علاوه بر این اغلب این ماشین‌ها ضدآب بوده و برای اصلاح زیر دوش هم کاربرد دارند. اما از لحاظ قدرت اگر بخواهیم مقایسه کنیم باید بگوییم که قدرت ریش تراش‌های باتری دار خیلی کمتر از ریش تراش‌های سیمی است و برای اصلاح موهای بسیار بلند کارایی ندارند.
در کل این ریش تراش‌های باتری دار و شارژی عمرشان نسبت به ریش تراش‌های سیمی که با برق مستقیم کار می‌کنند، کمتر است.

داشتن شانه

حتما دقت کنید ماشین اصلاحی که می‌خرید، شانه مخصوص با درجه‌های قابل تنظیم داشته باشد. چون با استفاده از این شانه‌ها می‌توانید هر اندازه دلخواهتان بود، ریش یا موها را کوتاه کنید.

ضدآب بودن

دستگاه‌های الکتریکی یک نشان با عبارتIPXY دارند که میزان مقاومت دستگاه در رطوبت و گرد و غبار را نشان می‌دهد.

 • عبارت(IP) میزان مقاومت در برابر آب و عوامل خارجی مانند گرد و غبار را نشان می‌دهد.
 • حرف X بیانگر مقاومت در برابر گرد و غبار بوده و عددی بین ۰ تا ۶ می‌باشد.
 • حرف Y مقاومت دستگاه در مقابل آب را نشان می‌دهد و عددش بین ۰ تا ۸ است.

داشتن نوار سرد

هنگام خرید ماشین اصلاح صورت دقت کنید نوار سرد هم داشته باشد چون با وجود این مزیت در دستگاه می‌توانید از بروز جوش یا آلرژی روی پوست جلوگیری کنید. همچنین نوار سرد به شادابی و شفافیت پوست کمک شایانی خواهد کرد.

نشان دهنده میزان شارژ

دقت کنید در زمان خرید ماشین اصلاح، دستگاهی را انتخاب کنید که نمایشگر نشان دهنده میزان شارژ داشته باشد. برخی دستگاه‌ها، یک لامپ سبز دارند که به معنای شارژ کامل است و یک لامپ قرمز که به معنای اتمام شارژ می‌باشد. در هر صورت این نشان دهنده شارژ، مورد مهمی بوده تا به وسیله آن از شارژ داشتن یا نداشتن دستگاه مطلع شوید.

قابلیت شارژ سریع

داشتن قابلیت شارژ سریع یک ویژگی بسیار خوب برای دستگاه شما خواهد بود. مثلا اگر دوش شما در حمام ۱۰ دقیقه طول می‌کشد، در صورتی که ماشین قابلیت شارژ سریع داشته باشد، می‌توانید در همان فاصله ریش‌ها را اصلاح کنید.

اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر

دقت کنید دستگاهی که می‌خرید، قابلیت اصلاح خط ریش داشته باشد. با قابلیت امکان اصلاح خط ریش می‌توان موهای جلوی گوش و یا دیگر موهای بلند را اصلاح نمود. طول تیغه اصلاح خط ریش بهتر است در حد متوسط باشد، چون تیغ کوتاه نمی‌تواند به راحتی خط ریش را اصلاح کند و تیغ بلند دقت و ظرافت ندارد.

اصلاح موهای گوش و موهای بلند

برخی ماشین‌های اصلاح که در بازار موجود هستند قابلیت این را دارند که موهای داخل گوش، خط ریش و موهای بلند را هم اصلاح کنند. پس در زمان خرید این مورد را هم در نظر بگیرید.

سهولت تمیز کردن

ماشین‌های اصلاح یا ریش تراش چون موها را کوتاه می‌کنند بعد از مدتی کثیف شده و نیاز به نظافت دارند. برخی ماشین‌های اصلاح در جعبه خود برس کوچکی برای تمیزکاری دارند و برخی دیگر دستگاه‌ها به سیستم نظافت کننده خودکار مجهز هستند.
در کل هنگام خرید ماشین اصلاح دقت کنید تمیز کردن دستگاه ساده باشد و ابزار تمیزکاری به همراه داشته باشد.

راحتی ارگونومیک

قابلیت ارگونومیک یک ویژگی بسیار خوب برای دستگاه‌های برقی است که به شما کمک می‌کند در صورت استفاده طولانی از دستگاه، دچار خستگی در دستانتان نشوید و به راحتی با دستگاه کار کنید.
.

مزیت استفاده از ماشین اصلاح صورت و سر چیست؟

از مزایای استفاده از ماشین اصلاح می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار با ماشین اصلاح بسیار سریع تر و راحت از این است که خودتان به روش دستی اصلاح کنید.
 • هنگام کار با ریش تراش نیازی به فوم و ژل اصلاح نیست.
 • زمانی که وقت کافی برای رفتن به آرایشگاه را ندارید، ماشین اصلاح کمک کننده بسیار خوبی خواهد بود.
 • خطر بریدگی، آسیب به پوست، حساسیت‌های پوستی، درد و سوزش در هنگام کار با ماشین اصلاح، به حداقل می‌رسد.

آیا می‌توان برای زدن موهای زاید از ماشین اصلاح استفاده کرد

بله ماشین‌های اصلاح قابلیت زدن موهای زائد بدن را دارند اما به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم این کار را انجام دهید. ماشین‌های اصلاح صورت از نظر ابعاد بزرگ بوده و علاوه بر این قدرت بسیار بالایی هم دارند.
به دلایلی که گفتیم استفاده از ماشین اصلاح برای نواحی بسیار حساس بدن توصیه نمی‌شود، چون ممکن است به خودتان آسیب بزنید و دچار زخم و بریدگی شوید. به جای ماشین‌های اصلاح می‌توانید از کرم موبر، خودتراش، وکس و … استفاده کنید.

عمر مفید یک ماشین اصلاح صورت

اگر می‌خواهید در مورد این که یک ماشین اصلاح چند سال عمر می‌کند، سوال بپرسید، باید بگوییم که در این مورد نمی‌توان پاسخ دقیقی داد چون طول عمر دستگاه به نحوه نگهداری از ماشین اصلاح بستگی دارد.
در کل اگر از دستگاه خوب مراقبت شود، می‌تواند به مدت ۳ الی ۱۰ سال برای شما کار کند. در صورتی که برای ماشین اصلاح مشکلی پیش آمد مثلا دچار شکستگی تیغه شد، باید آن را برای تعمیر به یک مرکز تعمیر کاربلد و معتبر نشان دهید.

بهترین برندهای ماشین اصلاح صورت کدامند؟

اگر قصد خرید ماشین اصلاح را دارید حتما توصیه می‌کنیم این محصول را از برندهای معتبر دنیا تهیه کنید تا از خریدتان پشیمان نشوید و درکنار هزینه‌ای که برای خرید می‌کنید نتیجه خوبی هم بگیرید. از برندهای خوب در این زمینه می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • براون
 • پاناسونیک
 • جیمی
 • پروویو
 • پرینسلی
 • فیلیپس
 • یاندو
 • پایزن

.

راهنمای استفاده از ماشین ریش تراش به همراه پاسخ به سوالات پرتکرار

با توجه به اینکه مصرف کنندگان قبل و بعد از خرید ممکن است برایشان سوالاتی پیش آید، ما در راهنمای استفاده از ماشین ریش تراش، لیست کاملی از سوالات متداول و پرتکرار در مورد ماشین ریش تراش را جمع آموری کرده ایم و پاسخ کامل به آنها داده ایم. سوالات مربوط به ریش تراش که مشاهده می کنید، از انجمن ها، مجله های خارجی مثل nymag و … جمع آوری شده است تا نیازهای شما برطرف شود.

آیا ریش تراش برقی به اندازه تیغ، مو را کوتاه می کند؟

از آنجا که بین تیغه های یک ریش تراش و پوست شما یک مانع وجود دارد، ولی باز هم وجود ریش تراش های سه تیغ، می توان تا حد بسیار زیادی صورت را صاف کرد. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اصلاح صورت با تیغ معمولی و روش قدیمی، دارای اشکالاتی می باشد و باعث آسیب به پوست نیز می شود. در نتیجه اکثر کاربران با استفاده از این ماشین ریش تراش که با کیفیت بالا ارائه می شوند، بسیار راضی هستند. همچنین با تنظیم تکنیک و ماشین، می توانید نتایج مطلوبی بگیرید.

آیا ریش تراش باعث می شود پوست کمتر آسیب ببیند؟

بله، به طور کلی یک ماشین ریش تراش، راحت تر کار اصلاح را انجام می دهد و برای پوست های حساس در مقایسه با استفاده از تیغ های سنتی بسیار بهتر خواهد بود. ریش تراش های فویلی براون، تقریبا با توجه به رضایت خریداران، جزء سه مارک بزرگ محسوب می شوند. پاناسونیک و فیلیپس دو مارک بزرگ دیگر هستند.

آیا ریش تراش پوست را لکه دار می کند؟

در این راهنمای استفاده از ماشین ریش تراش، به سوال پاسخ می دهیم که که ریش تراش در لکه دار شدن پوست تاثیر دارد؟ تا حد بسیار کمی بله، با این حال نمی توانید آن را با لایه برداری که تیغ معمولی بر روی پوست انجام می دهد و بسیار به پوست آسیب می رساند، مقایسه کنید. با این وجود، یک لایه بسیار کم عمق از سلولهای پوستی جدا می شود. در نتیجه این روش به مراتب بهتر و سبک تر از روش های سنتی می باشد.

آیا ریش تراش باعث ایجاد موهای زائد می شود؟

اگر از ریش تراش برقی مناسب استفاده کنید و مرتبا پوست خود را لایه برداری کنید، مشکل کمتری پیش خواهد آمد. اگر قبلا با آکنه و تیغ، سر و کار داشته اید، مطمئنا یک ماشین ریش تراش انتخابی بهتر و مطمئن تر خواهد بود. زیرا آلوده شدن تیغه ها در این روش کمتر است.

آیا ریش تراش باعث ضخیم شدن مو یا تیره شدن پوست می شود؟

خیر، ریش تراش های جدید موجود در بازار با دقت بسیار بالا ساخته شده اند و از ضخیم شدن مو یا تیره شدن پوست جلوگیری می کند. اگر دقت کرده باشید، افرادی که با تیغ معمولی به روش قدیمی صورت خود را اصلاح می کنند، به این مشضکل دچار می شوند.

آیا می توان سر خود را با ریش تراش اصلاح کرد؟

بله، با استفاده از این دستگاه، راهکاری سریعتر، ایمن تر و در کل بهتر روبروی شماست. برای این کار می توانید از یک ماشین اصلاح فویلی یا چرخشی استفاده کنید.

آیا از ریش تراش می توان برای اصلاح مو پا، موهای زائد و زیر بغل استفاده کرد؟

ریش تراش های برقی برای برش موهای کوتاه و درشت طراحی شده است. حتما قبل از خرید به ویژگی ها و امکانات آن ریش تراش حتما دقت کنید. در کل آنها برای اصلاح موی بدن، ایده آل نیستند. از نظر تئوری به شرط اینکه مو ها خیلی کوتاه باشد، می توانید از ریش تراش استفاده کنید.

آیا ریش تراش فویلی نسبت به چرخشی مو را بیشتر کوتاه می کند؟

به طور کلی بله. ریش تراش فویلی مو را از ته تر می زند. درحالیکه افرادی نیز وجود دارند که با ریش تراش های چرخشی نتایج بسیار خوبی کسب می کنند و بسیار راضی هستند. میکرو فویل ها نسبت به تیغه های فلزی در ریش تراش های چرخشی، بسیار نازک تر هستند. به این معنی که بین مو و دستگاه اصلاح صورت، فاصله باقی نمی گذارد و به بهترین شکل ممکن صورت را صاف می کند.

آیا هنگام اصلاح با ریش تراش باید از کرم نرم کننده صورت استفاده کرد؟

خیر، ریش تراش های جدید نیازی به کرم اصلاح ندارند.

آیا ریش تراش برقی می تواند باعث خطر و آسیب شود؟

در ادامه راهنمای خرید ماشین ریش تراش باید بدانید آیا ریش تراش باعث آسیب می شود؟ بله، یک ریش تراش برقی هنوز می تواند باعث ایجاد زخم های کوچک و حتی آسیب های ناخوشایند در صورت بی دقتی شود. در مقایسه با استفاده از تیغ های سنتی، اتفاق بسیار کمتری رخ می دهد. اما قطعا ممکن است. بهترین راه برای جلوگیری از این کار فشار نیاوردن دستگاه به صورت است. در صورت فشار بیش از حد، قسمت های کمی از بافت پوست توسط تیغه ها ممکن است بریده شود.

آیا می توان از ریش تراش زیر دوش حمام استفاده کرد؟

اگر ریش تراش ضد آب استفاده می کنید، دیگر نیازی به نگرانی نیست. پس بله، با خیال راحت می توانید از آن در زیر دوش حمام استفاده کنید.

آیا قبل از اصلاح صورت با ریش تراش باید صورت خود را بشوییم؟

شستن صورت قبل از اصلاح صورت ضروری نیست. اگر می خواهید خشک باشد، که اکثرا به این شکل راضی هستند، نباید صورت را قبل از اصلاح بشویید. این تاثیر منفی بر نتایج شما خواهد داشت. پیش نیاز یک اصلاح خشک و مناسب این است که پوست شما تا حد ممکن خشک باشد.

آیا دیگران هم می توانند از ریش تراش ما استفاده کنند؟

ریش تراش فقط برای مصارف شخصی در نظر گرفته شده است و نباید بین افراد دیگر به اشتراک گذاشته شود. عفونت های پوستی و باکتری ها هنوز هم می توانند منتقل شوند. همچنین برخی از میکروب ها می توانند بدون هیچگونه علائم واضح، باعث عفونت در پوست شوند. بنابراین هرگز ریش تراش خود را به شخص دیگری برای اصلاح ندهید.

آیا ریش تراش سریعتر از روش سنتی اصلاح را انجام می دهد؟

در بیشتر موارد بله. یک ریش تراش به عنوان یکی از پرکاربردترین لوازم شخصی برقی، مناسب تر از تیغ های دستی می باشد، به خصوص اگر پوست صورت کاملا خشک باشد. همچنین لازم نیست که تیغه را مرتبا بشورید. ریش تراش های بسیار خوب، دارای موتور بسیار سریع هستند و دارای چندین ابزار اصلاح و برش نیز می باشند. در نتیجه، این دستگاه معمولا خیلی سریع، حتی موهای درشت را نیز اصلاح می کند.

هر چند وقت یکبار باید تیغه های ریش تراش را عوض کنید؟

در این راهنمای استفاده از ماشین ریش تراش در مورد عوض کردن تیغه صحبت می کنیم. عوض کردن تغیه های ریش تراش هر چند وقت یکبار لازم است. این بستگی به مقدار استفاده ماهانه شما دارد. اگر زیاد استفاده کنید، پس از مدتی احساس می کنید که به خوبی مو را کوتاه نمی کند، پس وقت آن رسیده است تا تیغه ها را تعویض کنید. تولیدکنندگان بازه زمانی 18 ماه را برای تعویض تیغه ها در نظر گرفته اند و در این باورند که در این مدت ممکن است تیغه کند شود. با این حال، این مورد بسیار وابسته به درشتی مو و تعداد استفاده کردن شما از ریش تراش می باشد. باید این نکته را در نظر داشت که روغن کاری و تمیز کردن ریش تراش باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود.
هنگامی که متوجه افت عملکرد ریش تراش شدید، می توان برخی از نشانه ها را متوجه شد. یکی از نشانه های افت عملکرد این است که فویل ها بیش از حد داغ می کنند، موها به سختی کوتاه می شوند و در معرض سوختگی قرار می گیرند. به این نتیجه می رسیم که احتمالا زمان آن رسیده است تا تیغه های جدید را جایگزین تیغه های قدیمی کنیم.

 آیا می توان تیغه و تراشنده ریش تراش را تیز کرد؟

تیز کردن ریش تراش امکان پذیر نیست. انجام این کار امکان پذیر نیست. پره های یک ریش تراش را شخص مصرف کننده نمی تواند تیز کند، حتی اگر آن شخص به ابزار آلات تخصصی مورد نیاز برای انجام این کار دسترسی داشته باشد، باز هم بیهوده خواهد بود. این فقط به این دلیل است که ترمیم ساییدگی ناشی از اصطکاک بین تیغه ها، فویل ها و شانه ها غیرممکن است. تیغه ها و فویل های ریش تراش با دقت بسیار بالایی ماشین کاری شده اند و تحمل بسیار کمی دارند. تنها راه حل مناسب، جایگزینی آنها با تیغ های جدید می باشد.

آیا می توان ریش تراش را با آب تمیز کرد و شست؟

تمیز کردن ماشین ریش تراش ضد آب با آب و مایع شوینده مشکلی ندارد.  اگر ریش تراش ضد آب باشد، می توانید و باید آن را با آب تمیز کنید و بیشتر ریش تراش های جدید موجود در بازار، ضد آب هستند. استفاده از آب گرم برای تمیز کردن بسیار موثر خواهد بود، به خصوص اگر کمی مایع و صابون بزنید. شما باید ستورالعمل های دقیق را در دفترچه راهنما کاربر در مورد نحوه تمیز کردن صحیح ریش تراش مطالعه کنید.

آیا شما نیاز به روغن کاری ریش تراش دارید؟

بله، به منظور اطمینان از عملکرد بهینه و طولانی شدن عمر پره ها، روغن کاری ریش تراش به شدت توصیه می شود. اگر ریش تراش دارای محلول تمیز کننده است، دیگر نیازی به روغن کاری تیغه ها نیست، زیرا محلول تمیز کردن نیز به عنوان روان کننده عمل می کند.

آیا می توان از ریش تراش هنگام شارژ شدن استفاده کرد؟

استفاده از ریش تراش هنگام شارژ شدن مشکلی ندارد، فقط باید نکاتی را رعایت کرد. اگر تیغه های ریش تراش به طور کامل خشک باشد، می توان هنگام شارژ کردن نیز از آن استفاده کرد. در صورت تخلیه باتری زیاد و نگه نداشتن شارژ دستگاه، می تواند راه حل مناسبی باشد. البته بخاطر داشته باشید که انجام این کار باعث می شود عایق ریش تراش شما به خطر بیافتد و هرگونه ضمانت باقیمانده را باطل کند.

.
منابع:
.https://www.gasiweb.com
. https://mootanroo.com

- مطالب مرتبط -

«لوازم آرایش و زیبایی»

البسه و اکسسوری

مشاهده مطالب ←

آرایش و زیبایی

مشاهده مطالب ←

لوازم خانگی و دکوری

مشاهده مطالب ←

بهداشت و سلامت

مشاهده مطالب ←

گل و گیاهان

مشاهده مطالب ←

موادغذایی و خوراکی

مشاهده مطالب ←

مسافرت و کمپینگ

مشاهده مطالب ←

نظافت و شستشو

مشاهده مطالب ←

ماشین و موتورسیکلت

مشاهده مطالب ←

لوازم دیجیتال

مشاهده مطالب ←

ساز و موسیقی

مشاهده مطالب ←

کودک و نوزاد

مشاهده مطالب ←

لوازم اداری

مشاهده مطالب ←

تحصیل و تحریر

مشاهده مطالب ←

منابع

مشاهده مطالب ←

قوانین

مشاهده مطالب ←

error: Alert: Content is protected !!